⚡️🦅🌈 Duygu: Elektrik Aidiyet ve Yükselen İçerme

Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

Herkesin bu yükselen kapsayıcılık duygusuna sahip olduğu alanları nasıl geliştirebiliriz?? s.e. Smith

İçindekiler ⚡️🦅🌈 Duygu: Elektrik Aidiyet ve Yükselen Kapsayıcılık 🤲 Heyecan verici aidiyet hissini uyandıran sakat bir alan yaratıyoruz. 👩‍❤️‍👨 Erişim yakınlığı hissini teşvik ediyoruz. 📚 Öğrenme: Tutku Temelli, Nöroçeşitlilik ve Sosyal Modelle Uyumlu İnsan Merkezli Öğrenme Sakatlık

⚡️🦅🌈 Duygu: Elektrik Aidiyet ve Yükselen İçerme

🤲 Heyecan verici aidiyet hissini uyandıran sakat alan yaratıyoruz.

Engelli bir kişi olarak, yoğun bir aidiyet duygusuna sahip olmam, sadece tolere edilmekle kalmayıp, aynı zamanda aktif olarak sahip olmam çok nadirdir; “Bu alan” kendime fısıldıyorum, “benim için.” Yanımda, Arkadaşımın aynı elektrikli duyguya sahip olduğunu hissediyorum. Bu alan bizim için.

Birçok marjinal grubun üyeleri bu paylaşılan deneyimsel mihenk taşına sahiptir, bu beklenmedik ve canlı aidiyet duygusu ve bu deneyimi geçirebilmek için ateşli bir arzu. Bazıları, tamamen kendileri gibi insanların yaşadığı bir alanda ilk kez oldukları anı tam olarak hatırlayabilir..

Crip alanı benzersizdir, engelliliğin kutlandığı ve kucaklandığı bir yer - dünyanın birçok yerinde ve hatta bazen bu alanlardaki insanlar için radikal ve tabu bir şey. Kendi alanlarımıza ihtiyacımız olduğu fikri, onlarda geliştiğimiz, sosyal olarak olumsuz muamele gören kimlikler için özellikle rahatsız edicidir; neden diğer sakatlarla kendini ayırmak istiyorsun? Yeni engelliler için, sakat alan korkutucu veya korkutucu görünebilir, deneyim gerçekliğine uymayan beklentilerle - muazzam bir yaşam değişikliği yaşamış biri her zaman engellilik gururu veya meydan okuma için hazır değildir, daha nazik bir giriş.

İşte tam da bu yüzden ihtiyaç duyuluyor: Kendi zemimizi iddia etmek bir düşmanlık eylemi olarak görüldüğü sürece, yerimize ihtiyacımız var. Sakat alanda yaratılan engelliler için topluluk duygusuna ihtiyacımız var.

Herkesin yükselen kapsayıcılık duygusuna sahip olduğu alanları nasıl geliştirebiliriz?, zor ve anlamlı konuşmalar yapabileceğimiz yer?

Çünkü herkes sakat alanın barınağını ve kucaklaşmasını hak ediyor, insanlarını bulmak ve ev diyebilecekleri bir yere kök salmak.

“Engelliler İçin ve Engelliler Tarafından Yaratılan Alanların Güzelliği” s.e. smith “Engellilik Görünürlüğü: 21. Yüzyıldan Birinci Şahıs Hikayeleri”

Ama hayır, beni eve götür.

Beni ait olduğum yere götür

Gidebileceğim başka bir yer yok.

Hayır, beni eve götür.

Beni ait olduğum yere götür

Gidebileceğim başka bir yer yok.

Hayır, beni eve götür.

Beni ait olduğum yere götür

Daha fazla dayanamam.

Ama düşmek için yumuşak bir yer için koşmaya devam ettim

Ve yumuşak bir yere düşmek için koşmaya devam ettim.

Ve yumuşak bir yere düşmek için koşmaya devam ettim.

Ve yumuşak bir yere düşmek için koşmaya devam ettim.

—Runaway by AURORA

👩‍❤️‍👨 Erişim samimiyeti hissini teşvik ediyoruz.

Erişim samimiyeti bu kadar zor, başka biri erişim ihtiyaçlarınızı “aldığında” hissetmeyi tanımlamak zor. Engelli benliğinizin tamamen erişim düzeyinde biriyle hissettiği ürkütücü rahatlık. Bazen tamamen yabancılarla olabilir, engelli ya da değil, veya bazen yıllar içinde inşa edilebilir. Ayrıca, tüm erişim ihtiyaçlarınız karşılandığında vücudunuzun rahatlama ve biriyle açılma şekli de olabilir.. Politik bir engellilik anlayışına sahip birine bağlı değildir, güçsüzlük veya erişim. En derin erişim yakınlığını yaşadığım insanlardan bazıları (özellikle yetenekli vücutlu insanlar) politik bir engellilik anlayışına hiçbir eğitim almamış veya maruz kalmamış.

Erişim samimiyeti aynı zamanda, yetenekçiliğin hayatımızda tezahür ettiği birçok farklı yoldan paylaşılan benzer yaşanmış deneyimimizden erişim ihtiyaçlarını otomatik olarak anlayan diğer birçok engelli ve hasta insanla hissettiğim samimiyettir.. Birlikte, zemin düzeyinde bir tür erişim samimiyetini paylaşıyoruz, açıklamaya gerek kalmadan. Anında, ağırlığı tutabiliriz, duygu, lojistik, izolasyon, travma, korku, erişim kaygısı ve acısı. Haklı göstermem gerekmiyor ve çelik güvenlik açığı olduğu bir yerden başlayabiliyoruz. Bu, erişimimizin aynı göründüğü anlamına gelmez, veya birbirimizin erişim ihtiyaçlarının ne olduğunu bile bildiğimizi. İlk toplantımızda geceye uzun görüşmeler şeklini aldı.; bir odada veya bir grup yetenekli insanda paylaşılan bakışları bilmek; veya yardım veya destek isteyebilmek için anında aşinalık hissi.

Erişim Samimiyeti: Kayıp Bağlantı | Kanıt Bırakmak

Ve ben yapıyorumDaha iyi, her gün Farkında kalanlar yüzünden, yaptığımız kadar harikayız ve tüm farklılıkların böyle olması gerekmezAçıklanmış

Lanet, Sesin Solillaquistleri

📚 Öğrenme: Nöroçeşitlilik ve Engelliliğin Sosyal Modeli ile Uyumlu Tutku Temelli, İnsan Merkezli Öğrenme

Erişim samimiyetimiz içinde, niş inşaat ve insan merkezli öğrenme uyguluyoruz. Daha fazlasını öğrenmeye devam edin.

Devam