⚡️🦅🌈 احساس: تعلق الکتریکی و افزایش شمول

Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

چطور می‌توانیم فضاهایی را پرورش دهیم که در آن همه این حس رو به افزایش شمول را دارند؟ اسميت

فهرست مطالب ⚡️🦅🌈 احساس: تعلق الکتریکی و افزایش شمول 🤲 ما فضای crip ایجاد می کنیم که احساس تعلق الکتریکی را تداعی می کند 👩‍❤️‍👨 ما احساس صمیمیت دسترسی را پرورش می دهیم 📚 یادگیری: یادگیری مبتنی بر شور، انسان محور سازگار با تنوع عصبی و مدل اجتماعی معلولیت

⚡️🦅🌈 احساس: تعلق الکتریکی و افزایش شمول

🤲 ما فضای خالی ایجاد می کنیم که احساس برق متعلق به آن را تداعی می کند.

به عنوان یک فرد معلول، بسیار نادر است که من احساس تعلق شدیدی داشته باشم، که نه تنها تحمل یا جا افتادن در یک فضا بلکه در اختیار داشتن آن باشم؛ «این فضا،» با خودم زمزمه می کنم، «برای من است.» در کنار من، احساس می کنم دوست من همان احساس برق را دارد. این فضا برای ماست

اعضای بسیاری از گروه های حاشیه نشین دارای این سنگ محک تجربی مشترک هستند، این حس تعلق غیر منتظره و زنده و تمایل شدید برای اینکه بتوانند این تجربه را به همراه داشته باشند. برخی می توانند لحظه ای دقیق را به یاد بیاورند که در فضایی بودند که به طور کامل توسط افرادی مانند آنها برای اولین بار ساکن بودند.

فضای آزمایشی منحصر به فرد است، جایی که معلولیت جشن گرفته می شود و چیزی رادیکال و تابو را در بسیاری از نقاط جهان و گاهی حتی برای افراد در آن مکان ها پذیرفته است. این ایده که ما به فضاهای خودمان نیاز داریم، که در آنها رشد می کنیم، مخصوصا برای هویت هایی که از نظر اجتماعی به عنوان یک منفی رفتار می شوند، نگران کننده است؛ چرا شما می خواهید خود را از دیگران جدا کنید؟ برای کسانی که تازه معلول هستند، فضای خالی ممکن است ترسناک یا ترسناک به نظر برسد، با انتظاراتی که با واقعیت تجربه مطابقت ندارد - شخصی که به تازگی یک تغییر فوق العاده زندگی را تجربه کرده است همیشه برای غرور و سرپیچی از ناتوانی آماده نیست، نیاز به معرفی مهربانتر و مهربان تر.

این دقیقا به همین دلیل است که آنها مورد نیاز هستند: تا زمانی که ادعای زمین خود ما به عنوان یک عمل خصومت رفتار شود، ما به زمین خود نیاز داریم. ما نیاز به احساس جامعه برای افراد معلول ایجاد شده در فضای crip.

چطور می‌توانیم فضاهایی را پرورش دهیم که همه آن حس فراگیر شدن رو به افزایش را دارند، جایی که بتوانیم گفتگوهای دشوار و پرمعنی داشته باشیم؟

از آنجا که هر کس سزاوار سرپناه و آغوش فضای crip, برای پیدا کردن مردم خود و تعیین ریشه در یک محل آنها می توانید تماس بگیرید خانه.

کتاب «زیبایی فضاهایی که برای معلولان و توسط افراد معلول خلق شده است» اثر سید اسمیت در کتاب دید معلولیت: داستانهای اول شخص از قرن بیست و یکم

اما نه، منو ببر خونه

منو ببر خونه جايي که بهش تعلق دارم

من جاي ديگه اي براي رفتن ندارم

نه، منو ببر خونه

منو ببر خونه جايي که بهش تعلق دارم

من جاي ديگه اي براي رفتن ندارم

نه، منو ببر خونه

منو ببر خونه جايي که بهش تعلق دارم

ديگه نميتونم تحملش کنم

اما من به دنبال يه جاي نرم مي دويدم که سقوط کنم

و من به دنبال يه جاي نرم ميدويدم که سقوط کنم

و من به دنبال يه جاي نرم ميدويدم که سقوط کنم

و من به دنبال يه جاي نرم ميدويدم که سقوط کنم

- فراری توسط AURORA

👩‍❤️‍👨 ما احساس صمیمیت دسترسی را تقویت می کنیم.

صمیمیت دسترسی است که گریزان, سخت برای توصیف احساس زمانی که شخص دیگری «می شود» نیازهای دسترسی خود را. نوعی راحتی وهم آور که خود معلول شما با شخصی در سطح دسترسی کاملاً احساس می کند. گاهی اوقات می تواند با غریبه های کامل، معلول یا نه اتفاق بیفتد، یا گاهی اوقات می تواند در طول سال ها ساخته شود. همچنین می تواند راه بدن خود را شل و باز می شود تا با شخصی که تمام نیازهای دسترسی شما برآورده می شود. این وابسته به شخصی نیست که درک سیاسی از معلولیت، توانایی یا دسترسی داشته باشد. برخی از افرادی که من عمیق ترین صمیمیت دسترسی با (به خصوص افراد سالم قادر) را تجربه کرده اند هیچ آموزش و پرورش و یا قرار گرفتن در معرض درک سیاسی از معلولیت داشته اند.

صمیمیت دسترسی نیز صمیمیتی است که من با بسیاری دیگر از افراد معلول و بیمار احساس می کنم که درک خودکار نیازهای دسترسی را از تجربه زندگی مشترک مشابه ما از راه های مختلف توانایی در زندگی ما نشان می دهند. با هم، ما نوعی صمیمیت دسترسی را به اشتراک می گذاریم که سطح زمین است، بدون نیاز به توضیحات. بلافاصله، ما می توانیم وزن، احساسات، تدارکات، انزوا، تروما، ترس، اضطراب و درد دسترسی را نگه داریم. من مجبور نیستم توجیه کنم و ما می توانیم از یک مکان آسیب پذیری فولاد شروع کنیم. این بدان معنا نیست که دسترسی ما به نظر می رسد همان، و یا که ما حتی می دانیم چه نیازهای دسترسی یکدیگر هستند. آن را به شکل مذاکرات طولانی به شب پس از اولین جلسه ما گرفته شده است; دانستن نگاه در سراسر یک اتاق و یا در یک گروه از افراد سالم قادر به اشتراک گذاشته; یا احساس آشنایی فوری قادر به درخواست کمک و یا پشتیبانی.

صمیمیت دسترسی: لینک از دست رفته | ترک شواهد (Persian)

و من انجام می دهم بهتر است، هر روز به دلیل کسانی که آگاه هستند که ما به اندازه ای که می سازیم عالی هستیم و همه تفاوت ها لازم نیست توضیح داده شود

نفرين، سليلاک هاي صدا

📚 یادگیری: یادگیری مبتنی بر شور، انسان محور سازگار با تنوع عصبی و مدل اجتماعی ناتوانی

در فضای صمیمیت دسترسی ما، ما ساخت و ساز طاقچه و یادگیری انسان محور را تمرین می کنیم. ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر.

ادامه