⛑ Karşılıklı Yardım: Saldırıya Karşı Gerçek Yardım

Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

Hayatta kalmak, engelli bir toplumda engelli bir insan için çok fazla iş... ENGELLİ GÖRÜNÜRLÜK: 21. YÜZYILDAN İLK KİŞİ HİKAYELERİ

Bu denemeler kalp, kemikler ve Engellilik Haklarının kanıdır. Gaelynn Lea, müzisyen ve aktivist

Unutmayın

Nefes al, Aşk.

Senin için yaşıyorsun.

Nefes al, Yaşıyorsun! tarafından Gaelynn Lea

Nörodivergent ve engelli insanlara çalışmak ve yaşamak için para ödüyoruz. Kira ve tıbbi faturalar gibi masrafları ödüyor, tıbbi ekipman veya diğer ihtiyaçları satın alıyoruz. Çoğu vakfın aksine, kuruluşları ve bireyleri doğrudan destekliyoruz, nörodivergent ve engelli insanların yaşamları ve toplulukları üzerindeki etkimizi en üst düzeye çıkarmak. Bireysel hibe alanların desteğe erişmek için üçüncü taraf kuruluşlardan veya devlet kurumlarından geçmeleri gerekmez. 2021'deki İnsan Hakları Fonu Ağı'na göre, “Dünyadaki yedi kişiden birinin engeli var. Yine de, engelli kişilere yönelik hibeler, tüm insan hakları fonlarının sadece% 2'sini oluşturmaktadır.” Daha ileri, Bu hibe fonlarına erişmek zordur ve birçok başvuru süreci, yardım için başvurması gereken kişiler için girişte engeller oluşturmaktadır..

Nörodivergent ve engelli kişilerin nörotipik ve yetenekli ortamlarda gelişmesini engelleyen engelleri ve zorlukları hafifletmek için bireylere doğrudan desteğin en etkili yaklaşım olduğuna inanıyoruz.. Başvuru sürecimiz basittir ve doğrudan ödemelerimiz, nörodivergent ve engelli insanların hayırsever sermayeye nasıl eriştiğini dönüştürme potansiyeline sahiptir..

Misyonumuzu Destekleyin

Saldırıya Karşı Yardım İsteyin

Nüfus Sayımının 2020 Tamamlayıcı Yoksulluk Önlemi analizleri, engelli kişilerin engelli olmayanlar oranının iki katı oranında yoksulluk yaşadığını gösteriyor. Engelli olmayan işçilere kıyasla dolar üzerinden ortalama 74 sent kazanıyorlar. Ve engelli olmayanlar oranının üç katı gıda güvensizliği yaşıyorlar.

Gibi 61 milyon, veya dörtte biri, yetişkinler bir tür engelle yaşar, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre. Son hükümet tahminlerine göre, bu rakamlar, artık çalışamayan bir milyon da dahil olmak üzere 7 ila 23 milyon uzunluğundaki yükleyiciler tarafından destekleniyor.

Uzun covid, engellilik hakkında düşünme şeklimizi değiştirebilir - Washington Post

En iyi tahminler, 61 milyonun veya dört ABD'li yetişkinden birinin, kitlesel bir devre dışı bırakma olayı olan COVID-19 salgını nedeniyle hızla yükselen engellilerle yaşadığını gösteriyor.

2020'de, çalışma çağındaki engellilerin yaklaşık yüzde 18'i SPM altında yoksulluk içinde yaşıyordu, engelli olmayan çalışma çağındaki insanların yaklaşık yüzde 8'i ile karşılaştırıldığında.

Ekonomik Adalet Engellilik Adalettir

Anında, neredeyse anında, engelli olursun, kelimenin tam anlamıyla herkes için kendi hikayenizin güvenilir bir anlatıcısı olarak görülmeyi bırakıyorsunuz, engelliler hariç.

Hayatınız boyunca duyduğunuz ve hiç değerlendirmediğiniz her yetenekli klişe, bu başkalarının sizi gördüğü lens olacak, seni tanıyan insanlar dahil.

Bu, insanların anti-güçsüzlük çalışması yapmasının birçok nedeninden biridir.. Çünkü bizden nefret ettiğin her şey, kendinden nefret edeceksin. Ve biz olmak sandığınızdan çok daha kolay.

Imani Barbarin, MAGC | Koltuk değneği ve baharat

Engellilik adaleti (ve sakatlığın kendisi) temelde yaşam kalitesi, amaç, iş, ilişkiler, ait hakkında düşündüğümüz her şeyi dönüştürme potansiyeline sahiptir.Engellilik GÖRÜNÜRLÜĞÜ: YIRMİNCİ BIRINCI YÜZYILDAN BİRİNCİ KİŞİ HİKAYELERİ

İçindekiler ☣️ Saldırıdan Kurtulmak 💀 Ölümlerimize Hak Kazanmıyorsunuz 🏩 Toplu Toplum Bakımı

☣️ Saldırıdan Kurtulmak

Chelsea'nin balina dövmesi kardeşi Cody"nin anısına

Ben bir şekilde bakım sistemi hayatta tüm otistik insanları onurlandırmak isterim.Aşırı 'terapi' hayatta kalanlar hepsi.Sevdikleri insanların cehennem açıklamalarını okuma, dizlerinin üzerine getirilen herkes.Ve tüm bu saldırıyı hayatta kalamadı.TWITTER'DA ANN MEMMOTT PGC 🌈

Nörodivergent ve engelli arkadaşlarımıza ve saldırıdan sağ çıkamayan seçilmiş ailemize.

RIP Greg AltonRip Cody Adams

Ağı yöneten kadınlar, projenin karşılıklı yardıma dayandığını ve herhangi bir kuruluşun parçası olarak değil, özel vatandaş olarak çalıştıkları için, bu onların değişen ihtiyaçlara yanıt olarak daha dinamik ve yaratıcı bir şekilde çalışmalarını sağladığını söylüyor.

Onların hayatlarını yarıda kesmelerine ve kendilerini gönüllü çalışmaya adamaya iten ihtiyaç - ve şimdi binlerce insanı ihmal etmeden duramayacakları gerçeği - refah sistemine ve hükümetin öncelik düzenine karşı bir tür iddianamedir..

... ilk kez bu sorunların adresi olmadığını fark etti. “Kongo'dan beş gündür yemek yemeyen bir aileyi duydum. Dört kişi benden önce onları duydu, ve kimse onlar için yiyecek almak için bir an durmadı. Herkes işi bu tür davalarla ilgilenmek olan birinin olduğunu düşündü. Herkes burada zayıf topluluklarını destekleyen bir refah devleti olduğunu düşündü.”

Cantor gibi, Beck ayrıca sorumluluğu aktaracak hiçbir yer olmadığı gerçeğini yavaş yavaş içselleştirdi.. “Güvenmek için hiçbir 'anne' ve 'baba' olmadığını fark ettim, tüm toplulukların hayatta kalması için sorumluluk bize aittir, vatandaşlar,” diye aktarıyor. “Bu arka plandan gelmedim ve bu dönem bana tüm nüfusu harap eden refah sistemleri hakkında çok önemli bir ders verdi.”

Sadece birkaç aç İsrailliye yardım etmek istediler. İsrail'in refah sisteminin yerini aldılar - İsrail Haberleri - HaareTz.com

Swamburger ve Scarlet Monk tarafından Kalpsiz

Çeşitliliğimizi ve karşılıklı bağımlılığımızı çağrıştıran gökkuşağı dokuma kumaş

Cantor, “Karşılıklı yardım, öncelikle komşularımızı ve toplumlarımızdaki temel sorunları tanımaktır” diyor. “Irkçılık, sınıf ayrımcılığı ve büyük perakendeciler sistemlerine açıkça karşı çıkmakla ilgili. Karşılıklı yardım, aramızda ayrıcalıklı olanlara ve olmayanlara bakmamızı gerektirir., ve kaynakların kontrolünü nasıl elde ettiğimizi sormak ve topluluklarımızda adaleti ilerletmek için bunları dağıtmak. Eylemlerimizi direniş eylemi yapan şey, radikal empati göstererek baskıcı mekanizmaları sökme yönünde faaliyet göstermemizdir. Politik bir şey.”

Cantor şöyle diyor: “Bugün, kendimiz bir karşılıklı yardım alternatifi sergiliyor ve yaratıyoruz. Herkes, insanların birbirlerine yardım etmek için nasıl bir araya geldikleri konusunda heyecanlı - bu zorlukların var olmaması gerektiğini bile anlayamadığımız noktaya kadar. Karşılıklı yardımı destekliyoruz, aynı zamanda başlangıçta eşitlik eksikliğini ortaya çıkaran temel nedenleri de hedefliyoruz.” Birbirlerine yardım etmenin “sadece yiyecek paketleme ve dağıtma meselesi değil” olduğunu ekliyor.

Sadece birkaç aç İsrailliye yardım etmek istediler. İsrail'in refah sisteminin yerini aldılar - İsrail Haberleri - HaareTz.com

Teksas"ın farklı bakım türleri için birden fazla bekleme listesi vardır, Medicaid feragat programları için altı kişi - bir kurum yerine toplumda insanların bakımını sağlamak için eyalet ve federal fonları kullanan - ve biri yerel olarak sağlanan güvenlik ağı hizmetleri için. Mart ayı itibarıyla, yaklaşık 170,000 kişi Medicaid feragat programı aracılığıyla bakım bekliyordu - 2010'dan bu yana yüzde 115 artış. Eyalet verileri, bazı sakinlerin neredeyse 20 yardım almak için yıllar.

Eyalet milletvekilleri bekleme listesini hafifletmek için son yıllarda Medicaid feragat programlarına biraz para yatırdılar, ancak güvenlik ağı hizmetleri, Medicaid feragat programlarını bekleyen bireyler için bir durma boşluğu olarak hizmet etmek anlamına geliyordu, Yasama Meclisinden 2011 bütçe kesintisi. Uzmanlar asla iyileşmediklerini söylüyor.

Mart ayı itibarıyla bu listede yaklaşık 18.300 kişi vardı - 2012'den bu yana yüzde 1,200 artış gösterdi. Ve devlet, insanların ne kadar beklemek zorunda kaldığını takip etmiyor.

Bu sadece bir Teksas sorunu değil. Mart ayında yayınlanan bir Kaiser Aile Vakfı araştırması, 39 eyaletin Medicaid feragat programlarından en az biri için bir bekleme listesine sahip olduğunu ve 665,000 mali yılında ulusal olarak böyle bir listede 2020 kişisinden daha fazlasının bulunduğunu ortaya koydu. Teksas'ın bekleme listesi 25 bu rakamın yüzdesi.

Yaklaşık 200 bin engelli Teksaslı yardım bekliyor, bazıları on yıldır

Sağlık hizmetleri bütçe kesintileri ve yatırım eksikliği nedeniyle hastane tedavisi bekleme listesinde iken insanlar ölüyor

Teksas'ın ruh sağlığı sistemi kapasitenin ötesinde gergin, Bazen bir yıla kadar uzanan hastane yatakları için bekleme listeleri ile. Eyaletin gözetim eksikliği o kadar aşırı ki, yetkililer bekleme listesini azaltmaya yardımcı olmak için hangi özel hastanelerin yatak alanı için devlet fonu aldığını söyleyemediler.. Devlet bu bilgiyi Eylül ayında toplamaya başladı..

Eyaletin 10 devlet akıl hastanelerinin hasta ve yoksul insanlar için bir tür son güvenlik ağı olması gerekiyor, ama birçoğu kaotik ve tehlikeli yerler, polisin ziyaret ettiği yer 14 günde bir kez. Ve bu bir yatak bulabilecek kadar şanslı insanlar için.

Avukatlar, eyaletlerin 100.000 nüfus başına 50 kamu psikiyatri hastanesi yatağı olması gerektiğini söylüyor, ancak Teksas'ın 100.000'de 8'den az olması gerektiğini söylüyor. Teksas'ta bir devlet yatağı için bekleme listesi, 600'den 2012'den COVID-19 salgınının başlangıcına kadar yaklaşık yüzde 19 büyüdü ve bu da sadece kıtlıkları daha da kötüleştirdi.

Krizde, Bölüm 1: Teksas akıl hastası nasıl başarısız olur? - Houston Chronicle

“Neden ebeveynlerimiz (bu) geçiyor? Tüm bu ekstra karmaşayı yaratıyorsunuz ve en savunmasız insanların haltını vurguluyorsunuz.” 14 yıl bekledi ve birkaç yanlış başlangıç yaptı.Engelli Teksaslılar devletin yardımını bekleyen zorlu bir süreçle karşı karşıya

Star, Amerika'nın sosyal güvenlik ağlarının bile, Sosyal Güvenlik Engellilik Geliri (SSDI) ile Sosyal Güvenlik Engellilik Geliri (SSDI) arasındaki farkta kazanılan ve kazanılmamış sakatlık yardımları arasında bir ikilem oluşturduğuna işaret ediyor. Sınırlı gelire sahip engelliler genellikle SGK alır, “genel fonlarla ödenir, "Kişisel gelir vergisi ve kurumlar vergisi gibi, İşçilerin Sosyal Güvenlik güven fonuna katkıları SSDI için ödeme yapar ve kazançlarına dayanır. 2019 yılında toplam 383.941 otistik kişi SGK aldı. Bu farklı finansman akışları, Amerika"nın “hak eden” ve “hak etmeyen” yoksullar arasında nasıl bir kontrast oluşturduğunu yansıtıyor. Amerikan kültürü, SSDI alıcılarını Sosyal Güvenliğe ödeme yaptıkları için gelirlerini “kazanmak” olarak algılıyor.

“Bu arada, hiç çalışamayan veya 'yeterince' çalışmamış insanlara SADECE SGK verilir, potansiyel olarak hayatlarının geri kalanında onları kaçınılmaz yoksulluk içinde bırakan, "Endever yıldızı e-posta üzerinden söyledi. “Bu, toplumun desteklere erişimi nasıl gördüğünü gösteren çok açık bir ifadedir - desteklerimizi kazanmamız veya onlara erişmek için değerli insanlar olduğumuzu kanıtlamamız gerektiği fikri vardır.”

Kırık Değiliz: Otizm Sohbetini Değiştirme

Başka bir zorluk katmanı eklemek için SGK faydaları elde etme süreci şaşırtıcı ve mümkün olduğunca cesaret kırıcıdır. Kırık Değiliz: Otizm Konuşmasını Değiştirme

Bu bir kamu hizmeti duyurusu... gitarla! Haklarınızı Bilin

Yemek parası hakkına sahipsin

Tabii ki size

Biraz aldırmayın

Soruşturma, aşağılama

Ve eğer parmaklarını çaprazlarsan

Rehabilitasyon

Haklarınızı bilin

Bunlar sizin haklarınız

— The Clash tarafından Haklarınızı Bilin

Engellilik sistemleri yapay kıtlık ekonomilerine dayanır. Programlar yetersiz finanse ediliyor, bu nedenle bakıcılar, öğretmenler, sosyal hizmet uzmanları ve engelli insanların kendileri ihtiyaçlarını gerektiği ve erdemli olarak yansıtmaya zorlanıyorlar. OĞLUMU DESTEK ALMAK IÇIN INSANLIKTAN ÇIKARMAK ZORUNDA OLMAMALIYIM

💀 Ölümlerimize Hak Vermiyorsunuz

Engelli ölümleri engelli yaşam için takas etmeyeceğiz. Engellilerin tek kullanımlık olmasına veya statüko için gerekli teminat hasarına izin vermeyeceğiz. Bizi çevreleyen kitlesel hastalık ve ölümden veya öjenik terk ile kâr ve ayrıcalıklı rahatlığı ortaya çıkarmaya daha kararlı bir devlet makinesinden uzak durmayacağız..

Devletin bizi yüzüstü bıraktığını biliyoruz. Şu anda devlet tarafından onaylanan pandemik cinayet şiddetine tanık oluyoruz, öjeni, kitlesel ıstırap karşısında istismar ve kemik ürpertici ihmal, hastalık ve ölüm. Dünyanın en zengin ulusuyuz ve insanlar ve yaşam yerine açgözlülük ve rahatlık seçmeye devam ediyoruz. Devlet, acı çekmenin bıçağını, zaten yere çökmüş olanların bağırsağına doğru sürüyor. Zulüm süpürücü ve pişmanlık duymaz.

Ölümlerimize Haklısınız: KOVİD, Abled Üstünlük ve Karşılıklı Bağımlılık

En güçlü kurumlarımızın öjeni korumak için zımnen işbirliği yaptığına tanık olma hissine ne diyoruz? Crip News v.40 - Kevin Gotkin tarafından - Crip News

Bugün haber döngümizdeki her sayı - cinsiyeti onaylayan bakım, kürtajlara erişim, COVID-19 politikaları (veya daha doğrusu eksikliği) ve ırkçı nefret suçları - öjeni hareketinin tarihine yakından bağlıdır. Bunlar iç içe geçmiş hikayeler.

Öjeni sistemi ve bunun ortaya çıkan platformu doğası gereği ırkçı, cinsiyetçi, transfobik, güçsüzdür, vb. Özünde. Beyaz sistemleri korumak için tasarlanmıştır, cis erkek ayrıcalığı, baskı sistemlerini yerine yerleştirirken. Ve uzun bir geçmişi var.

Haber başlıklarımız, ezilen insanların uzun zamandır bildiklerini yansıtıyor - öjeni hala hayatta ve iyi durumda. Buffalo"daki son nefret suçunda kullanılan söylemden, Yargıtay"dan çıkanlara, CDC"nin günlük ifadelerine, özünde öjeni var.

Nicole Lee Schroeder, Twitter"da Doktora

Cesetler dalgalar binmek

Birinin ödemesi gerekecek

Cesetler, kumdan kalelerinde kıyıda yaşayan

Cesetler, deniz sertleşiyor ve duvarlar çıngırak

Cesetler, gelgit ile gel

Saklanacak hiçbir yer kalmadı

Cesetler

Cesetler

Bin düşünce dalgalara biniyor

Kimseyi kurtaramam, çok geç kaldım.

Cesetler, yaklaşan son savaşı kimse umursamıyor

Cesetler, dalgalar çöküyor ve okyanus yutuyor

Cesetler

Cesetleri nereye saklayacaksın?

Cesetler

Hey-oh-hey-oh

Kumdan kalelerde yaşayan kıyıda

Kimse yaklaşan son savaşı umursamıyor

Deniz sertleşiyor ve duvarlar çıngırak

Dalgalar çöküyor ve okyanus yutuyor

Cesetler

Cesetler

Tavşan Önemsiz tarafından —Bedenler

“Savunmasız”, pandemik sözlükte anahtar kelime haline geldi, ancak çoğu zaman yarardan çok zarar veren bir kelimedir. Engellilerin ve yaşlıların kitlesel ölümlerinin kaçınılmaz olduğunu ve devleti sorumluluktan rahatça akladığını ima eder.

Covid sırasında, “savunmasız” olmak hayatınızın önemli olmadığı söylenmelidir | Frances Ryan | Gardiyan

Herkesin güçsüzlük trenine karşı dayanışmaya binmesi gerekiyor, dün.We verniksiz eugenics.Gwen Snyder çağında Twitter'da

🏩 Toplu Toplum Bakımı

Giderek, otistik topluluklar engellilik adaleti fikirlerine maruz kaldı, karşılıklı bağımlılık, yakınlığa erişim, kolektif/toplum bakımı, ve karşılıklı yardım. Bakım kolektifleri, kaşık paylaşımları, ve engelliler tarafından ve engelliler için diğer toplum bakım grupları, ırkçı insanlar, LGBTQ2IA+insanlar (ve bu kavşaktaki insanlar) sayıca artıyor. Otistik alanların kasıtlı karşılıklı yardım alanları olarak da hareket etmesi için bir gelecek var mı? Hak temelli bir perspektiften adalet temelli bir bakış açısına geçmek, bakım sistemlerimize bir göz atmayı ve kimsenin geride kalmamasını sağlamak için topluluklarımızın nasıl işlediğini yeniden öngörmeyi gerektirir.Kolektif Toplum Bakımı: Otistik Karşılıklı Yardımda Vadeli İşlemlerin Hayali, Autscape: 2020 Sunumları

Hikaye ile devam ediyor, “Toplum Bakımı”. Saldırıdan böyle kurtuluruz.

Devam

Navigating Stimpunks

Need financial aid to pay for bills or medical equipment? Visit our guide to requesting aid.

 

Need funds for your art, advocacy, or research? Visit our guide to requesting creator grants.

 

Want to volunteer? Visit our guide to volunteering.

 

Need a table of contents and a guide to our information rich website? Visit our map.