سبک شناختی کینتیک

Hard toy of Squigger, a Randimal that combines a Tiger and a Squirrel
Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

ADHD یا آنچه من ترجیح می دهم سبک شناختی جنبشی (KCS) بنامم مثال خوب دیگری است. (نیک واکر این اصطلاح جایگزین را ابداع کرد.) نام ADHD نشان می دهد که سینتیک مانند من کمبود توجه، که می تواند مورد به عنوان از یک دیدگاه خاص دیده می شود. از سوی دیگر, بهتر, دیدگاه همواره سازگار تر است که سینتیک توزیع توجه خود را متفاوت. تحقیقات جدید به نظر می رسد اشاره می کند که KCS حداقل به عنوان روزهایی که انسان ها در جوامع شکارچی و جمع کننده زندگی می کردند حضور داشت. به یک معنا، جنبشی بودن در روزهایی که انسانها عشایر بودند، مزیت بزرگی بود. آنها به عنوان شکارچیان راحت تر متوجه هرگونه تغییر در محیط اطراف خود می شدند و فعال تر و آماده شکار می شدند. در جامعه مدرن آن را به عنوان یک اختلال دیده می شود، اما این دوباره بیشتر از یک قضاوت ارزش است تا یک واقعیت علمی.

سوگیری: از هنجارسازی تا تنوع عصبی — نورودیورژینسیا لاتینا

من طرفدار برچسب «ADHD» نیستم زیرا مخفف «اختلال بیش فعالی کمبود توجه» و اصطلاحات «کمبود» و «اختلال» کاملا از پارادایم آسیب شناسی است. من اغلب پیشنهاد کرده ام که آن را با اصطلاح Kinetic Cognitive Style یا KCS جایگزین کنم. این که آیا این پیشنهاد خاص هرگز جلب می شود یا خیر، مطمئناً امیدوارم که برچسب ADHD با چیزی کمتر آسیب شناسی جایگزین شود.

به سوی آینده نوروکوئیر: مصاحبه با نیک واکر | اوتیسم در بزرگسالی (Persian)

ما در اینجا در Stimpunks طولانی برای یک برچسب جایگزین برای ADHD برای گرفتن در. سبک شناختی جنبشی یک reframing خوب و مورد نیاز است.

Reframe این حالات بودن که کمبود یا آسیب شناسی به عنوان انسان differences.Normal بمکد: نویسنده جاناتان مونی در چگونه مدارس شکست کودکان و نوجوانان با تفاوت یادگیری

«جنبشی» به چند دلیل مهم توصیف کننده خوبی برای سبک شناختی «ADHD» می سازد:

جنبشی انرژی یک سبک شناختی را که توسط توجه، علاقه، شیفتگی، تازگی، چالش و فوریت هدایت می شود، ضبط می کند.

جنبشی قطاری اینرسی و همه پتانسیل از hyperfocus و حالت جریان.

Kinetic نیاز به مقدار زیادی از حرکت عضلانی بزرگ و fidgeting را جذب می کند.

KCS تفاوت شناختی را به روشی تغییر می دهد که به سینتیک اجازه می دهد تا اصیل زندگی کنند.

من به دنبال یک مفهوم سازی مجدد از تفاوت های شناختی هستم، تا پایان اینکه کسانی که برچسب های «انحراف»، «اختلال» و «سندرم» را تحمل می کنند، ممکن است شخصیت، منافع متمایز، هدایا و ظرفیت های خود را با یکپارچگی زندگی و آشکار کنند، به شیوه ای که به طور طبیعی به آنها می آید، بدون فشار برای تبدیل شدن به افرادی که نیستند، عاری از تخصیص خودکار وضعیت پست نیستند؛ و آنها ممکن است به جای تحقیر و طرد، از احترام هموطنان خود لذت ببرند.

neurodiversity.com | تمایز اوتیسم

فهرست مطالب توجه و علاقهمندتمرکز، همه پتانسیل، و جریان ایالات قدرت، خلق و خو، و انرژیهمه احساسچول و دست دوم اهمیت اختلال حساس پزشکی دسترسیبالا رفتن از دیوار خود را از Affuli صرف، حفاظت از انرژی من، ارز

توجه و علاقه

KCS تشخیص می دهد و جشن می گیرد که «توجه و شریک زندگی آن، علاقه، با توجه به نوع مغزی که دارد متفاوت عمل می کند.»

این که آیا ما منافع خود را با دیگران مانند پولیتروپیسم همسو می کنیم یا از دیکته علاقه غالب خود پیروی می کنیم، مانند تک گرایی، همه چیز در مورد «علاقه» است.

مهمترین کشفی که من انجام دادم این است که توجه و شریک زندگی آن، علاقه، با توجه به نوع مغزی که فرد دارد متفاوت عمل می کند. منظور من از نوع مغز است که آیا شما AS یا NT هستید. کار موری در مورد مونوتروپیسم (علاقه کاملاً متمرکز) و پولیتروپیسم (علایق پراکنده) (موری 1986، 1992، 1995، 1996) برای این تفکر اساسی است.

ذهن پرشور: چگونه افراد مبتلا به اوتیسم یاد می گیرند

اطلاعات در مورد توجه, علاقه, و KCS Hyperfocus

علائم کتاب درسی اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD یا ADD) - بی توجهی، بیش فعالی و تکانشگری - ناکافی هستند. آنها قادر به منعکس کننده پیچیدگی بیماری و چندین ویژگی شایع و قدرتمند آن نیستند.

بیماران و پزشکان که به تنهایی به DSM-5 متکی هستند تمایل دارند از این ویژگی های تعریف ADHD چشم پوشی کنند:

1. یک سیستم عصبی مبتنی بر علاقه

2. عدم حساسیت به رد

3. پاسخ عاطفی شدید

در این پخش وبینار یک ساعته، ویلیام دادسون، متخصص برجسته ADHD، MD، توضیح می دهد که چگونه این ویژگی های اصلی بر زندگی روزمره افراد مبتلا به ADHD تأثیر می گذارد و چگونه اغلب تشخیص ها و برنامه های درمانی را پیچیده می کند.

تعریف ویژگی های ADHD که همه نادیده می گیرند: RSD، بیش از حد، بیشتر (w/دکتر ویلیام دادسون) - YouTube

اولین چیز و این احتمالا مهمترین چیزی است که سندرم را تعریف می کند جزء شناختی ADHD است: یک سیستم عصبی مبتنی بر علاقه.

بنابراین ADHD یک مشکل مبتنی بر مغز عصبی ژنتیکی با درگیر شدن به عنوان شرایط مورد نیاز است.

افراد مبتلا به ADHD قادرند درگیر شوند و عملکرد، خلق و خوی، سطح انرژی خود را داشته باشند، که با حس لحظه ای چهار چیز تعیین می شود:

علاقه (شیفتگی)

چالش یا رقابت پذیری

تازه‌کند (خلاقیت)

فوریت (معمولاً مهلت)

منبع: تعریف ویژگی های ADHD که همه نادیده می گیرند: RSD، بیش از حد، بیشتر (w/ Dr. William Dodson)

هایپرفوکوس، همه پتانسیل و حالت های جریان

آبشار، ایسلند، بهار، بهار - جریان آب، آبشار Seljalandsfoss

«src=» داده-شیء-fit="cover»/

ورود به حالت های جریان - یا تونل های توجه - یک استراتژی مقابله ای ضروری برای بسیاری از ما است.

فرگس موری

گلیکمن و داد (1998) دریافتند که بزرگسالان مبتلا به ADHD خود گزارش شده بالاتر از سایر بزرگسالان در توانایی خود گزارش شده برای تمرکز بیش از حد بر روی «وظایف فوری»، مانند پروژه های لحظه آخر یا آماده سازی، بالاتر هستند. بزرگسالان در گروه ADHD به طور منحصر به فرد قادر به تعویق انداختن غذا خوردن، خواب و سایر نیازهای شخصی بودند و برای مدت طولانی جذب «وظیفه فوری» می شدند.

از دیدگاه تکاملی, «تمرکز» سودمند بود, اعطا مهارت های شکار فوق العاده و پاسخ سریع به شکارچیان. همچنین هومینینها از ابتدا، قبل از تغییرات تکاملی، آتشسوزی و پیشرفت های بی شماری در جوامع عصر سنگ، در 90 درصد تاریخ بشر جمع کننده شکارچی بوده اند.

فرضیه شکارچی در مقابل کشاورز - ویکی پدیا

Squigger، یک Randimal که ترکیبی از یک ببر و سنجاب است، پرشور است و دارای قدرت تمرکز شدید است. Squigger تبدیل شده است طلسم جامعه ما برای KCS.

مهمترین ویژگی این است که توجه کمبود نیست، متناقض است.

«به کل زندگی خود نگاه کنید؛ اگر توانستید درگیر شوید و به معنای واقعی کلمه هر وظیفه زندگی خود را درگیر کنید، آیا تا به حال چیزی را پیدا کرده اید که نمی توانید انجام دهید؟»

یک فرد مبتلا به ADHD پاسخ خواهد داد، «نه. اگر بتوانم شروع کنم و در جریان بمانم، می توانم هر کاری انجام دهم.

همه‌پتانسیل

افراد مبتلا به ADHD همه پتانسیل دارند. این یک اغراق نیست، درست است. آنها واقعا می توانند هر کاری را انجام دهند.

تعریف ویژگی های ADHD که همه نادیده می گیرند: RSD، بیش از حد، بیشتر (w/ دکتر ویلیام دادسون)

اطلاعات در مورد Hyperfocus و جریان ایالات

عملکرد، خلق و خو و انرژی

افراد مبتلا به ADHD در حال حاضر زندگی می کنند. تعریف ویژگی های ADHD که همه نادیده می گیرند: RSD، بیش از حد، بیشتر (w/دکتر ویلیام دادسون)

عملکرد معمولا تنها جنبه ای است که اکثر مردم به دنبال آن هستند.

خستگی و عدم تعامل تقریباً از نظر جسمی برای افراد مبتلا به سیستم عصبی ADHD دردناک است.

وقتی خسته می شوید، Adhders تحریک پذیر، منفی، تنش، استدلالی هستند و انرژی لازم برای انجام کاری ندارند.

افزونه ها تقریباً هر کاری را برای تسکین این بی نظمی انجام می دهند. خود دارو محرک به دنبال. «یک مبارزه را انتخاب کنید.»

هنگامی که درگیر می شوند، Adhders بلافاصله پر انرژی، مثبت و اجتماعی هستند.

این تغییر خلق و خو و انرژی است که اغلب به اشتباه به عنوان اختلال دو قطبی تفسیر.

منبع: تعریف ویژگی های ADHD که همه نادیده می گیرند: RSD، بیش از حد، بیشتر (w/ Dr. William Dodson)

افراد مبتلا به ADHD در حال حاضر زندگی می کنند. آنها باید شخصا علاقه مند، به چالش کشیده، و پیدا کردن آن رمان و یا فوری در حال حاضر، این لحظه، و یا هیچ چیز اتفاق می افتد زیرا آنها نمی توانند با این کار درگیر.

شور و شوق. زندگی شما چیست که به زندگی شما معنی می دهد؟ چه چیزی است که شما مشتاق به بلند شدن و رفتن در صبح هستید؟ متاسفانه، تنها حدود یک نفر از هر چهار نفر کشف کرده اند که این چیست، اما احتمالا قابل اطمینان ترین راه برای ماندن در منطقه ای است که ما از آن می دانیم.

تعریف ویژگی های ADHD که همه نادیده می گیرند: RSD، بیش از حد، بیشتر (w/ دکتر ویلیام دادسون)

همه احساس

افرادی که سیستم عصبی ADHD دارند منجر به زندگی شدید پرشور می شوند. در تمام نقاط چرخه زندگی، افرادی که سیستم عصبی ADHD دارند، زندگی های شدید و پرشور را به دنبال دارند. آنها از هر نظر احساس بیشتری نسبت به Neurotypicals دارند. خطر غرق شدن از درون. راهنمای ADHD برای اختلال در تنظیم عاطفی و رد اختلال حساس (w/ویلیام دادسون، MD)

اهمیت مدرسه و دست دوم

افراد مبتلا به ADHD در هیچ سیستم مدرسه ای جای نمی گیرند. تعریف ویژگی های ADHD که همه نادیده می گیرند: RSD، بیش از حد، بیشتر (w/دکتر ویلیام دادسون)

همه مدارس بر اساس چیزی است که ما اهمیت دست دوم می نامیم. سیستم عصبی ADHD وقتی دست اول است اهمیتی ندارد. اما مدارس اهمیت دست دوم دارند. چیزی که شخص دیگری، معلم شما، فکر می کند به اندازه کافی مهم است که تدریس کند و به اندازه کافی مهم است که در آزمون شرکت کند زیرا مهم است که شما آن را 10 سال دیگر بدانید. این برای یک کودک مبتلا به ADHD کاملاً و کاملاً بی فایده است.

برای فردی که دارای سیستم عصبی مبتنی بر علاقه به سبک ADHD است، این انگیزه ها کاملاً بی فایده و فقط ناامیدی هستند.

تعریف ویژگی های ADHD که همه نادیده می گیرند: RSD، بیش از حد، بیشتر (w/ دکتر ویلیام دادسون)

این مدارس و معلمان آنها شاهد فروپاشی آهسته یک کودک خردسال بودند، که با گذشت هر سال، پتانسیل بسیار زیادی - بیش از بیشتر - در اختلال عملکرد و افسردگی عمیق تر داشت.

سيستم اون از هم پاشي احساسي رو تقصير من کرد این افراد فقط معلم نبودند، بلکه عاملان هم بودند. از مسئولیت جدا شده زیرا آنها سیستم بودند.

چگونه می تواند شما را «ضربه محکم و ناگهانی» از ADHD?. این وحشیگری مدرسه است. من قبلاً هرگز آن را ندیدم، علائم آنجا بود و اکنون می توانم ببینم که چرا من در تمام زندگی خود برده افسردگی و اضطراب بوده ام.

اوتیسم + ADHD = نابغه سرکش + افسردگی و اضطراب | مانیفست Grinch

رد شدن حساس به اختلال

دارودرمانی

تاکنون نتوانسته اند به هیچ وجه فایده ای را نشان دهند. مدیریت دارو ADHD: نحوه استفاده و تنظیم محرک ها با خیال راحت (با ویلیام دادسون، MD)

این را نمی توان با تکنیک های رفتاری درمان کرد بیش از شما می توانید تب را با تکنیک های رفتاری کاهش دهید. تعریف ویژگی های ADHD که همه نادیده می گیرند: RSD، Hyperarousal، بیشتر (w/دکتر ویلیام دادسون)

دسترسی به دارو

صعود از دیوار خود را از افتضاح

دیوار افتضاح یک مانع عاطفی بین شما و هر آنچه در آن است که you'reching به مانند انجام, پرداخت گذشته بلیط پارکینگ به دلیل — ساخته شده از شکست های گذشته و allthe احساسات منفی و نتایج است که با آنها آمده است. چگونه به انجام کاری است که باید آسان (اما...

همه شکست می خورند. برخی، مانند کسانی که با چالش های عملکرد اجرایی، بیش از دیگران شکست می خورند.

هر شکست به ارمغان می آورد احساسات منفی — گناه, ناامیدی. این احساسات کوچکتر تبدیل به احساس قوی تر از اضطراب، شرم و حتی تنهایی اگر یکی بارها و بارها به دلیل اشتباهات خود را رد کرد. هر بار که این احساسات منفی تجربه می شوند، آجر دیگری در دیوار افتضاح آن شخص قرار می گیرد.

دیوار افتضاح مانع عاطفی است که ما را از شروع وظایف و در نظر گرفتن خطرات لازم برای رسیدن به اهداف ما مانع است. این نتیجه عاطفی از داشتن ADHD است و باید آن را درک کرد به غلبه بر.

دیوار افتضاح™ - ملزومات ADHD

آنچه واقعا آجر را در دیوارهای ما قرار می دهد قضاوت است.

پس اگر بتوانیم به چالش‌های خود از جای عدم قضاوت نزدیک شویم، و مکانی برای شفقت و بخشش و همدلی، آنگاه می‌توانیم از آجر بیشتر از آنچه که در غیر این صورت خواهیم داشت اجتناب کنیم.

شاید نه همه آنها، اما بسیاری از آنها.

چگونه به انجام کاری است که باید آسان (اما... نیست...)

من صرف، محافظت از انرژی من، ارز

توسط فرشتگان هدایت می شود

اما آنها آسمانی نیستند

اونا روي بدنم هستن

و آنها مرا آسمانی هدایت می کنند

فرشتگان من آسمانی، آسمانی را هدایت می کنند

انرژی، انرژی خوب و انرژی بد

من کلي انرژي دارم

اين واحد پول منه

من صرف می کنم، از انرژی و پول خود محافظت می کنم

—هدایت شده توسط فرشتگان

خواندن بیشتر،

Published by Ryan Boren

#ActuallyAutistic retired technologist turned wannabe-sociologist. Equity literate education, respectfully connected parenting, passion-based learning, indie ed-tech, neurodiversity, social model of disability, design for real life, inclusion, open web, open source. he/they