Кінетичний когнітивний стиль

Hard toy of Squigger, a Randimal that combines a Tiger and a Squirrel
Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

СДУГ або те, що я вважаю за краще називати Кінетичний когнітивний стиль (KCS) - ще один хороший приклад. (Нік Уокер придумав цей альтернативний термін.) Назва СДУГ означає, що кінетика, як я, має дефіцит уваги, що може бути так, як видно з певної точки зору. З іншого боку, краща, більш незмінно послідовна перспектива полягає в тому, що Kinetics розподіляє свою увагу по-різному. Нове дослідження, здається, вказує на те, що KCS був присутній принаймні ще в ті часи, коли люди жили в суспільствах мисливців-збирачів. У певному сенсі бути кінетичним у часи, коли люди були кочівники, було б великою перевагою. Як мисливці вони помітили б будь-які зміни в їхньому оточенні легше, і вони були б більш активними і готовими до полювання. У сучасному суспільстві це розглядається як розлад, але це знову ж таки більше ціннісне судження, ніж науковий факт.

Упередженість: Від нормалізації до нейрорізноманіття - Нейродивергенція Латина

Я не фанат етикетки «СДУГ», оскільки він розшифровується як «розлад гіперактивності дефіциту уваги», а терміни «дефіцит» та «розлад» абсолютно пожвавлені парадигмою патології. Я часто пропонував замінити його терміном Кінетичний когнітивний стиль, або KCS; незалежно від того, чи ця конкретна пропозиція коли-небудь захоплюється чи ні, я, звичайно, сподіваюся, що етикетка СДУГ закінчиться заміною чимось менш патологічним.

Назустріч майбутньому нейроквіра: Інтерв'ю з Ніком Уокером | Аутизм у дорослому віці

Ми тут, у Stimpunks, прагнемо альтернативної етикетки для СДУГ, щоб зловити. Кінетичний когнітивний стиль - це гарне і необхідне рефреймінг.

Переосмислення цих станів буття, які були позначені недоліками або патологіями як людські відмінності. Нормальний смокче: Автор Джонатан Муні про те, як школи провалюють дітей з відмінностями в навчанні

«Кінетичний» робить хороший дескриптор для когнітивного стилю «СДУГ» з кількох важливих причин:

Kinetic захоплює енергію пізнавального стилю, керованого увагою, інтересом, захопленням, новизною, викликом та терміновою терміновою ситуацією.

Кінетичний захоплює інерцію і всепотенціал гіперфокусних і проточних станів.

Кінетичний захоплює потребу в великій кількості великих м'язових рухів і непосиди.

KCS переосмислює когнітивну різницю таким чином, що дозволяє Кінетиці жити достовірно.

Я прагну до переосмислення когнітивної різниці, до кінця, щоб ті, хто зараз носить стигматизуючі ярлики «відхилення», «розлад» та «синдром», можуть жити і виявляти свою індивідуальність, відмінні інтереси, подарунки та здібності цілісно, таким чином, що їм природно, без тиску стати людьми, якими вони не є, вільні від автоматичного присвоєння нижчого статусу; і що вони можуть користуватися повагою своїх співгромадян, а не зневажати та виключати.

neurodiversity.com | аутизм відмінності

ЗмістУвага та інтересиГіперфокус, всепотенціал та стан потоку Продуктивність, настрій та енергіяВсі почуття Важливість школи та секонд-хенду Дисфорія Чутлива дисфорія Медикаментозний доступ до ліків Сходження на вашу стіну жахливо витрачаю, захищайте свою енергію, валюту

Увага та інтерес

KCS визнає та відзначає, що «увага та його партнер, інтерес, діють по-різному відповідно до типу мозку».

Незалежно від того, чи ми узгоджуємо наші інтереси з іншими, як у політропізмі, чи дотримуємось диктанту нашого домінуючого інтересу, як у монотропізмі, це все про «інтерес».

Найважливіше відкриття, яке я зробив, - це те, що увага та її партнер, інтерес, діють по-різному відповідно до типу мозку. Під «типом» мозку я маю на увазі, чи є ви AS чи NT. Робота Мюррея про монотропізм (тісно зосереджений інтерес) та політропізм (розсіяні інтереси) (Мюррей 1986, 1992, 1995, 1996) є основою цього мислення.

Пристрасний розум: як люди з аутизмом вчаться

Дізнайтеся про увагу, інтерес та гіперфокус KCS

У підручнику симптоми синдрому гіперактивності дефіциту уваги (СДУГ або ADD) — неуважність, гіперактивність та імпульсивність — є недостатніми; вони не відображають складності стану та декілька його найбільш поширених та потужних ознак.

Пацієнти та клініцисти, які покладаються лише на DSM-5, як правило, не помічають ці визначальні особливості СДУГ:

1. нервова система, заснована на інтересах

2. відхилення чутливої дисфорії

3. інтенсивна емоційна чуйність

У цьому годинному повтор вебінару провідний експерт із СДУГ Вільям Додсон, доктор медичних наук, пояснює, як ці основні функції впливають на повсякденне життя людей із СДУГ, і як вони часто ускладнюють діагнози та плани лікування.

Визначення особливостей СДУГ, які всі не поміщають: RSD, гіперзбудження, більше (з доктором Вільямом Додсоном) - YouTube

Перше, і це дійсно, мабуть, найважливіше, що визначає синдром - когнітивний компонент СДУГ: нервова система, заснована на інтересах.

Отже, СДУГ є генетичним неврологічним мозком, заснованим на труднощі з залученням, як вимагає ситуація.

Люди з СДУГ здатні займатися і мати свою продуктивність, свій настрій, свій енергетичний рівень, що визначається миттєвим почуттям чотирьох речей:

Інтерес (Захоплення)

Виклик або конкурентоспроможність

Новинка (Творчість)

Терміновість (Зазвичай термін)

Джерело: Визначення особливостей СДУГ, які всі не поміщають: RSD, Hyperarousal, більше (w/Dr. William Dodson)

Гіперфокус, всепотенційний і потік станів

Водоспад, Ісландія, весна, весна - тече вода, водоспад Сельяландсфосс

«src=» об'єкт-підгонка даних = «обкладинка»/

Введення станів потоку - або тунелів уваги - є необхідною стратегією подолання для багатьох з нас.

Фергус Мюррей

Глікман і Додд (1998) виявили, що дорослі з самостійним повідомленням СДУГ забили вище, ніж інші дорослі, на самостійну здатність гіперфокусуватися на «термінових завданнях», таких як проекти в останню хвилину або підготовка. Дорослі в групі СДУГ були однозначно здатні відкладати прийом їжі, сну та інші особисті потреби і залишатися поглиненими в «терміновому завданні» протягом тривалого часу.

З еволюційної точки зору «гіперфокус» був вигідним, даючи чудові мисливські навички та швидку реакцію хижаків. Крім того, гомініни були мисливцями збирачів протягом 90% людської історії з самого початку, до еволюційних змін, вогнеробства та незліченних проривів у суспільствах кам'яного віку.

Гіпотеза мисливця проти фермера - Вікіпе

Squigger, Randimal, який поєднує тигра і білку, пристрасний і має інтенсивну силу фокусування. Squigger став нашим талісманом спільноти для KCS.

Найголовніша особливість полягає в тому, що увага не буває дефіциту, вона непослідовна.

«Озирніться назад на все своє життя; якщо ви змогли зайнятися і залишатися зайнятими буквально будь-яким завданням у своєму житті, ви коли-небудь знаходили щось, чого не могли зробити?»

Людина з СДУГ відповість: «Ні. Якщо я можу розпочати роботу і залишитися в потоці, я можу зробити все, що завгодно.

Омніпотенціал

Люди з СДУГ всепотенційні. Це не перебільшення, це правда. Вони дійсно можуть все, що завгодно.

Визначення особливостей СДУГ, які всі не поміщають: RSD, гіперзбудження, більше (з доктором Вільямом Додсоном)

Докладніше про стан гіперфокусу та потоку

Продуктивність, настрій та енергія

Люди з СДУГ живуть прямо зараз. Визначення особливостей СДУГ, які всі не поміщають: RSD, гіперзбудження, більше (з доктором Вільямом Додсоном)

Продуктивність, як правило, єдиний аспект, який більшість людей шукають.

Нудьга і відсутність залучення майже фізично болючі для людей з нервовою системою СДУГ.

Коли нудно, ADHDers дратівливі, негативістські, напружені, аргументовані і не мають енергії, щоб щось робити.

AdDers зробить майже все, щоб полегшити цю дисфорію. Самолікування. Стимул шукає. «Підібрати бій».

При залученні ADHDDers миттєво енергійні, позитивні та соціальні.

Це зміна настрою та енергії часто неправильно трактується як біполярний розлад.

Джерело: Визначення особливостей СДУГ, які всі не поміщають: RSD, Hyperarousal, більше (w/Dr. William Dodson)

Люди з СДУГ живуть прямо зараз. Вони повинні бути особисто зацікавлені, оскаржені, і знайти його новим або терміновим прямо зараз, в цей момент, або нічого не відбувається, тому що вони не можуть займатися завданням.

Пристрасть. Що таке у вашому житті, що дає вашому життєвому сенсу мету? Що це таке, що ви прагнете встати і піти робити вранці? На жаль, лише кожен четвертий чоловік коли-небудь виявляє, що це таке, але це, мабуть, найнадійніший спосіб перебування в зоні, про яку ми знаємо.

Визначення особливостей СДУГ, які всі не поміщають: RSD, гіперзбудження, більше (з доктором Вільямом Додсоном)

Всі почуття

Люди, які мають СДУГ нервової системи, ведуть інтенсивне пристрасне життя. Їх максимуми вищі, їх мінімуми нижчі, всі їхні емоції набагато інтенсивніші. У всіх точках життєвого циклу люди, які мають нервову систему СДУГ, ведуть інтенсивну, пристрасну lives.They відчувають себе більше у всіх відношеннях, ніж нейротипика.Отже, всі з СДУГ, але особливо діти завжди в ризик бути переповненим зв. Посібник із СДУГ до емоційної дисрегуляції та чутливої дисфорії до відхилення (w/William Dodson, M.D.)

Важливість школи та секонд-хенду

Люди з СДУГ не вписуються в жодної шкільної системи.Визначення особливостей СДУГ, які кожен не поміщає: RSD, гіперзбудження, більше (з доктором Вільямом Додсоном)

Усі школи засновані на тому, що ми називаємо значенням секонд-хенду. Нервова система СДУГ не робить важливого значення, коли це в перших руках. Але школи мають значення секонд-хенду. Те, що хтось інший, ваш вчитель, вважає досить важливим, щоб навчити і досить важливо, щоб скласти тест, тому що важливо, щоб ви знали це через 10 років. Це абсолютно і абсолютно марно для малюка з СДУГ.

Для людини з СДУГ стиль інтерес заснований нервової системи, ці мотивації абсолютно марні і просто розчарування.

Визначення особливостей СДУГ, які всі не поміщають: RSD, гіперзбудження, більше (з доктором Вільямом Додсоном)

Ці школи та їхні вчителі стали свідками повільного розпаду маленької дитини, яка мала великий потенціал — більше, ніж більшість — до глибшої дисфункції та депресії щороку.

Система зробила цей емоційний розпад моєю виною. Ці люди були не просто вчителями, вони були винними. Ізольовані від відповідальності, тому що вони були системою.

Як можна «вирватися» від СДУГ?. Це варварство Школи. Я ніколи не бачив цього раніше, ознаки були там, і тепер я можу зрозуміти, чому я був рабом депресії і тривоги все своє життя.

Аутизм + СДУГ = невгамовний геній+депресія і тривога | Маніфест Грінча

Відмова чутливої дисфорії

Медикаментозні

Ліки лікування вибору для adhd.None з методів поведінкового управління.. коли-небудь були в змозі показати будь-яку користь на all.ADHD управління ліками: Як використовувати і налаштувати стимулятори безпечно (з William Dodson, MD)

Його не можна лікувати поведінковими методами більше, ніж ви можете знизити лихоманку з поведінковими техніками. Визначення особливостей СДУГ, які всі не поміщають: RSD, Hyperarousal, More (w/Dr. William Dodson)

Доступ до ліків

Сходження на вашу стіну жахливо

Стіна жахливих є емоційним бар'єром між вами і все, що ви намагаєтеся зробити, як, платити минулий через паркувальний квиток - побудований з минулих невдач і всіх негативних емоцій і результатів, які приходять з ними.Як зробити щось, що повинно бути легко (але... це... не)

Всі зазнають невдачі. Деякі, як і ті, хто має виклики виконавчої функції, зазнають невдачі більше, ніж інші.

Кожна невдача приносить негативні емоції — провину, розчарування. Ці менші емоції стають сильнішими почуттями тривоги, сорому і навіть самотності, якщо хтось неодноразово відкидається через свої помилки. Щоразу, коли ці негативні емоції переживаються, інша цегла поміщається в стіну жахливої людини.

Стіна жахливого - це емоційний бар'єр, який заважає нам ініціювати завдання та ризикувати, необхідні для досягнення наших цілей. Це емоційний наслідок СДУГ, і його потрібно розуміти, щоб його подолати.

Стіна жахливого™ - Основи СДУГ

Те, що насправді кладе цеглу в наші стіни, - це судження.

Отже, якщо ми зможемо підійти до своїх викликів з місця несудження, місця співчуття, прощення та співпереживання, тоді ми можемо уникнути більшої кількості цегли, ніж інакше.

Можливо, не всі з них, але багато з них.

Як зробити те, що повинно бути легким (але... це... не)

Я витрачаю, захищаю свою енергію, валюту

Керуючись ангелами

Але вони не небесні

Вони на моєму тілі

І вони скеровують мене небесними

Ангели направляти мене небесний, небесний

Енергія, хороша енергія і погана енергія

У мене багато енергії

Це моя валюта

Я витрачаю, захищаю свою енергію, валюту

—Керуючись ангелами

Подальше читання,

Published by Ryan Boren

#ActuallyAutistic retired technologist turned wannabe-sociologist. Equity literate education, respectfully connected parenting, passion-based learning, indie ed-tech, neurodiversity, social model of disability, design for real life, inclusion, open web, open source. he/they