Klassiruum UX: Pluralismi projekteerimine

Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

Alates NeuroTribesi lugemisest mõtleme me psühholoogiliselt ja sensoorsetest ohututest ruumidest, mis sobivad tsoonitööks kui „Cavendish mullid” ja „Cavendish space”, pärast Henry Cavendish, Clapham Common võlurit ja vesiniku avastajat. Aadli privileegid andsid ruumi tema erinevustele, võimaldades tal ruumi ja võimalust saada „üheks esimeseks tõeliseks teadlaseks tänapäeva mõistes”.

SisukordCavendish Spacecaves, Campfires ja kasta HolesVahelduv koostööNeuroloogilised pluralisMedges juhtumid on stressijuhtumid: disain on testitud servadeDesign koos, mitte koolis kasutaja kogemuseComfort ja valik ja õpilaste loodud Contexthacking Koolid: Kuidas end Jah

Cavendish ruumi

Cavendish Space: psühholoogiliselt ja sensoorsed ohutud ruumid, mis sobivad tsoonitöödeks, vahelduvaks koostööks ja koostööks niši ehitamiseks.

Ehitame psühholoogiliselt ohutuid võimaluste kodusid ilma aadli või privileegi nõudeta. Asendage vastavusklassiruumi püüdlused õpilase loodud kontekstiga, BYOD (Tooge oma seade) ja BYOC (Bring/Build Your Own Comfort). Let's hit ökonoomsus kauplustes, osta saematerjali, kohaldatakse mõned häkker eetos, ja muuta vastavuse klassiruumis midagi psühholoogiliselt ohutu ja mugav meeskond noorte mõtetes tegeleb kirg põhinev õppimine. Teavitage ruume, kus on neuromitmekesisus ja puude sotsiaalne mudel, et nad tervitaksid ja hõlmaksid kõiki meeli ja organeid. Pakkuge vaikseid ruume suure mälu olekuvööndi tööks, kus õpilased saavad põgeneda sensoorse uputama, libiseda vooluolekusse ja nautida tegija ajakava. Pakkuda sotsiaalseid ruume koostöö ja camaraderie. Loo koobas, lõkke ja jootmise auk tsoonid. Arendada neuroloogilisi kärpeid. Täitke meie klassiruumid valiku ja mugavuse, juhendusliku tolerantsuse, pideva ühenduvuse ja hõlbustustehnoloogiaga. Teisisõnu, teha ruumi Cavendish. Tee ruumi nii koostöö kui ka süvatöö jaoks.

Üks huvitavamaid ideid, mis tulevad tähelepanu kapitali teooriast, on üllatav roll keskkond võib mängida eliidi kognitiivse jõudluse toetamisel.

Professionaalsed kirjanikud näivad olevat selle eksperimentatsiooni tipptasemel, kuid ma ei oleks üllatunud, kui lähitulevikus hakkame nägema tõsisemat tähelepanu tõsiselt sügavate ruumide ehitamisele, kuna meie majandus nihkub üha nõudlikumaks teadmistööks.

Simon Winchester kirjutamine Barn - Uuring Hacks - Cal Newport

Meie õpperuumis pakume koopaid, lõkkeid ja jootmisauke, et nii võilillede, tulbid kui orhideed leiaksid kergendust. Võrgus ja ühenduseta režiimis pakume nii individuaalseid ruume kui ka kogukonnaruume, et õppijad saaksid järk-järgult suhelda vastavalt oma suhtlusvõimele. Neuroloogilise pluralismi projekteerimiseks ja psühholoogilise ohutuse tagamiseks on vajalikud koopad, lõkke ja jootmisavad. Nad on vajalikud positiivne niši ehitus.

Koopad, lõkkekohad ja kastmisaugud

Tee ruumi Cavendish.

Nagu Cavendish, oleme autistlikud. Me puudutame suurt osa tema isiklikust elust. Ta vajas oma mulli, tema koopat, tema sensoorset ja sotsiaalset kookonit.

Ta vajas ka aeg-ajalt oma Kuningliku Seltsi eakaaslaste väikese komplekti ettevõtet. Royal Society Esmaspäev Club oli tema lõkke, tema koht, kus ta võis varitsevad servad ja suhelda väike grupp tema tingimustel.

Selle ilmse pelgus allikas oli sotsiaalne ärevus nii intensiivne, et see peaaegu immobiliseeris teda teatud olukordades.

Pole aga tõsi, et ta tahtis end täielikult oma eakaaslaste seltsist eemaldada; ta tahtis lihtsalt seista kõrvale, leotades kõike sisse. Kaks teadlast vestles huvi Royal Society esmaspäev Club võib märgata küürus figuur hall-roheline mantel varitsemine varjud, kuulates tähelepanelikult. Innukas paluda oma hinnangu oma töö, tema kaaskodanike loomulik filosoofid välja töötatud pahatahtlik, kuid tõhus meetod tõmmates teda vahetada. „Kuidas rääkida Cavendish on kunagi vaadata teda,” ütles astronoom Francis Wollaston, „kuid rääkida, sest see oli arvesse vabade, ja siis see ei ole ebatõenäoline, kuid võite määrata talle läheb.”

Neurohõimud: autismi pärand ja neuromitmekesisuse tulevik

Lugege Cavendisi neurodivergentide tunnuste kohta meie sõnastikus.

Lugege „Kokkupuuteärevus”

Lugege „Situational Mutism”

Lugege „Tagasilükkamise tundlik düsfooria”

Lugege „Monotropismi” kohta

Cavendish oli avalikkuse silmas väga ebamugav. Ta moodustas liidu Charles Blagdeniga, ekstravertseeritud ja väljamineva Monday Club eakaaslasega, millega Blagden tutvustas Cavendishit ja tema ideid laiemale publikule. Blagden tõi Cavendisi loomingulistesse kommuunidesse, teaduse ja naturalismi jootmisaukudesse. Cavendish vajas vahelduvat koostööd.

Vahelduv koostöö

Grupid, mille liikmed suhtlesid vaid vahelduvalt, säilitasid mõlema maailma parimad, mitte langevad halvimale. Need rühmad olid keskmine kvaliteet lahendus, mis oli peaaegu identne rühmad, mis suhtlesid pidevalt, kuid nad säilinud piisavalt variatsioon leida mõned parimad lahendused, ka.Probleemide lahendamise tehnikaid võtta uusi twist: Parimate lahenduste, vahelduv koostöö annab õige valem

Meie koobas, lõkke ja jootmise auk meeleolu kaarti punane, kollane ja roheline interaktsiooni märgid (aka värvi side märgid). Automatticis ja teistes hajutatud ettevõtetes kasutatav kolmetasandiline ja kolmekäiguline sidevoog peegeldab koopa, lõkke ja jootmise aukude kontekstide ning punaste, kollaste, roheliste interaktsiooni meeleolude progresseeruvat ühiskondlikkust. Kõik need hõlbustavad vahelduvat koostööd, psühholoogilist ohutust ja sensoorset ohutust.

Parimad lahendused pärinevad „vahelduvast koostööst” — rühmatööst, mis on täidetud vaheaegadega, et mõelda ja töötada ise.Daniel Pink

Lisateave vahelduva koostöö kohta

Neuroloogiline pluralism

Neurodivergendid inimesed on psühholoogilise ohutuse baromeetrid.

Peame ehitama neurodivergentide psühholoogilist, sotsiaalset ja sensoorset ohutust.

Koopad, Lõkkepuud, Kastmisaugud

Võilillede, Tulbid, Orhideed

Punane, Kollane, Roheline

Vestlus, arutelu, avaldamine

Reaalajas, asünkroonne, ladustamine

Need vähendused on kasulik lähtekoht neuroloogilise pluralismi kujundamisel. Kui me kavandame pluralismi, me kujundame reaalset elu, tegelikkuse inimkonna.

Hüperplastilisus soodustab meid tugevate assotsiatiivsete reaktsioonide tekkimist traumale. Meie ohu-reageerimise õppesüsteem on pööratud suure valvsusega. Selle hüperplastilisuse tagakülg on see, et me kohaneme kiiresti ka keskkondadega, mis on meie närvisüsteemile tõeliselt ohutud.

Autismi kokkuvarisemise ja enesevigastamise stereotüübid tulenevad sellest, et meil on sageli stressireaktsioonid asjadele, mida teised ei taju murettekitavaks. Kuna meie unikaalseid ohutusvajadusi ei mõisteta laialdaselt, on meie vaikimisi saanud ulatusliku traumaga kasvamine.

Tänu meie erinevatele biosotsiaalsetele vastustele stiimulile on autistlikel inimestel olulised takistused ohutusele juurdepääsuks.

Trauma-Informeeritud positiivse autistliku identiteedi avastamine | Trauma Geek | Keskmine

Lisateave punane|Kollane|Rohelise „Interaktsiooni Märgid”

Lugege „Koopad, lõkke ja kasteaugud” kohta

Lugege „Dandelions, tulbid, orhideed”

Lugege suhtluskiiruste kohta

Servad juhtudel on stress juhtudel: disain on testitud servad

Haridus, mis on mõeldud servadele ja võtab arvesse kõigi õpilaste sakilist õppeprofiili, võib aidata avada iga lapse potentsiaali. Vaenulikkusest kogukonnaks — Õpetajad lähevad astmeteta

Disain agentuuri ja koostöö. Disain aktsepteerimiseks ja sisemine motivatsioon. Disain puuetega inimeste ja neurodivergentide reaalseks eluks. Oleme alati serva juhtudel, ja serva juhtudel on stress juhtudel. Puuete logistika ja kognitiivne erinevus on väsitav, sageli võimatu. Disaini vajalik osa on kaastunne ja vajalik osa kaastundest on marginaliseerunud inimeste struktuursete reaalsuste tunnistamine. Disain on testitud servades. Me projekteerime kõigile, kui me kavandame neuromitmekesisuse ja puude.

Disain meie nurkade profiilide jaoks.

„Edge juhtudel määratleda piirid, kes ja mida sa hoolid” (http://bkaprt.com/dfrl/00-01/). Nad piiritlevad piiri inimeste vahel, keda te olete nõus aitama, ja need, keda sa oled mugav marginaliseerida.

Sellepärast oleme otsustanud vaadata neid mitte servajuhtumitena, vaid stressijuhtumitena: hetked, mis panevad meie disaini ja sisuvalikud reaalse elu proovile.

See on test, mida me pole veel läbinud. Kui silmitsi kasutajate hädas või kriisi, liiga palju kogemusi me ehitame lagunevad viisil suur ja väike.

Selle asemel, et ravida stressiolukordi erisoodustustelt, on aeg liigutada need meie vestluste keskmesse - alustada meie kõige haavatavamate, häiritud ja stressitud kasutajatega ja seejärel töötada väljapoole. Põhjendus on lihtne: kui me teeme asju inimestele nende halvimal juhul, nad töötavad nii palju paremini, kui inimesed on oma parima.

Disain reaalses elus

Intersektsionaalsuse raison dêtre on paljastada süsteemid, mis organiseerivad meie ühiskonda. Intersektsionaalsuse sära on see, et selle põhiline panus maailma vaatamisse tundub nii tervet mõistust, kui olete seda kuulnud: keskendudes süsteemi osadele, mis on kõige keerukamad ja kus seda elavad inimesed on kõige haavatavamad, mida me süsteemi kõige paremini mõistame.

Keskmes on intersektsionaalsus umbes nüanss ja kontekst.

Allikas: Ristmikul eesistujariik — Tressie McMillan Cottom — Keskmine

„Sisuliselt keegi ei tea kõige paremini ookeani liikumist kui kala, mis peab võitlema praeguse ujuda ülesvoolu. Uurin kalu, mis ujuvad ülesvoolu.”

Allikas: Black Cyberfeminism: Intersektsionaalsuse, Institutsioonide ja digitaalse sotsioloogia Tressie McMillan Cottom:: SSRN

Lisateavet lugege „Marginaali valimine: disain on testitud servadel”

Disain koos, mitte

Isegi parem kui projekteerimine on projekteerimine koos. Neurodivergendid ja puuetega õpilased on suurepärased voolutestijad. Nad põhjalikult dogfood oma kooli UX. Projekti- ja passioonipõhise õppe võimalused on suurepärased võimalused, mis annavad õpilastele agentuuri auditeerida nende konteksti ja kujundada midagi paremat.

Ja võta minu sõna selle kohta, keegi ei saa tuvastada ja mässuliste vastu ebaõiglane süsteem nii tõhusalt kui laps või täiskasvanu ID, välja arvatud ehk autistlik inimene. Nad teavad, et süsteem on ebaõiglane!

Allikas: PBIS on katki: kuidas me seda parandada? — Miks nad ei ole seda veel teinud?

Paralleelselt teemaga, kes lastele kujundab, on suurem küsimus: kas lapsed vajavad disaini üldse? Või pigem, kuidas nad võiksid olla lubatud kujundada mänguasjad nad vajavad ja kogemusi nad soovivad ise? Disainerite arvates nii rahuldavaks tegemise tegemine on ehitatud varajase lapsepõlve haridusse, kuid nende kasvades kaotavad paljud lapsed võimalused luua oma keskkond, mida piirab tekstikeskne vaade haridusele ja muredele ohutuse pärast. Hoolimata täiskasvanute soovist luua turvalisem ja pehmem lapseseisemaks maailm, läks tõlkes midagi kaduma. Jane Jacobs ütles, lapse projekteeritud lapsepõlve keskkond: „Nende kodud ja mänguväljakud, nii korrektne otsin, nii puhverdatud segane, räpane sissetungi suur maailm, võib kogemata olla ideaalis planeeritud lastele keskenduda televisioonis, kuid liiga vähe muud nende näljane aju nõuda.” Meie ehitatud keskkond muudab lapsed vähem tervislikuks, vähem iseseisvaks ja vähem kujutlusvõimeks. See, mida need näljane aju nõuavad, on vabadus. Laste kotlemine kodanikena, mitte tarbijatena, võib selle mustri murda, luues ühise ruumilise majanduse, mis keskendub avalikule haridusele, puhkusele ja transpordile, mis on ohutu ja avatud kõigile. Lapsepõlve disaini jälgimine üheksateistkümnenda sajandi päritolu juurde näitab, kuidas me sellele kohale jõudsime, kuid see näitab ka ehituskive, mis on vastupanu tarastatud lõbusale.

Design of Lapsepõlv: Kuidas materiaalne maailm kujundab Independent Kids

Kooli kasutaja kogemus

Mida lapsed näevad? Mida nad tunnevad? Mida nad lõhnavad? Mida nad kuulevad? Milline on nende kogemus, kui nad liiguvad läbi oma kooli?

Kui palju tõhusam me võiks olla, kui meie kasutajaliidese disain oli tahtlik ja tahtlikult mõeldud laste toetamiseks?

 On palju vähem reegleid, ja ainult reeglid, mida saab edukalt kaitsta arutelu õpilane

Likvideerida lõunasöögi kinnipidamise ja ei süvend karistused. Need on julmad karistused, mis lammutavad teie usaldusväärsust iga lapsega.

Töö graffiti on hea.

Teie kooli UX. Mis see on? Ja kust alustada.

Me olime rääkinud meie reisi avamine mõned seinad hoone tõeliselt paindlik ruumid, pakkudes lastele istekoha ja kirjalikult valikuid liikuda poole kõrvaldada ühe õpetaja klassiruumid, kuid meie esitlus oli tõepoolest suunatud hoone.

„Igaühel on alati ehitusprojekt,” ütlesin ma lõpuks.

Sest iga kool peaks kogu aeg muutuma. Ja see peaks muutuma eesmärgiga — liikuda täiskasvanute kesksetest õpperuumidest lastekesksetesse õpperuumidesse — liikuda staatilistest keskkondadest paindlikesse keskkondadesse — liikuda disaini juhtimisest inspireeriva disaini juurde.

Iga kool vajab igal aastal ehitusprojekti, sest sa ei vaja koolikeskkonna muutmiseks töövõtjaid ja buldoosereid — vajate lihtsalt pühendumist.

Nii et kui sa ei saa teha kalleid asju - saate ikka teha tõhusaid asju. Nii et siin on neli asja, mida saate teha, et muuta oma kooli ruumi.

Üks: Andke oma lastele päevavalguse kingitus.

Noh, selleks, et säilitada tervislikku tähelepanu lapsed vajavad kolme asja, mis on sageli napib koolides - värske õhk, suur lihaste liikumine ja päevavalgus. Paljudes koolides on üks lihtsamaid parandusi päevavalgus.

Kaks: Vabane õpetaja lauad.

Õpetaja laud on kole jäänuk ajast, mil kaasamatud õpetajad viisid ebatõhusaid klasse, peavad nad tõesti kaduma.

Kolm: Hoidke kõik oma klassiruumi uksed lahti.

Kõige ilmsem viis luua oma hariduskeskkonda läbipaistvust ja avatust, on avada klassiruumi uksed ja luua mõiste „commons”. Uste avamine muudab teie kooli mürarikkamaks ja aktiivsemaks. See teisendab koridorid jäätmetest ruumi juhendamisruumiks. See võimaldab lapsed, kes vajavad teistsugust ruumi on see ja veel - jääda järelevalve all.

Ilmselt see teeb midagi muud. Arhitektidele andsime jutt oli pealkirjaga „Ruum, mis sunnib muutma — Muuda, mis sunnib ruumi.” Uste avamine muudab teie õpetajad seda, mida nad teevad. Müravamad keskkonnad tähendavad, et õpetaja hääl peab muutuma. Sa ei saa tõesti kisa üle, sa pead rääkima selle all, ja seega eemalduda mass juhendamine.

Neli: Las lapsed istuvad seal, kus nad tahavad, kui nad tahavad.

Meil on see ütlus: „Kui laps ei saa kõndida üheski klassiruumis, lasteaed läbi 12. klassi, ja valida, kus, kuidas või kui istuda - me ei õpeta neid tegema otsuseid, mis tähendab, et me ei õpeta neid väga palju üldse.”

See on oluline. Istmete kontrollimise akt, nagu ka tualettruumi kasutamise kontrollimine ehk toit ja jook, on tegu, mis purustab õpetajate ja laste vahelise tõelise usalduse võimaluse.

Allikas: Kuidas sa ümber kujundada oma kooli järgmise kuue kuu jooksul?

Me ei saa luua tõhus, empaatiline, töötav kasutaja kogemus, kui me ehitada kasutajaliides, et lapsed ei pöördu eemale. Ja meie koolid on kasutajaliidesed. Meie koolid on „kuidas” meie lapsed suhtlevad haridusega. Iga uks, sein, ruum, õpetaja, reegel, tool, laud, aken, digitaalne seade, raamat, saali pass on kasutajaliidese osa ja kasutajaliides määratleb kasutajakogemuse.

Ja me ei saa hakata mõistma kasutajakogemust, mida vajame, kuni jõuame täielikult meie kasutajate juhid. See on tõsi veebi ja programmeerimise disain, see on tõsi jaemüügi ja restorani disain, ja see on täiesti tõsi, kui me kujundame oma koole. See arusaam võib olla keeruline analüütiline teed - ja need on olulised, ja see on pühendunud hooliv komponent - kuid see on ka oluline empaatiline aluseks, ja võib-olla võite alustada tööd selle aluseks tõsiselt enne järgmise õppeaasta algust.

SpeedChange: Kirjutamine empaatia

Meie uue kooli hõlmavate mitmeaastaste ruumide loodud õpipaindlikkus pakub lastele palju laiemat võimaluste ja võimalike kogemuste ribalaiust. Oleme õppinud mitmest uurimisallikatest, et loomulik valgus on oluline koostisosa keskkondade loomisel, kus õppijad areneda. Alates ümberkujundamisest valatakse valgus saalidesse ja õpperuumidesse. Erinevad paindlikud mööbel, istekohad ja mitteametlikud tööalad pakuvad õppijatele ja õpetajatele nii valikut kui ka mugavust, et leida ruumis erinevalt sõltuvalt tehtavast tööst. Õpetajad teavad uuringute õppimisest, et nii ruumi vaikseks, iseseisvaks tööks kui ka väikestele ja suurtele gruppidele kogunemiseks on kriitilised, et vastata laste vajadustele, kavandatud õpikogemustele ja juhistele, mis on vajalikud õppimispotentsiaali maksimeerimiseks kogu koolis.

Mõeldes kaugemale kooli kasti: inspireeritud arhitektuur + kaasaegne õppimine | Ruum õppimiseks

Meie kohustus on pakkuda igale õppijale tõelisi õpperuumi valikuid, mis põhinevad ülesandepõhistel ja füüsilisel mugavusel põhinevatel vajadustel, mis mitte ainult ei võimalda nende kognitiivset energiat keskenduda õppimisele, vaid aitab õpilastel arendada kaasaegseid oskuseid, mida on vaja ruumide muutmiseks ja kasutamiseks algatamiseks ja täita koostööd ja individuaalset tööd. See hõlmab mitmete suhtlusvahendite ja kaasaegsete tehnoloogiate kättesaadavust ning õpilaste abistamist erinevate õppevahendite mõistmisel ja loomisel, mis demonstreerivad õpilaste valikuid õppekavas, ülesandes, tehnoloogias ja meedias.

Ükski laps jooksul Albemarle County Public Schools peaks vajama etikett või retsepti, et pääseda vahendid õppe- või keskkondades, mida nad vajavad. Teiste seaduste piirangute raames (eelkõige autoriõigus) pakume alternatiivseid teabe esitusi, mitmesuguseid tööriistu ja erinevaid juhendavaid strateegiaid, et tagada kõigile õppijatele juurdepääs elukestva õppe pädevuste omandamiseks ning õppekavas määratletud teadmiste ja oskuste omandamiseks. standarditele. Me loome klassiruumi kultuure, mis hõlmavad täielikult juhendamise, üliõpilaste töö ja hindamise eristamist individuaalsete õppijate vajaduste ja võimete alusel. Rakendame kaasaegset õppeteadust, et luua juurdepääsetavad sisenemispunktid kõigile õpilastele meie õpikeskkondades; ja mis toetavad õpilasi õppimisel, kuidas teha tehnoloogiavalikuid puuete ja puuetega ületamiseks ning eelistuste ja võimete võimendamiseks.

Seitse rada

Mugavus ja valik ning õpilaste loodud kontekst

„... selles keemiaklassis istudes küsisin: „Kas kellelgi siin on kodus selline mööbel?” Ma arvan, et see algas meie valik ja mugavuse rada.” ajatu õppimine: kuidas kujutlusvõime, vaatlus ja nullipõhine mõtlemine muudavad koolides

Me usume suurepäraste ideede, teooriate ja strateegiate skaleerimisse meie koolides, selle asemel, et püüda programme laiendada. Mitte igaüks ei kavatse ehitada puumaja kohvikus nagu meie lapsed tegid ühes keskastme koolis. See oli kooli spetsiifiline soov. Teise kooli põhikoolide rühm otsustas ehitada kõrgmäestiku õhupalliaparaadi ja saata selle atmosfääri välisservadele. Mitte iga keskkool peab seda tegema. Mõned lapsed võivad otsustada teha midagi, mis tundub vähem ambitsioonikas ja ehitada üheksa augu Putt'Putt golfiväljak kasutades papist. Projektid ja õpikeskkonna vorm peavad toetuma nii õpilaste kui ka õpetajate kirgedele ning toetuma nii õpilaste kui ka õpetajate kogemustest.

Ajatu õppimine: kuidas kujutlusvõime, vaatlus ja null-põhine mõtlemine muudavad koole

Me õpime, et Õppimise tegemine võimaldab lastel endal luua oma kaasahaarava konteksti.

Making on lihtne roll koolides, mu sõber ja kolleeg Chad Ratliff ütleb: „see paneb sisu õpilaste loodud konteksti.”

SpeedChange: Kuidas teha, saada haridusele, mis tegelikult toimib

Endise superintendendi Pam Morani ja endise tehnoloogia- ja innovatsioonidirektori Ira Socoli all võtsid Albemarle County Schools omaks BYOC, õpilaste loodud kontekst, avatud tehnoloogia, tööriistavöö teooria ja universaalne disain õppimiseks. Nad on uuendajad vaadata ja jäljendada. Jälgi neid Twitteris - ja loe nende blogisid.

SpeedChange: hariduse tulevik kõigile erinevatele üliõpilastele demokraatlikes ühiskondades.

Ira David Socol

Ira David Socol @medium .com

Ruum õppimiseks

Pam Moran @medium .com

Nende raamat „Timeless Learning” on oluline osa meie teekonnast Stimpunks. Me tsiteerida seda kogu meie kodulehel.

Selle tulemusena on õppekultuur nihkunud traditsioonilisemalt ühelt suuruselt „istuda ja saada” mudelilt mitmele õppimisradadele, mis on maandatud projektitöös, valikus ja mugavuses, tegemisel, Universal Design for Learning, juhendusliku sallivuse, ühenduvuse ja interaktiivse tehnoloogia rakendustes.

Sellest tööst oleme õppinud, et lapsed vajavad kontrolli oma keskkonnas, valikut selle kohta, kuidas nad õpivad, erinevaid võimalusi end mugavalt ruumis asumiseks ning usalduslikke suhteid täiskasvanute ja eakaaslastega, kui nad hakkavad saama hääle, agentuuri ja mõjuga õppijateks.

Ajatu õppimine: kuidas kujutlusvõime, vaatlus ja null-põhine mõtlemine muudavad koole

Kõigepealt ütleme „Project-Problem-Passion-Baasil Õppimine”. See algab õpetaja loodud (ehk valik) projekti (te) ga, püüdes muuta mõttetu õppekavas asjakohaseks. Siis, Probleem — ikka õpetaja loodud — öelda, „kuidas me võiksime filtreerida vett?” või isegi, „kuidas me saaksime puhastada vett?” üliõpilaste selts võttes tugipunkt. Siis Passion — meile Õpilaste Passion, mitte õpetaja — nagu „Mis sind huvitab? Mida sa võiksid lugeda/teha/kirjutada/teha?” Ja äkki muutub klassiruum.

Lõpuks on termin, mida me kasutame, on „Maker”, ja meie jaoks tähendab see Student Loodud konteksti. Õppija teab, kuhu ta tahab minna, ja me sõidame mööda, sobides vajaduse korral olulise oskuste arendamise ja teadmistega.

Kõiges selles on oluline „tehnoloogia”, mis tähendab kaasaegset info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat, nagu ka kõik muud liiki tööriistad. Ja see tehnoloogia peab olema avatud ja õpilaste kontrolli all, või see muutub piiranguks maailma võtme asemel.

„Isiklik õppimine” on õpetaja ja kooli jõu väljendus, nagu „Projektipõhine...

Kaasaegne õpe ei juhtu juhuslikult. Töötades õppijate sujuva üleminekuga digitaalsetesse keskkondadesse, siis töötame ka selle eest, et tugevdada nende aktiivset osalemist füüsilistes ruumides, mis pakuvad neile õppimise ülesehitamisel valikut, mugavust ja ühenduvust. Õpilaste eemaldamine ridade lauadest ja õpetajatest eemale domineerivast õppeseinast on toimunud tahtlikult ning see kujutab endast laia meeskonna jõupingutusi kasutajakogemuste kujundamisel, mis toovad tööriistad, õppekavad ja pedagoogika joondusse, kuna õppijad omandavad elukestva õppe pädevused, mis on olulised kodude edukuse saavutamiseks, kogukondade, tööjõu ja kodanikena. See töö on formatiivselt arenenud aastat kestnud õppe ja jõupingutusi, et edendada tööd, millest mõned olid edu ja teised mitte.

Ajatu õppimine: kuidas kujutlusvõime, vaatlus ja null-põhine mõtlemine muudavad koole

Mida saab muuta, mis annaks teile võimaluse laiendada valikut ja mugavust oma keskkonnas teistele? Istmed? Töö valikuid? Tööriistad? Ajatu õppimine: kuidas kujutlusvõime, vaatlus ja null-põhine mõtlemine muudavad koole

Aasta jooksul alates sellest päevast oli ta muutnud oma klassiruumi kultuuri ja ruumi, mitte ainult uute tööriistade kasutamist. Ruum sai linnaosa üheks esimeseks DIY klassiruumiks. Aasta lõpuks oli ta vähemalt pooled toolid ruumist välja nihkunud ja asendanud need mugavate istekohtadega ning seadnud valikukontseptsiooni, kuidas ja kus õppijad oma seadmetega töötasid. Ta oli, et esimene rühm kuuenda klassi õpilased tuua oma mugavuse oma toas, nii et ta oli üks sein, kus lapsed laotud üles kõik oma padjad ja pehmed mänguasjad kasutada, kui nad töötasid kirjanike töökoda.

Ajatu õppimine: kuidas kujutlusvõime, vaatlus ja null-põhine mõtlemine muudavad koole

Korrigeerige oma tuba ümber, et pakkuda õppijatele alalise laua valikuid. Lisa mõned pehmed, mugavad istekohad või aktiivne istekoha ja julgustada erinevaid lapsi proovida. Küsige neilt tagasisidet.Timeless Learning: kuidas kujutlusvõime, vaatlus ja null-põhine mõtlemine muudavad koolides

Kujutage ette kaasaegseid õpperuume, mis vaidlustavad iga konventsiooni kohtadest, mille me ehitasime kahekümnenda sajandi koolidena Kujutage ette, et koguda ruume, mis julgustavad noori töötama ja mängima koos looduslikes õppekogukondades, mida toetavad õpetajad, kes loovad radu, mis suunavad neid täiskasvanueas. Kujutage ette läbipaistvate looduslike ja ehitatud keskkondade ühinemist, mis võimaldavad õppijatel nautida muldensoorseid sisendeid loomuliku valguse, värske õhu ja haljasalasse juurdepääsu kaudu. Kujutage ette paindlike ruumide kontiinumi, mille eesmärk on luua valiku- ja mugavusõhkkond, kui õpilased järgivad oma huve ja kirgi läbi transdistsiplinaarse õppimise, mis soodustab koostööd, kriitilist mõtlemist, loovust ja suhtlemist.

Ajatu õppimine: kuidas kujutlusvõime, vaatlus ja null-põhine mõtlemine muudavad koole

See Twitteri hetk lööb näiteid valikust, mugavusest ja õpilaste loodud kontekstist.

Kui me loome ruume, kus lapsed saavad valida oma õppimist, uurimist nii kaua, kui nad soovivad, kasvatame mõjuvõimu ja omandiõigust. Pakkudes erinevaid kättesaadav õppimise radu, lapsed arendada tähelepanuväärne laius võimeid. Kui me usaldame lapsepõlve ja usume, et saame aidata neil õppida vigadest, nad startida. Lapsed, kes on koolist loobunud, saavad juhid; lapsed, kes on tundnud nähtamatut, arendavad hääletunnet. Kui me valime usalduse, kasvatame südameid ja meelt. Juhtelementide ja filtrite kõrvale jätmine annab õpilastele ruumi oma arendamiseks. Nad hakkavad kasutama võimalusi isikustada oma õppimist vastuseks oma küsimustele selle kohta, kuidas nad kõige paremini õpivad. Täiskasvanutena saame teada aja, mugavuse ja valiku isikupärastamise ristumiskohast, kui vaatame, et lapsed osalevad õppimisotsuste tegemisel. Kuidas lapsed otsustavad paigutada end ruumi tööle? Kas nad loomulikult kalduvad istuma, seisma, põrandale puhkama? Kas nad otsustavad töötada avatud laua üle ujutatud loomulikku valgust, laua all vaikses pelgupaik, või väljaspool puu all? Kuidas lapsed kasutavad aega erinevalt, kui korraldada seda ise?

Ajatu õppimine: kuidas kujutlusvõime, vaatlus ja null-põhine mõtlemine muudavad koole

Häkkimine Koolid: Kuidas end Jah

Väljakutse saada varem „jah, aga” et „mis siis, kui” võib olla päris raske.

Oleme õppinud, et jah saamine on esimene samm muutuste protsessis, mis tõeliselt reimagining iga pelgupaik ja kavalus...

Kuna meie haridustöötajad saavad jah ja muudavad turvaliseks uute ideede proovimise, on meie koolid nüüd erinevad.

Oleme ehitanud makerspaces ja häkkeriruumid.

Oleme võtnud maha seinad ja eemaldatud kapid ja teinud disainistuudiod, ja mida ma näen üle kogu meie kooli täna on lapsed, kes ei pea enam kontrollima loovust, kui nad sisenevad meie koolimaja ja uksed.

Mõnikord varsti keegi läheb sinu kontorisse ja nad lähevad pigi teile oma idee oma versiooni puu maja.

Ole valmis ja lihtsalt ütle jah.

Häkkimise koolid: saada end jah | Pam Moran | TEDxelCajonSalon

Navigating Stimpunks

Need financial aid to pay for bills or medical equipment? Visit our guide to requesting aid.

 

Need funds for your art, advocacy, or research? Visit our guide to requesting creator grants.

 

Want to volunteer? Visit our guide to volunteering.

 

Need a table of contents and a guide to our information rich website? Visit our map.