پنج زبان عشق عصبی واگرا

A blue humanoid with rainbow highlights holds a floating sphere in cupped hands.
Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

ما این صدای جیر جیر سرگرم کننده را در پنج زبان عشق عصبی واگرا از اسطوره همیشه روشنگری دوست داریم.

پنج زبان عشق نوروواگرا: infodumping، بازی موازی، مبادله پشتیبانی، لطفا روح من را به بدن من خرد کنید، و «من این سنگ خنک/دکمه/برگ/و غیره را پیدا کردم و فکر کردم شما آن را دوست دارید"اسطوره

پیشنهادات عاطفی پیکسل ارتباطات رابطه هستند و برای اقامت در رابطه مهم هستند. این لیست بسیار در مورد شناخت و ملاقات با برخی از پیشنهادات عاطفی عصبی در روابط است، بنابراین عبارت «زبانهای عاشقانه» است.

ما در هر کدام با نقل قول ها، تصاویر و فیلم های انتخاب شده گسترش خواهیم داد.

پیشنهاد عاطفی است زمانی که ما چیزی را به سیگنال است که ما می خواهیم توجه و connection.Ethial مناقصه مرکزی به هر نوع رابطه هستند — عاشقانه, اجتماعی و professional.The مهم ترین رابطه مهارت — پیشنهادات عاطفی

گاتمن از مناقصه ها به عنوان «واحد اساسی ارتباطات عاطفی» یاد می کند. پیشنهادات می تواند کوچک یا بزرگ، کلامی یا غیر کلامی باشد. آنها درخواست برای اتصال هستند.

مناقصه ها اغلب به عمد ظریف هستند زیرا مردم می ترسند آسیب پذیر باشند و خود را در آنجا قرار دهند. ترسناک است که بگوییم، «هی! من می خواهم برای اتصال! به من توجه کن!» بنابراین در عوض، ما یک سوال می پرسیم یا داستانی می گوییم یا دست خود را برای ارتباط ارائه می دهیم. ما امیدواریم که در عوض ارتباط برقرار کنیم، اما اگر نه، کمتر ترسناک تر از درخواست، «با من ارتباط برقرار کنید، لطفا!»

آیا می خواهید رابطه خود را بهبود ببخشید؟ شروع به توجه بیشتر به پیشنهادات

فهرست مطالب FodumppingParalleallel Play، دو برابر شدن بدنپشتیبانی مبادله، به اشتراک گذاری قاشق غذاخوری لطفا روح من را به بدن من Pebbling پنگوئن: «من این سنگ سرد/دکمه/برگ/و غیره را پیدا کردم و فکر کردم شما آن را دوست دارید"زبان های عصبی واگرا و کار تیمی مشخصات Spikyپشتیبانی MythNeed پشتیبانی؟ سربرگ هنر: کره بشریت توسط Heike بلکلی

من آنها را شبح وار دوست دارم و شما فقط سبک من هستید

گفت: لئو به برج ثور

و اگه دوست داري يه مدت با من بموني

من ما را با جنگل پوشش خواهم داد

ما می توانیم در سراسر یک سرزمین جادویی قدم بزنیم

سبز است و درخشان است

بدن ما را در خزه و شن و ماسه قرار دهید

ما می دانیم و می دانیم

«طالع بینی عجیب و غریب» یکی از تنها آهنگ های عاشقانه مناسب من تا کنون نوشته شده است. این یک کاوش صادقانه از معنای دوست داشتن شخصی است که ذاتاً با شما متفاوت است. این در مورد امید است که آن ویژگی ها و غرایز کنار هم، رشد معنی دار را به جای هرج و مرج تشویق کنند، اما دانستن اینکه ناگزیر همیشه کمی از هر دو خواهد بود.

FLOOD - SLOTRUST شکستن LP معنوی جدید خود را «جدول زمانی موازی» پیگیری توسط آهنگ

و برام مهم نيست

طالع بینی عجیب ما

امیدوارم پیدا کنیم

شما بهترین را در من به ارمغان می آورید

طالع بینی عجیب توسط Slotrust

اینفودامپینگ

چرخش و اطلاعات

من نمی دانم که اختراع عبارت «علاقه خاص.» احتمالا يه محقق افراد مبتلا به اوتیسم واقعا این اصطلاح را دوست ندارند زیرا اصطلاح «ویژه» خیلی نزدیک با اصطلاحاتی مانند «نیازهای ویژه» که ما خشمگین شده است گره خورده است.

با این وجود، جایی پایین خط «علاقه خاص،» معمولا به اسپین («چرخش») کوتاه، اصطلاح برای تمایل مشخصه اوتیسم به توسعه وسواس با چیزی خاص و اغلب مبهم شد.

برخی از منافع خاص کوتاه زندگی می کردند, و برخی از آخرین عمر فرد; اما, با این حال طولانی آنها آخرین, آنها شدید, لذت بخش, و یک بخش حیاتی از فرهنگ اوتیسم.

بنابراین جدایی ناپذیر منافع ویژه ای برای فرهنگ اوتیسم است که افراد مبتلا به اوتیسم در مورد احساس افسردگی و بی انگیزه ارسال می کنند زیرا در حال حاضر اسپین فعال ندارند.

داشتن علاقه خاص مانند داشتن یک له یا تازه در عشق است. این مصرف کننده و لذت بخش است. ما عشق را برای به اشتراک گذاشتن منافع خاص ما و یک مثال مشترک از همدلی اوتیسم تشویق دیگران به صحبت در جزئیات بزرگ - «infodump» - در مورد چرخش خود را.

این نشانه ای از مراقبت و دوستی در نظر گرفته می شود تا شخصی را تشویق کند تا در مورد Spin خود با شما صحبت کند - خواه شما واقعاً علاقه خود را به اشتراک بگذارید - زیرا هیچ چیز یک فرد اوتیستیک را شادتر از بحث، یادگیری یا به اشتراک گذاری در مورد Spin خود نمی کند.

آن را نیز کاملا قابل قبول در فرهنگ اوتیستیک به «infodump» در یک موضوع هر زمان که آن اتفاق می افتد به آمده تا. به autists (خودی دست کوتاه برای افراد مبتلا به اوتیسم)، به اشتراک گذاری دانش و اطلاعات همیشه خوش آمدید.

7 جنبه های جالب فرهنگ اوتیسم» نوروکلاستیک

درباره مونوتروپیسم و SPINS اطلاعات کسب کنید

🐇... هنگامی که ناگهان یک خرگوش سفید با چشم های صورتی زد نزدیک...

بازی موازی، دو برابر شدن بدن

ما از بازی موازی و فعالیت های مشترک لذت می بریم که نیازی به مکالمه مداوم ندارند. وقتی صحبت می کنیم، به سرعت عمیق می شود. ما در مورد آنچه واقعی است بحث می کنیم، مبارزات ما، ترس ها، خواسته ها، وسواس ها. ما قدردانی infodump خوب, و هیچ چیزی به عنوان اشتراک گذاری بیش از حد وجود دارد. ما داستان های مشابه را مبادله می کنیم - زمانی را به اشتراک می گذاریم که در زندگی خودمان احساس مشابهی داشتیم، نه به عنوان یک رقابت، بلکه برای نشان دادن اینکه چقدر به یکدیگر گوش می دهیم.

گمشده در ترجمه: نظریه زبان اجتماعی واگرایی عصبی | توسط تروما گیک | متوسط

من می خواهم به صرف زمان در وجود موازی با شما; اجازه دهید تنها با هم.

فوق العاده عصبی — شگفت انگیز عصبی: آنها اینجا هستند! چون تو...

مربوط به بازی موازی عمل Adhder از دو برابر شدن بدن است.

اما در دنیای ADHD، دو برابر بدن شخصی است که با یک فرد مبتلا به ADHD نشسته است زیرا او با وظایفی که ممکن است انجام آن به تنهایی دشوار باشد، مقابله می کند.

بسیاری از افراد مبتلا به ADHD پیدا کردن آن را آسان تر به ماندن در کارهای خانه، مشق شب، پرداخت قبض، و وظایف دیگر زمانی که شخص دیگری در اطراف به نگه داشتن آنها شرکت متمرکز است. دو بدن ممکن است فقط بی سر و صدا بنشیند. او ممکن است خواندن، گوش دادن به موسیقی در هدفون، و یا کار بر روی وظیفه که فرد مبتلا به ADHD در حال کار بر روی. کار سخت است که به سادگی سرگرم کننده تر زمانی که شخص دیگری در این نزدیکی هست.

گرفتن مسائل انجام شده است آسان تر با یک دوست

اما چرا یک بدن دوگانه کار می کند؟ چند توضیح ممکن وجود دارد. ساده ترین این است که بدن دوگانه به عنوان یک لنگر فیزیکی برای فرد منحرف عمل می کند که با حضور شخص دیگری در فضای خود تمرکز می کند. فرد پریشان احساس مسئولیت و برای بدن دو برابر می شود. این درک ترجمه به عنوان من می توانید این هدیه ای از زمان را هدر ندهید.

The Body Double: یک ابزار منحصر به فرد برای انجام کارها | ADDA - انجمن اختلال کمبود توجه

اما او آنجا نبود تا تعلل کند. به مدت یک ساعت، خانم بی، یک معلم در 30 سالگی، خودش را به صورت زنده پخش می کرد و لباس هایی را که به ADHD اختصاص داده شده بود مرتب می کرد: مغز و قاشق. با ادامه پخش مستقیم، بینندگان وارد عمل شدند تا لباس های شسته شده خود را «با» او انجام دهند.

خانم بی، که فهمید در بزرگسالی ADHD دارد، گفت: «همه بسیار دلگرم کننده بودند.» «این باعث شد که واقعاً مانند یک پروژه گروهی احساس شود، نه فقط من خودم در دوربین. این قطعا ساخته شده زمان توسط سریع تر است.»

جامعه ADHD این عمل را «دو برابر شدن بدن» می نامد.

«دو برابر شدن بدن»، ابزاری برای بهره وری ADHD، در حال شکوفایی آنلاین است | روزنامه پیتسبورگ

دو برابر شدن بدن چیست؟

اگر شما تصور کنید که یک کودک مبتلا به اوتیسم در مدرسه به احتمال زیاد به از تونل توجه خود را چند بار در هر روز، هر بار منجر به سردرگمی و ناراحتی عمیق، شما در راه خود را به درک چرا محیط مدرسه می تواند استرس زا برای بسیاری از دانش آموزان مبتلا به اوتیسم هستند. اگر شما می توانید جلوگیری از کمک به آن، شما ممکن است دریابید که شما باید زمان آسان تر با خود دانش آموزان autistic: سعی کنید وارد تونل توجه خود را هنگامی که شما می توانید، به جای کشیدن آنها را از آن. بازی موازی یک ابزار قدرتمند برای این کار است؛ از جایی که کودک است شروع کنید، علاقه خود را به آنچه که روی آن متمرکز شده است نشان دهید. اگر لازم است آنها را از هر آنچه که روی آن تمرکز می کنند بیرون بکشید، بهتر است کمی وقت به آنها بدهید.

صنایع دستی، جریان و سبک های شناختی

پشتیبانی مبادله، به اشتراک گذاری قاشق

افراد نوروواگرا، که با هم کار می کنند، می توانند شکاف های پروفایل های تند و تیز یکدیگر را پر کنند. برو تیم. اعضای ERG تنوع عصبی در Automattic در هنگام ملاقات های همزمان و فضای گوشتی به یکدیگر کمک می کنند، که می تواند بسیار استرس زا باشد.

تعویض پشتیبانی می تواند در طول بازی موازی اتفاق می افتد، و برای یک لحظه خوب از زبان های عشق همگرا.

مردم به ما می گویند که چه چیزی نیاز دارند، و ما فردی را در جامعه پیدا می کنیم که می تواند این نیاز را برآورده کند.

مفهومی که ما آن را «اشتراک قاشق» می نامیم.

الان داريم روي چي کار ميکنيم؟ 🥄 #onefreeapp #sharingspoons #communitysolutions #mutualaid (شاهکار. @lindsaymakesvideos)

کمک متقابل چیست؟

«همبستگی، نه خیریه.»

چرا سهم قاشق مفید است؟

وابستگی متقابل، درک و پشتیبانی

می دهد فرصت برای کمک و مراقبت از دیگر در شرایط خود ما و در ظرفیت های خود ما

حمایت مستقیم در یک جامعه در یک جامعه

تمرین پرسیدن، ارائه، دریافت و کاهش در بین افرادی که «آن را دریافت می کنند» بسیار ساده تر است!

منبع: مراقبت جمعی جامعه: رویای آینده در کمک های متقابل اوتیسم

جوامع اوتیسم به طور فزاینده ای در معرض ایده های عدالت ناتوانی، وابستگی متقابل، صمیمیت دسترسی، مراقبت های جمعی/اجتماعی و کمک های متقابل قرار گرفته اند. گروه های مراقبت، سهام قاشق و سایر گروه های مراقبت از جامعه توسط و برای افراد معلول، افراد نژادی، افراد LGBTQ2IA+ (و افراد در این تقاطع) در حال افزایش هستند. آیا آینده ای برای فضاهای اوتیسم وجود دارد که به عنوان فضاهای کمک متقابل عمدی نیز عمل کنند؟

حرکت از یک دیدگاه مبتنی بر حقوق به یک مبتنی بر عدالت، نیاز به نگاهی به سیستم های مراقبت ما دارد و دوباره پیش بینی نحوه عملکرد جوامع ما برای اطمینان از اینکه هیچ کس پشت سر گذاشته نمی شود، پیش بینی می کند.

مراقبت جمعی جامعه: رویای آینده در کمک های متقابل اوتیسم، Autscape: ارائه های 2020

یادگیری در مورد کمک های متقابل

یادگیری در مورد وابستگی متقابل

لطفا روح من را به بدن من خرد کنید

یک مثال معروف از ترجیح معمول اوتیستیک برای ورودی فشار عمیق، ماشین فشار تمپل گراندین است.

در سن 18, من ساخته شده دستگاه فشار برای کمک به آرام کردن اضطراب و حملات هراس. استفاده از دستگاه به مدت 15 دقیقه اضطراب من را تا 45-60 دقیقه کاهش می دهد (Grandin and Scariano 1986). اگر دستگاه دو بار در روز استفاده شود، اثر آرامش بخش به حداکثر رسید.

به تدریج، تحمل من از نگه داشتن توسط دستگاه فشار افزایش یافت. دانستن اینکه من می توانم فشار را شروع کنم و اگر تحریک بیش از حد شدید شد، آن را متوقف کنم، به من کمک کرد تا حساسیت بیش از حد «سیستم عصبی» خود را کاهش دهم. محرک یک بار قریب به اتفاق در حال حاضر یک تجربه لذت بخش بود.

استفاده از دستگاه من را قادر ساخت تا یاد بگیرم تحمل لمس شدن توسط شخص دیگری را داشته باشم. در سن 25 سالگی، من توانستم در دستگاه استراحت کنم بدون اینکه از آن دور شوم. همچنین باعث شد احساس تهاجمی و تنش کمتری داشته باشم. به زودی تغییر واکنش گربه ما به من را ذکر کردم. گربه ای که قبلاً از من فرار می کرد اکنون با من می ماند، زیرا یاد گرفته بودم که او را با لمس ملایمتر نوازش کنم. قبل از اینکه بتوانم گربه را راحت کنم، باید خودم را آرام می کردم.

همانطور که «سیستم عصبی» من آرام شد، من نیاز به فشار کمتری برای ایجاد احساس آرامش داشتم. به تدریج، من می توانم تنظیم تنظیم کننده فشار را از 80 به 60 psi کاهش دهم.

اثرات آرامبخشی فشار لمسی عمیق در بیماران مبتلا به اوتیسم، دانشجویان و حیوانات

اما من شکنجه شدم زیرا در حالی که نمی خواهم صحنه ای بسازم یا غریبه ها را به اضافه بار اضافه کنم و غرق شوند، من همزمان از یک نفر ناامید می شوم که یک نفر به من یک آغوش بزرگ، محکم و محکم بدهد. برای مخفی کردن من، پیله من، و من را از امواج شوک که از جهان خود را به من سفر محافظت می کند.

در بحران | سوء استفاده از آناناس مامان

من می توانم به هیچ دلیل منطقی فکر کنم که چرا قنداق ها فقط باید برای نوزادان باشند زیرا آنها فوق العاده مفید هستند.

آنها مانند یک آغوش بدون تماس فیزیکی هستند. این شگفت انگیز است!

سوندوفته‌فورست

Penguin Pebbling: «من این سنگ خنک راک/دکمه/برگ/و غیره پیدا کردم و فکر کردم شما آن را می خواهم»

این می شود به چرخش، هر دو دعوت مردم را به شما و تشویق دیگران. Spins یک گنجینه برای دادن هدیه غیر متعارف هستند.

پنگوئن‌ها به پنگوئن‌های دیگر سنگریزه می‌دهند تا نشان دهند که به آن‌ها اهمیت می‌دهند.

یک پنگوئن آدلی یک سنگ را حمل می کند تا به لانه خود در جزیره ای در قطب جنوب اضافه کند.

سنگریزه عشق، اعتبار تصویر: پشم AJ

زبانهای واگرای عصبی و کار گروهی

کار تیمی کار رویایی را انجام می دهد

Infodumping، بازی موازی، مبادله پشتیبانی، و pebbling پنگوئن زبان کار گروهی و همکاری بیش از حد، به ویژه در فرهنگ کار توزیع شده و «ارتباطات اکسیژن است» فرهنگ است. اگر فقط یک معادل توزیع شده و مناسب برای «لطفا روح من را به بدن من بازگردانید» وجود دارد.

پروفیل های تند و تیز

از طالع بینی عجیب و غریب پروفایل های تند و تیز ما که گرد هم می آیند قدردانی کنید

چه چیزی ما را متفاوت می کند، همه تفاوت ها را در جهان ایجاد می کند. Randimals

تاریخ Randimals در یادگیری در مورد پروفایل تند و تیز.

هورک

«ما خودمان را جنگجو و عجیب و غریب می نامیم.»

شفق قطبی

ایگارد

ما خودمون رو جنگجو و عجيب غريب مي ناميم

سگ دریایی

«آنچه ما را متفاوت می کند، همه تفاوت ها را در جهان ایجاد می کند.»

الاریلا

امگا چینگ های

و برام مهم نيست

طالع بینی عجیب ما

امیدوارم پیدا کنیم

شما بهترین را در من به ارمغان می آورید

طالع بینی عجیب توسط Slotrust

بنابراین، یکی از مواردی که باید در این مورد نیز در نظر داشت این است که اختلالاتی که از نظر روابط یا حتی به معنای گسترده تر با افراد هم در طیف و هم با ADHD وجود دارد این است که اختلالات ما اغلب می تواند نامرئی باشد. ما برای تلاش و صحبت عصبی اجتماعی شده ایم، اما ما در آن مهارت نداریم. بسیاری از مشکلات ارتباطی برای افرادی که از نظر عصبی متفاوت هستند ناشی از سوء تفاهم از قصد است. سوء تفاهم از عمل یا احساس بی کفایتی و اضطراب. اغلب به این دلیل که ما از یک عمر کامل به معنای واقعی کلمه برای کسانی که هستیم پذیرفته نمی شویم. اقامت در رابطه با ADHD و اوتیسم - چگونه می توان نیازهای شما را برآورده کرد

اسطوره پشتیبانی

سریال YouTube «از یک اوتیسم بپرسید» افسانه بخش مهمی از سفر ما در اینجا در Stimpunks است. ما خوشحالیم که از کار آنها حمایت می کنیم.

اسطوره پشتیبانی

نیاز به پشتیبانی؟

بنیاد Stimpunks رویکرد معمول برای کمک به افرادی که عصبی واگرا یا معلول هستند را به چالش می کشد. ما می دانیم که زندگی با موانع چگونه است و معنای آن نیست که در آن جا نباشیم و مجبور شویم جامعه خودمان را ایجاد کنیم. Stimpunks می داند که افراد نوروواگرا و معلول نیازهای انسانی دارند. ما یک رویکرد انسانی برای کمک به رشد جامعه خود ارائه می دهیم.

از طریق بنیاد استیمپانکس، ما:

ارائه کمک های مالی و متقابل؛

استخدام اعضای جامعه ما به عنوان مشاور؛

یک فضای یادگیری طراحی شده برای جامعه ما فراهم کنید؛ و

از تلاشهای تحقیقاتی باز جامعه ما حمایت کنید.

از هر چهار بزرگسال آمریکایی یک نفر دارای معلولیت است. با این حال، جامعه ما تنها 2٪ از بودجه کمک مالی ایالات متحده را دریافت می کند و تنها 19٪ از ما استخدام می شوند. نمي تونيم بذاريم اين حقيقت داشته باشه ما باید هنجار را به چالش بکشیم و روایت را در مورد افرادی که از نظر عصبی واگرا یا معلول هستند تغییر دهیم.

بنیاد Stimpunks به دنبال انجام درست آن است. در سایت stimpunks.org بیشتر بدانید.

به سایت stimpunks.org مراجعه کنید

سربرگ هنر: کره بشریت توسط Heike بلکلی

«کره بشریت: هدیه گذشتن از ارتباط پر انرژی» توسط هایک بلکلی

PunkFlowers توسط هایک بلکلی

Published by Ryan Boren

#ActuallyAutistic retired technologist turned wannabe-sociologist. Equity literate education, respectfully connected parenting, passion-based learning, indie ed-tech, neurodiversity, social model of disability, design for real life, inclusion, open web, open source. he/they

6 thoughts on “ پنج زبان عشق عصبی واگرا

Leave a Reply