Sınıf UX: Çoğulculuk için Tasarım

Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

NeuroTribes"i okuduğumuzdan beri, bölge çalışmasına uygun psikolojik ve duyusal güvenli alanları “Cavendish kabarcıkları” ve “Cavendish alanı” olarak düşünüyoruz, Henry Cavendish"ten sonra, Clapham Common büyücüsü ve hidrojenin keşfi. Asalet ayrıcalıkları farklılıklarına yer verdi ve ona “modern anlamda ilk gerçek bilim adamlarından biri” olma fırsatı verdi.

İçindekilerCavendish SpaceCaves, Kamp Ateşleri, ve Sulama DelikleriAralıklı İşbirliğiNörolojik ÇoğulculukMedges Vakalar Stres Durumlarıdır: Tasarım Kenarlarda Test Edildi İle Tasarım, Okul Kullanıcı Deneyimi İçin DeğilComfort and Choice ve Öğrenci Tarafından Oluşturulan Bağlam: Kendimizi Evet'e Ulaşmak

Cavendish Uzay

Cavendish Space: bölge çalışmasına uygun psikolojik ve duyusal güvenli alanlar, aralıklı işbirliği, ve işbirliğine dayalı niş inşaat.

Asalet veya ayrıcalık gerektirmeden psikolojik olarak güvenli fırsat evleri inşa edelim. Uyumluluk sınıfının süslerini öğrencilerin oluşturduğu bağlam, BYOD (Kendi Cihazınızı Getirin) ve BYOC (Kendi Rahatınızı Getirin/Oluşturun) ile değiştirin. İkinci el mağazalarına gidelim, kereste satın al, biraz hacker ahlakı uygula, ve uyum sınıfını tutku temelli öğrenimle uğraşan genç beyinlerden oluşan bir ekip için psikolojik olarak güvenli ve rahat bir şeye dönüştürün. Nöroçeşitlilik ve sosyal engellilik modeli ile alanları bilgilendirin, böylece tüm zihinleri ve bedenleri memnuniyetle karşılarlar ve dahil ederler.. Öğrencilerin duyusal bunalmalardan kaçabilecekleri yüksek bellek durumu bölgesi çalışmaları için sessiz alanlar sağlayın, akış durumlarına kayma, ve bir üreticinin programının tadını çıkarın. İşbirliği ve yoldaşlık için sosyal alanlar sağlayın. Mağara oluşturun, kamp ateşi, ve sulama deliği bölgeleri. Nörolojik kaldırım kesimleri geliştirin. Sınıflarımızı seçim ve konforla doldurun, öğretim toleransı, sürekli bağlantı, ve yardımcı teknoloji. Başka bir deyişle, Cavendish için yer açın. Hem işbirliği hem de derin çalışma için alanlar yaratın.

Dikkat sermayesi teorisinden ortaya çıkan en ilginç fikirlerden biri, çevrenin elit bilişsel performansı desteklemede oynayabileceği şaşırtıcı roldür..

Profesyonel yazarlar bu deneyin en ileri noktasında görünüyor, ama eğer şaşırmam, yakın gelecekte, Ekonomimiz giderek daha zorlu bilgi çalışmalarına doğru kayarken ciddi derin alanlar inşa etmeye daha ciddi ilgi görmeye başlarız.

Simon Winchester'ın Yazı Ahırı - Çalışma Hackleri - Cal Newport

Öğrenme alanımızda, mağaralar sağlıyoruz, kamp ateşleri, ve sulama delikleri böylece karahindiba, laleler, ve orkideler benzer şekilde mühlet bulabilir. Çevrimiçi ve çevrimdışı, Öğrencilerin etkileşim kapasitelerine göre aşamalı olarak sosyalleşebilmeleri için bireysel alanlar ve topluluk alanları sağlıyoruz. Mağaralar, kamp ateşleri, ve nörolojik çoğulculuk için tasarım yapmak ve psikolojik güvenlik sağlamak için sulama delikleri gereklidir. Pozitif niş inşaat için gereklidirler.

Mağaralar, Kamp ateşleri, ve Sulama Delikleri

Cavendish için yer açın.

Cavendish gibi, otistikiz. Kişisel hayatının çoğuyla ilişki kuruyoruz. Balonuna ihtiyacı vardı, onun mağarası, duyusal ve sosyal kozası.

Ayrıca ihtiyacı vardı, bazen, Royal Society akranlarından oluşan küçük bir setin şirketi. Royal Society Pazartesi Kulübü kamp ateşiydi, kenarlarda gizlenebileceği ve kendi şartlarına göre küçük bir grupla sosyalleşebileceği yeri.

Bu belirgin utangaçlığın kaynağı sosyal kaygı o kadar yoğundu ki, belirli durumlarda onu neredeyse hareketsiz kıldı..

Bu doğru değil, ancak, kendini tamamen akranlarının şirketinden çıkarmak istediğini; o sadece yan yana durmak istedi, her şeyi ıslatmak. Royal Society"nin Pazartesi Kulübünde ilgi duyulan bir konu hakkında konuşan iki bilim adamı, gölgelerde gizlenen gri-yeşil bir paltoyla kambur bir figür fark edebilir., dikkatle dinlemek. Çalışmalarını değerlendirmesini istemeye istekli, doğal filozof arkadaşları, onu bir değiş tokuşa çekmek için sinsi ama etkili bir yöntem tasarladı. “Cavendish ile konuşmanın yolu asla ona bakmak değildir,” dedi astronom Francis Wollaston, “ama boş bir pozisyonda olduğu gibi konuşmak ve sonra pek olası değil ama onu devam ettirebilirsin.”

NeuroTribes: Otizmin Mirası ve Nöroçeşitliliğin Geleceği

Sözlüğümüzde Cavendish'in nörodivergent özellikleri hakkında bilgi edinin.

“Maruziyet Kaygısı” Hakkında Bilgi

“Durumsal Mutizm” Hakkında Bilgi Edinin

“Reddetmeye Duyarlı Disfori” Hakkında Bilgi Edinin

“Monotropizm” Hakkında Bilgi Edinin

Cavendish halkın gözünde çok rahatsız oldu. Charles Blagden ile ittifak kurdu, dışa dönük ve giden bir Pazartesi Kulübü akranı, Blagden, Cavendish ve fikirlerini daha geniş kitlelere tanıttı.. Blagden Cavendish"i yaratıcı müştereklere getirdi, bilim ve natüralizmin sulama deliklerine. Cavendish'in aralıklı işbirliğine ihtiyacı vardı.

Aralıklı İşbirliği

Üyeleri yalnızca aralıklı olarak etkileşime giren gruplar, her iki dünyanın da en iyilerini korudu, en kötüsüne yenik düşmek yerine. Bu gruplar, sürekli etkileşime giren gruplarla neredeyse aynı olan ortalama bir çözüm kalitesine sahipti, ancak en iyi çözümlerden bazılarını bulmak için yeterli varyasyonu korudular. Problem çözme teknikleri yeni bir bükülme alır: En iyi çözümler için aralıklı işbirliği doğru formülü sağlar

Mağaramız, kamp ateşi, ve sulama deliği ruh halleri kırmızıya harita, Sarı, ve etkileşim rozetlerinin yeşili (aka renkli iletişim rozetleri). Automattic ve diğer dağıtılmış şirketlerde kullanılan üç seviyeli ve üç hızlı iletişim akışı, mağaranın ilerici sosyalliğini yansıtır., kamp ateşi, ve sulama deliği bağlamları ve kırmızı, Sarı, yeşil etkileşim ruh halleri. Tüm bunlar aralıklı işbirliğini kolaylaştırır, psikolojik güvenlik, ve duyusal güvenlik.

En iyi çözümler, kendimiz düşünmek ve çalışmak için molalarla noktalanan grup çalışması olan “aralıklı işbirliği” nden gelir.Daniel Pink

Aralıklı İşbirliği Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Nörolojik Çoğulculuk

Nörodivergent insanlar psikolojik güvenlik barometreleridir.

Psikolojik için inşa etmeliyiz, sosyal, ve nörodivergent insanların duyusal güvenliği.

Mağaralar, Kamp Ateşleri, Sulama Delikleri

Karahindiba, Laleler, Orkide

Kırmızı, Sarı, Yeşil

Söyleşi, Tartışma, Yayın

Gerçek Zamanlı, Eşzamansız, Depolama

Bu indirimler, nörolojik çoğulculuk için tasarım yaparken yararlı bir başlangıç noktasıdır.. Çoğulculuk için tasarladığımızda, gerçek hayat için tasarlıyoruz, insanlığın gerçekliği için.

Hiper-plastisite bizi travmaya karşı güçlü ilişkilendirici reaksiyonlara yatkındır. Tehdit yanıtlı öğrenme sistemimiz yüksek alarma çevrildi. Bu hiper plastisitenin diğer tarafı, sinir sistemimiz için gerçekten güvenli olan ortamlara da hızlı bir şekilde adapte olmamızdır..

Otizmdeki erime ve kendine zarar verme klişeleri, başkalarının üzücü olarak algılamadığı şeylere sık sık stres tepkileri almamızdan kaynaklanmaktadır.. Çünkü benzersiz güvenlik ihtiyaçlarımız geniş çapta anlaşılmamıştır, kapsamlı travma ile büyümek bizim varsayılanımız haline geldi.

Uyarıcıya karşı farklı biyo-sosyal tepkilerimiz nedeniyle, otistik insanların güvenliğe erişimde önemli engelleri vardır.

Travmaya Bilgilendirilmiş Pozitif Otistik Kimliği Keşfetmek | Trauma Geek tarafından | Orta

Kırmızı | Sarı | Yeşil “Etkileşim Rozetleri” Hakkında Bilgi Edinin

Hakkında Bilgi Edinin “Mağaralar, Kamp Ateşleri, ve Sulama Delikleri”

“Karahindiba, Lale, Orkide” Hakkında Bilgi Edinin

“İletişim Hızları” Hakkında Bilgi Edinin

Kenar Kılıfları Gerilme Durumlarıdır: Tasarım Kenarlarda Test Edilmiştir

Kenarlara göre tasarlanmış ve tüm öğrencilerin pürüzlü öğrenme profilini dikkate alan bir eğitim, her çocuktaki potansiyelin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.. Düşmanlıktan Topluma - Öğretmenler Gradeless

Ajans ve işbirliği için tasarım. Kabul ve içsel motivasyon için tasarım. Engelli ve nörodivergent insanların gerçek yaşamları için tasarım. Biz her zaman kenar vakalarız, ve uç durumlar stres durumlarıdır. Engellilik lojistiği ve bilişsel farklılık yorucudur, genellikle imkansız. Tasarımın gerekli bir parçası şefkattir ve şefkatin gerekli bir kısmı, marjinalleştirilmiş insanların yapısal gerçeklerini tanımaktır. Tasarım kenarlarda test edilir. Nöroçeşitlilik ve engellilik için tasarım yaparken herkes için tasarım yapıyoruz.

Dikenli profillerimiz için tasarım.

“Edge durumları, kime ve neye önem verdiğinizin sınırlarını tanımlar” (http://bkaprt.com/dfrl/00-01/). Yardım etmeye istekli olduğunuz insanlarla marjinalleştirmede rahat olduğunuz kişiler arasındaki sınırı sınırlandırırlar.

Bu yüzden bunlara uç durumlar olarak değil, stres durumları olarak bakmayı seçtik: tasarım ve içerik seçimlerimizi gerçek hayatın testine tabi kılan anlar.

Henüz geçmediğimiz bir test. Sıkıntı veya kriz içindeki kullanıcılarla karşılaşıldığında, inşa ettiğimiz deneyimlerin çoğu büyük ve küçük şekillerde parçalanıyor.

Stres durumlarını yan kaygılar olarak ele almak yerine, en savunmasız durumlarımızla başlamak için onları konuşmalarımızın merkezine taşımanın zamanı geldi, dikkati dağılmış, ve stresli kullanıcılar, ve sonra dışarı doğru ilerleyin. Akıl yürütme basit: insanlar için en kötü haliyle bir şeyler yaptığımızda, insanlar ellerinden gelenin en iyisini yaptığında çok daha iyi çalışacaklar.

Gerçek Hayat için Tasarım

Kesişimselliğin varoluğu toplumumuzu organize eden sistemleri ortaya çıkarmaktır. Kesişimselliğin parlaklığı, dünyayı nasıl gördüğümüze olan temel katkısının, duyduğunuzda çok sağduyulu görünmesidir: sistemin en karmaşık bölümlerine ve onu yaşayan insanların en savunmasız olduğu bölümlerine odaklanarak sistemi en iyi anlıyoruz.

Özünde, kesişimsellik nüans ve bağlamla ilgilidir.

Kaynak: Kesişimsel Başkanlık - Tressie McMillan Cottom - Orta

“Esasen, hiç kimse okyanusun hareketini, akıntıya karşı yüzmek için akımla savaşması gereken balıklardan daha iyi bilemez. Akıntıya karşı yüzen balıkları inceliyorum.

Kaynak: Siyah Siberfeminizm: Kesişimsellik, Kurumlar ve Dijital Sosyoloji, Tressie McMillan Cottom:: SSRN

Daha Fazlası İçin, “Marjı Seçme: Tasarım Kenarlarda Test Edildi” bölümünü okuyun

Ile Tasarım, Için Değil

Tasarım yapmaktan bile daha iyi. Nörodivergent ve engelli öğrenciler harika akış test edicileridir. Okul UX"inizi iyice dogfood yapacaklar. Öğrencilere bağlamlarını denetleme ve daha iyi bir şey tasarlamaları için ajans sağlama konusunda proje ve tutku temelli öğrenme için harika fırsatlar vardır..

Ve, bu konuda sözümü al, hiç kimse haksız bir sistemi kimliği olan bir çocuk veya yetişkin kadar verimli bir şekilde tanımlayamaz ve isyan edemez, belki otistik bir kişi hariç. Sistemin haksız olduğunu biliyorlar!

Kaynak: PBIS Bozuldu: Nasıl Düzeltiriziz? - Neden Bunu Henüz Yapmadılar?

Çocuklar için kimin tasarladığı konusuna paralel olarak daha büyük bir soru yatıyor: Çocukların tasarıma hiç ihtiyacı var mı? Veya, daha doğrusu, İhtiyaç duydukları oyuncakları ve kendileri için istedikleri deneyimleri tasarlamaları nasıl sağlanabilir?? Tasarımcıların bu kadar tatmin edici bulmasını sağlama eylemi, erken çocukluk eğitimine dahil edilmiştir., ama büyüdükçe, birçok çocuk kendi ortamını yaratma fırsatlarını kaybeder, metin merkezli bir eğitim görüşü ve güvenlik endişeleriyle sınırlıdır. Yetişkinlerin daha güvenli, daha yumuşak çocuk merkezli bir dünya yaratma arzusuna rağmen, çeviride bir şeyler kayboldu. Jane Jacobs dedi, çocukluk için tasarlanmış ortamdaki çocuğun: “Evleri ve oyun alanları, çok düzenli görünümlü, bu kadar karışık, büyük dünyanın dağınık müdahaleleri, yanlışlıkla çocukların televizyona konsantre olması için ideal olarak planlanabilir, ama çok azı için aç beyinleri gerektirir.” Yapılı ortamımız çocukları daha az sağlıklı hale getiriyor, daha az bağımsız, ve daha az yaratıcı. O aç beyinlerin gerektirdiği şey özgürlüktür. Çocuklara vatandaş gibi davranmak, tüketiciler yerine, bu kalıbı kırabilir, halk eğitimine odaklanan ortak bir mekansal ekonomi yaratmak, yeniden yaratma, ve ulaşım herkes için güvenli ve açık. Çocukluk tasarımını on dokuzuncu yüzyıl kökenlerine kadar izlemek, bu yere nasıl geldiğimizi gösterir., ama aynı zamanda çitlerle çevrili eğlenceye karşı direnişin yapı taşlarını da ortaya çıkarır..

Çocukluğun Tasarımı: Maddi Dünya Bağımsız Çocukları Nasıl Şekillendiriyor?

Okul Kullanıcı Deneyimi

Çocuklar ne görüyor? Ne hissediyorlar? Ne kokuyorlar? Ne duyuyorlar? Okulunuzda ilerlerken deneyimleri nedir?

Kullanıcı arayüzü tasarımımız kasıtlı olsaydı ne kadar etkili olabiliriz, ve kasıtlı olarak çocukları desteklemek için tasarlandı?

 Çok daha az kuralınız var, ve SADECE bir öğrenciyle tartışmada başarılı bir şekilde savunabileceğiniz kurallara sahip

Öğle yemeği gözaltına alınmasını ve teneffüs cezalarını ortadan kaldırın. Bunlar, her çocuğa karşı güvenilirliğinizi yok eden acımasız cezalar.

Grafiti çalışmak iyidir.

Okulunuzun UX. Bu nedir? Ve nereden başlamalı.

Birkaç duvar açmaktan gerçekten esnek alanlar inşa etmeye kadar yolculuğumuzdan bahsediyorduk., çocuklara oturma ve yazma seçenekleri sunmaktan tek öğretmenli sınıfları ortadan kaldırmaya doğru bir harekete, ama sunumumuz, aslında, inşa etmeye yönelik.

“Herkesin her zaman bir inşaat projesi vardır” dedim sonunda.

Çünkü her okul sürekli değişmeli. Ve bir amaç doğrultusunda değişmeli - yetişkin merkezli öğretim alanlarından çocuk merkezli öğrenme alanlarına geçiş - statik ortamlardan esnek ortamlara geçiş - kontrol tasarımından ilham verici tasarıma geçiyor.

Her okulun her yıl bir inşaat projesine ihtiyacı vardır, çünkü okul ortamını değiştirmek için müteahhitlere ve buldozerlere ihtiyacınız yok - sadece bağlılığa ihtiyacınız var.

Yani pahalı şeyleri yapamıyorsanız - yine de etkili şeyleri yapabilirsiniz. İşte okulunuzun alanını değiştirmek için yapabileceğiniz dört şey.

Bir: Çocuklarınıza gün ışığı hediyesi verin.

İyi, sağlıklı ilgiyi sürdürmek için çocukların okullarda genellikle yetersiz olan üç şeye ihtiyacı vardır - temiz hava, büyük kas hareketi, ve gün ışığı. Düzeltmesi en kolay olanlardan biri, birçok okulda, gün ışığıdır.

İki: Öğretmen masalarından kurtulun.

Öğretmenin masası, ilgisiz öğretmenlerin etkisiz sınıflara öncülük ettikleri bir zamanın çirkin bir kalıntısı, gerçekten yok olmaları gerekiyor.

Üç: Tüm sınıf kapılarınızı açık tutun.

Eğitim ortamınıza şeffaflık ve açıklık oluşturmanın en belirgin yolu sınıf kapılarını açmak ve 'müşterekler 'kavramını yaratmaktır. Kapıları açmak okulunuzu daha gürültülü ve daha aktif hale getirecektir. Koridorları atık alandan öğretim alanına dönüştürecek. Farklı bir alana ihtiyaç duyan çocukların buna sahip olmasına ve yine de denetlenmesine izin verecek.

Açıkçası başka bir şey yapacak. Mimarlara verdiğimiz konuşmanın adı “Değişime zorlayan alan — Uzayı zorlayan değişim” başlıklıydı. Kapıları açmak, öğretmenlerinizin yaptıklarını değiştirmelerini sağlayacaktır. Daha gürültülü ortamlar öğretmen sesinin değişmesi gerektiği anlamına gelir. Bunun üzerine gerçekten bağıramazsın, altında konuşmalısın, ve böylece kitlesel talimattan uzaklaşın.

Dört: Çocuklar istedikleri yere otursun, isterlerse.

“Bir çocuk herhangi bir sınıfa, anaokulundan 12. sınıfa kadar yürüyemezse ve nerede, nasıl veya oturacağını seçemiyorsa - onlara karar vermeyi öğretmiyoruz, bu da onlara çok fazla öğretmeyeceğimiz anlamına geliyor.”

Bu önemli. Oturma yeri kontrol etme eylemi, tuvalet kullanımını kontrol etme eylemi gibi, veya yiyecek ve içecek, öğretmenler ve çocuklar arasında gerçek güven olasılığını paramparça eden bir eylemdir.

Kaynak: Önümüzdeki Altı Ay Bunda Okulunuzu Nasıl Yeniden Tasarlayacaksınız??

Çocukların geri dönmeyeceği bir Kullanıcı Arayüzü oluşturmadığımız sürece etkili, empatik, çalışan bir Kullanıcı Deneyimi oluşturamayız. Ve okullarımız Kullanıcı Arayüzleri. Okullarımız, çocuklarımızın eğitimle “nasıl” etkileşime girdiği şeklindedir. Her kapı, duvar, oda, öğretmen, kural, sandalye, masa, pencere, dijital cihaz, kitap, salon geçişi Kullanıcı Arayüzünün bir parçasıdır ve bu Kullanıcı Arayüzü Kullanıcı Deneyimini tanımlar.

Ve kullanıcılarımızın kafasına tamamen girene kadar ihtiyacımız olan Kullanıcı Deneyimini anlamaya başlayamayız. Web ve programlama tasarımında bu doğrudur, perakende ve restoran tasarımında doğrudur, ve okullarımızı tasarlarken kesinlikle doğrudur. Bu anlayış karmaşık analitik yollara sahip olabilir - ve bunlar önemlidir, ve kararlı bir bakım bileşeni vardır - ama aynı zamanda önemli bir empatik temeli vardır, ve belki de gelecek okul yılı başlamadan önce bu temel üzerinde ciddi bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz.

SpeedChange: Empati için Yazma

Yeni okul genelindeki öğrenme esnekliğimiz, çok yaşlı alanlar, çocuklara çok daha geniş bir fırsat bant genişliği ve potansiyel deneyimler sunar. Birçok araştırma kaynağından, doğal ışığın öğrencilerin geliştiği ortamlar yaratmak için önemli bir bileşen olduğunu öğrendik.. Yeniden tasarımdan bu yana, ışık salonlara ve öğrenme alanlarına dökülür. Çeşitli esnek mobilyalar, oturma, ve gayri resmi çalışma alanları, öğrencilere ve öğretmenlere, yapılan işe bağlı olarak uzayda farklı şekilde konumlandırmaları için hem seçim hem de konfor seçenekleri sunar.. Öğretmenler öğrenen araştırmalardan, her iki sessiz alanın da, bağımsız çalışma ve küçük ve büyük grupların toplanması, çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için kritik öneme sahiptir, planlı öğrenme deneyimleri, ve okul genelinde öğrenme potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için gerekli öğretim.

Okul Kutusunun Ötesinde Düşünme: Inspired Architecture + Contemporary Learning | Öğrenme Alanı

Her öğrenciye görev tabanlı ve fiziksel konfor temelli ihtiyaçlara dayalı gerçek öğrenme alanı seçenekleri sunmak bizim sorumluluğumuzdur., sadece bilişsel enerjilerinin öğrenmeye odaklanmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda öğrencilerin alanları değiştirmek ve kullanmak için gereken çağdaş becerileri geliştirmelerine yardımcı olur. işbirlikçi ve bireysel çalışmaları başarmak. Bu, çoklu iletişim araçlarının ve çağdaş teknolojilerin kullanılabilirliğini ve öğrencilerin müfredatta öğrenci seçimlerini gösteren çeşitli öğrenme ürünlerini anlamalarına ve oluşturmalarına yardımcı olmayı içerir., görev, teknolojiler, ve medya.

Albemarle County Devlet Okullarındaki hiçbir çocuğun, ihtiyaç duydukları öğrenme araçlarına veya ortamlara erişmek için bir etikete veya reçeteye ihtiyacı olmamalıdır.. Diğer yasaların kısıtlamaları dahilinde (özellikle telif hakkı), tüm öğrencilere yaşam boyu öğrenme yetkinlikleri ve müfredatta belirtilen bilgi ve becerileri edinmeleri için erişim sağlamak için alternatif bilgi temsilleri, çoklu araçlar ve çeşitli öğretim stratejileri sunacağız standartlar. Öğretim farklılaşmasını tamamen kucaklayan sınıf kültürleri yaratacağız, öğrenci çalışması, ve bireysel öğrencilerin ihtiyaç ve yeteneklerine dayalı değerlendirme. Öğrenme ortamlarımızdaki tüm öğrenciler için erişilebilir giriş noktaları oluşturmak için çağdaş öğrenme bilimini uygulayacağız.; ve engelli ve yetersizliklerin üstesinden gelmek için teknoloji seçimleri yapmayı öğrenmede öğrencileri destekleyen, ve tercihlerden ve yeteneklerden yararlanmak için.

Yedi Yol

Konfor ve Seçim ve Öğrenci Tarafından Oluşturulan Bağlam

“... o kimya sınıfında otururken, 'Burada evde böyle mobilyalar olan var mı? 'diye sordum. Sanırım bu bizim Seçim ve Konfor Yolumuz başladı.” Zamansız Öğrenme: Hayal Gücü, Gözlem ve Sıfır Tabanlı Düşünme Okulları Nasıl Değiştirir?

Harika fikirleri ölçeklendirmeye inanıyoruz, teoriler, ve programları büyütmeye çalışmak yerine okullarımızdaki stratejiler. Çocuklarımızın bir ortaokulda yaptığı gibi herkes kafeteryada bir ağaç ev inşa etmeyecek. Bu okula özgü bir arzuydu. Başka bir okuldaki bir grup ortaokul öğrencisi, yüksek rakımlı bir balon aparatı inşa etmeye ve atmosferin dış kenarlarına göndermeye karar verdi. Her ortaokulun bunu yapması gerekmez. Bazı çocuklar daha az iddialı görünen bir şey yapmaya karar verebilir ve karton kullanarak dokuz-delikli bir Putt-Putt golf sahası inşa edebilir. Projeler, ve öğrenme ortamının biçimi, tutkuların üzerine inşa etmelidir, ve deneyimlerden inşa et, hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin.

Zamansız Öğrenme: Hayal Gücü Nasıl, Gözlem, ve Sıfır Temelli Düşünme Okulları Değiştirir

Öğrenmeyi Öğrenmenin çocukların kendilerinin ilgi çekici bağlamlarını oluşturmalarına izin verdiğini öğreniyoruz..

Yapmanın okullarda basit bir rolü var, arkadaşım ve meslektaşım Chad Ratliff diyor, “içeriği öğrenci tarafından oluşturulan bağlama koyuyor.”

SpeedChange: Yapmaya Başlamak, Aslında İşe Yarayan Eğitime Başlamak

Eski müfettiş Pham Moran ve eski teknoloji ve inovasyon direktörü Ira Socol altında, Albemarle İlçe Okulları BYOC"yi benimsedi, öğrenci tarafından oluşturulan bağlam, açık teknoloji, araç kemeri teorisi, ve öğrenme için evrensel tasarım. İzlemek ve taklit etmek için yenilikçilerdir. Onları Twitter"da takip edin ve bloglarını okuyun.

SpeedChange: Demokratik toplumlardaki tüm farklı öğrenciler için eğitimin geleceği.

Ira David Socol

Ira David Socol @medium .com

Öğrenme Alanı

Moran @medium .com

Onların kitabı, Zamansız Öğrenme, Stimpunks"taki yolculuğumuzun önemli bir parçası. Web sitemizin her yerinde alıntı yapıyoruz.

Sonuç olarak, öğrenme kültürü, daha geleneksel bir boyuta uyan herkese uyan “otur ve al” modelinden proje çalışması, seçim ve rahatlık, yapım, Öğrenme için Evrensel Tasarım, öğretim toleransı, bağlantı ve etkileşimli teknoloji uygulamalarına dayanan çoklu öğrenme yollarına kaymıştır.

Bu çalışmadan çocukların çevrelerinde kontrole ihtiyaç duyduklarını öğrendik., nasıl öğrendiklerine dair seçim, kendilerini uzayda rahatça bulmak için farklı seçenekler, ve sesle öğrenci olacaklarsa yetişkinler ve akranlarla güvene dayalı ilişkiler, Ajans, ve etki.

Zamansız Öğrenme: Hayal Gücü Nasıl, Gözlem, ve Sıfır Temelli Düşünme Okulları Değiştirir

Önce “Proje-Problem-Tutku Tabanlı Öğrenme” deriz. Bu, bir müfredatta anlamsız olanın alakalı görünmesini sağlamak amacıyla, öğretmenin ürettiği (belki de seçim) proje (ler) ile başlar. Sonra, Problem - hala öğretmen üretildi - “Suyu nasıl filtreleyebiliriz?” deyin. hatta, “suyu nasıl temizleyebiliriz?” öğrenci ajansı bir dayanak alarak. Sonra Tutku - bize Öğrenci Tutkusu, öğretmen değil - “Sizi ilgilendiren şey? Ne okuyabilir/yapabilir/yazabilir/yapabilir misin?” Ve aniden sınıf değişir.

En sonunda, kullandığımız terim “Maker, "Ve bizim için bu Öğrenci Oluşturulan Bağlam anlamına gelir. Öğrenci nereye gitmek istediğini bilir, ve birlikte süreriz, uygun olduğunda önemli beceri geliştirme ve bilgiyi uydurmak.

Tüm bunların içinde, “teknoloji” - çağdaş bilgi ve iletişim teknolojisi anlamına gelir - esastır, diğer tüm araçlar gibi. Ve bu teknolojinin açık ve öğrenci kontrolü altında olması gerekiyor, ya da dünyanın anahtarı yerine bir sınırlama haline gelir.

“Kişiselleştirilmiş Öğrenme” öğretmen ve okul gücünün bir ifadesidir, tıpkı “Proje Tabanlı...

Çağdaş öğrenme tesadüfen gerçekleşmez. Öğrencileri dijital ortamlara sorunsuz bir şekilde taşımak için çalışırken, öğrenmeyi oluştururken onlara seçenek, konfor ve bağlantı sağlayan fiziksel alanlardaki aktif katılımlarını güçlendirmek için de çalışıyoruz. Öğrencileri sıralar halinde masalardan ve öğretmenleri baskın öğretim duvarından uzaklaştırmak kasıtlı olarak gerçekleşti ve araçlar getiren kullanıcı deneyimlerini tasarlamak için geniş ekip çabalarını temsil ediyor, Müfredat, ve öğrenciler evlerde başarı için gerekli yaşam boyu öğrenme yetkinliklerini kazandıkça pedagojiyi hizalamaya, topluluklar, işgücü, ve vatandaş olarak. Bu çalışma, yıllarca süren çalışmalardan ve çalışmayı ilerletme çabalarından biçimlendirilmiş bir şekilde gelişmiştir., bazıları başarıydı, diğerleri değil.

Zamansız Öğrenme: Hayal Gücü Nasıl, Gözlem, ve Sıfır Temelli Düşünme Okulları Değiştirir

Çevrenizdeki seçimi ve konforu başkalarına genişletme fırsatı verecek neyi değiştirebilirsiniz?? Oturma? İş seçenekleri? Araçlar? Zamansız Öğrenme: Hayal Gücü Nasıl, Gözlem, ve Sıfır Temelli Düşünme Okulları Değiştirir

O günden sonraki bir yıl içinde sınıfının kültürünü ve alanını değiştirmişti., sadece yeni araçların kullanımı değil. Alan, bölgedeki ilk DIY sınıflarından biri oldu. Yıl sonunda, sandalyelerin en az yarısını odadan çıkarmış ve onları rahat bir oturma yeri ile değiştirmiş ve öğrencilerin cihazlarında nasıl ve nerede çalıştıkları konusunda seçim konseptini oluşturmuştu.. İlk altıncı sınıf öğrencilerinin odasına kendi konforlarını getirmesini sağlamıştı., bu yüzden çocukların yazarlar atölyesinde çalışırken kullanmak için tüm yastıklarını ve doldurulmuş oyuncaklarını istifledikleri bir duvarı vardı..

Zamansız Öğrenme: Hayal Gücü Nasıl, Gözlem, ve Sıfır Temelli Düşünme Okulları Değiştirir

Öğrencilere ayakta masa seçenekleri sunmak için odanızı yeniden düzenleyin. Biraz yumuşak ekleyin, rahat oturma veya aktif oturma ve farklı çocukları denemeye teşvik edin. Onlardan geri bildirim isteyin. Zamansız Öğrenme: Hayal Gücü, Gözlem ve Sıfır Temelli Düşünme Okulları Nasıl Değiştirir?

Yirminci yüzyılda okul olarak inşa ettiğimiz yerlerin her konvansiyonuna meydan okuyan çağdaş öğrenme alanlarını hayal edin. Gençleri yetişkinliğe doğru yol gösteren yollar oluşturan öğretmenler tarafından desteklenen doğal öğrenme topluluklarında birlikte çalışmaya ve oynamaya teşvik eden alanlar topladığınızı hayal edin.. Öğrencilere doğal ışığa erişim yoluyla çok duyusal girdilerin zevkini sağlayan şeffaf doğal ve yapılı ortamların birleşmesini hayal edin, temiz hava, ve yeşil alan. Öğrenciler işbirliğini teşvik eden disiplinler arası öğrenme yoluyla ilgi ve tutkularını takip ederken bir seçim ve rahatlık atmosferi yaratmak için tasarlanmış esnek alanların sürekliliğini hayal edin., eleştirel düşünme, yaratıcılık, ve iletişim.

Zamansız Öğrenme: Hayal Gücü Nasıl, Gözlem, ve Sıfır Temelli Düşünme Okulları Değiştirir

Bu Twitter anı seçim örneklerini yakalar, konfor, ve öğrenci tarafından oluşturulan bağlam.

Çocukların öğrenmelerini, araştırmalarını genişletmeyi seçebilecekleri alanlar yarattığımızda, istedikleri sürece, güçlendirme ve sahiplik yetiştiriyoruz. Çeşitli erişilebilir öğrenme yolları sağlayarak, çocuklar dikkate değer bir yetenek genişliği geliştirir. Çocukluğa güvenirsek ve hatalardan öğrenmelerine yardımcı olabileceğimize inanırsak, havalanırlar. Okuldan vazgeçmiş çocuklar lider olur; görünmez hisseden çocuklar ses duygusu geliştirir. Güveni seçtiğimizde, kalpleri ve zihinleri büyütürüz. Kontrollerimizi ve filtrelerimizi bir kenara bırakmak, öğrencilere kendi kontrollerini geliştirmeleri için alan sağlar.. En iyi nasıl öğrendikleriyle ilgili kendi sorularına yanıt olarak kendi öğrenimlerini kişiselleştirme fırsatlarını yakalamaya başlarlar.. Yetişkinler olarak zamanın kişiselleştirilmesinin kesişimi hakkında bilgi edinebiliriz, konfor, ve çocukların öğrenme kararları verme sürecine girmesini izlerken seçim. Çocuklar çalışmak için kendilerini uzaya nasıl yerleştirmeyi seçerler? Doğal olarak oturmaya meyilli mi, ayakta durmak, yerde dinlenmek? Doğal ışıkla dolu açık bir masanın etrafında çalışmayı mı seçiyorlar?, masanın altında sessiz bir köşede, veya dışarıda bir ağacın altında? Çocuklar kendileri için organize ederken zamanı nasıl farklı kullanır??

Zamansız Öğrenme: Hayal Gücü Nasıl, Gözlem, ve Sıfır Temelli Düşünme Okulları Değiştirir

Hacking Okulları: Kendimizi Evet"e Ulaşmak

“Evet” yi geçmenin zorluğu, ama “ya” ya “eğer” oldukça zor olabilir.

Evet"e ulaşmanın, her kuytu ve köşeyi gerçekten yeniden tasarlamanın değişim sürecindeki ilk adım olduğunu öğrendik...

Eğitimcilerimizin evet"e ulaşması ve yeni fikirleri denemeyi güvenli hale getirmesi nedeniyle, okullarımız artık farklı.

Makerspaces ve hacker alanları oluşturduk.

Duvarları yıkıp dolapları çıkardık ve tasarım stüdyoları yaptık, ve bugün okullarımızın her yerinde gördüğüm şey, okulumuza ve kapılarımıza girdiklerinde artık yaratıcılığı kontrol etmek zorunda kalmayan çocuklar.

Bazen yakında birileri ofisinize gelecek ve size bir ağaç ev versiyonu için fikirlerini sunacaklar.

Hazır ol, ve sadece evet de.

Hacking Schools: Kendimizi Evet'e Ulaşmak | Pim Moran | TEDxelCajonSalon

Navigating Stimpunks

Need financial aid to pay for bills or medical equipment? Visit our guide to requesting aid.

 

Need funds for your art, advocacy, or research? Visit our guide to requesting creator grants.

 

Want to volunteer? Visit our guide to volunteering.

 

Need a table of contents and a guide to our information rich website? Visit our map.