אפשר כבוד: מערכות נגישות, מרחבים ואירועים

Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

רבים מהאירועים הללו משאירים נכות מחוץ ל"הצהרות המגוון "שלהם והם גם לא מצליחים לתת דין וחשבון על אנשים עם מוגבלויות שאולי ירצו להשתתף. יש לנו הרבה על כף המאזניים בשנים הקרובות ואנחנו להוטים להצטרף האזרחים שלנו. אנחנו גם עייפים של שוב ושוב לשאול אירועים נגישות בחזית, במקום להתייחס אליו כאל מחשבה שנייה, או מצפה לנו לבוא ולנקות את mess.Real נגיש שלהם ארגון כולל צריך לכל הפחות לכלול: שילוב נכות לתוך הערכים שלך או הצהרות פעולה; לאחר אנשים עם מוגבלויות בוועדה המארגנת או על הלוח; ביצוע נגישות עדיפות מהיום הראשון; והאזנה משוב מאנשים עם מוגבלויות. כיצד להפוך את אירועי צדק חברתי נגיש לקהילת נכות: רשימת פעולות לביצוע - מושרש בזכויות

✊ אפשר כבוד

זה תמיד מרתק לראות כמה אנשים מנסים ללעוג אלה מנסים למצוא כבוד בכל this.Society צריך להפעיל מחדש כבוד, doesn 't it.Because, בלי זה, כמעט כל אדם יהיה לסיים את חייהם השפלה וmess.So חשוב כדי לקבל את זה נכון.

תוכן עניינים ✊ אפשר כבוד 👏🧷🎁 Stimpunks מציג 🧠🌍 עולמות תפיסתיים וטראומה חושית 🌈🤲 מהיר בעלות נמוכה דברים לעשות את ההבדל עבור אנשים אוטיסטים 🌈♿️🎪 כיצד להפוך את האירועים שלך לנגישים לקהילת הנכות 🕸 נגישות לאתר האינטרנט יצירת תוכנית גישה הפיכת האירוע שלך 🚪 📕 מדיניות נכות ידידותית 🌏🏗 עיצוב אוניברסלי 🧱 נגישות פיזית 🚪 דלתות/כניסות 📍 אזורים מסביב ישיבה 🛞 תחבורה 🏨 לינה לינה לכנסים נגישות חושית נגישות חושית נגישות קוגניטיבית לוחות זמנים מפורטים בנושא חבילות מידע (לכנסים של לילה) ועוד קוגניטיבי 🎧 🧠 📆 ℹ️ 🧠🎪 נגישות באתר ✅ סקר גישה ☑ רשימות נגישות אחרותתפיסה עצבית ועומס חושי: החוויות החושיות המורכבות שלנו

👏🧷🎁 סטימפונקס מציג

מדי פעם אנו עוזרים לערוך אירועים לקהילה שלנו.

להלן נאספים משאבים ורשימות בדיקה בהן אנו משתמשים כדי לעזור להפוך את המקומות והאירועים לנגישים יותר.

אבל ראשית, בואו נלמד על עולמות תפיסתיים.

🧠🌍 עולמות תפיסתיים וטראומה חושית

הבנת העולם החישה והתפיסתי של אנשים אוטיסטים היא מרכזית בהבנת האוטיזם.

בהתחשב וענה על הצרכים החושיים של אנשים אוטיסטים בדיור | איגוד השלטון המקומי (Hebrew)

מוח אנושי, במבט מלמעלה, יש עליו את הצלליות הירוקות של יבשות כדור הארץ

הבנת העולם החישה והתפיסתי של אנשים אוטיסטים היא מרכזית בהבנת האוטיזם.

לכל אחד יש שמונה מערכות חישה: חמשת הראשונים הם מראה מוכר, שמיעה, ריח, מגע וטעם. חמשת אלה נותנים לנו מידע על העולם שמחוץ לגופנו. שלוש מערכות חישה פנימיות נותנות לנו מידע מתוך גופנו - מערכת שיווי המשקל שלנו (תיאום תנועה עם איזון), פרופריוספציה (מודעות למיקום ותנועה של הגוף) ואינטרוספציה (הכרת מצבנו הפנימי כולל רגשות, טמפרטורה, כאב, רעב וצמא). למרות שלא כל החושים החיצוניים מושפעים באותה מידה מהסביבה הפיזית, אנו רואים את כולם - מכיוון שהם מוסיפים באופן קולקטיבי ל"עומס החושי "שאנשים אוטיסטים רבים חווים לעתים קרובות. כל קלט חושי צריך להיות מעובד ויכול להפחית את היכולת לנהל ולעבד דברים אחרים.

מכיוון שאנשים אוטיסטים רבים מעבדים דבר אחד בכל פעם, גירוי חושי יכול להיערם. כאשר הכבישים המהירים של המוח הופכים צפופים, יש השלכות בכל הרשת העצבית. זה יכול להוביל לכאבי ראש, בחילה ותגובת המאבק והטיסה, זה מה שגורם להתמוטטות וכיבוי רבים.

בהתחשב וענה על הצרכים החושיים של אנשים אוטיסטים בדיור | איגוד השלטון המקומי (Hebrew)

תארו לעצמכם שאין ברירה אלא להתמקד על מצב ההגנה life.Perpetual - הגל השקט

אחד הממצאים החשובים ביותר הוא שלרוב האנשים האוטיסטים יש הבדלים חושיים משמעותיים, בהשוואה לרוב האנשים הלא-אוטיסטים. מוחות אוטיסטים לוקחים כמויות עצומות של מידע מהעולם, ולרבים מהם יש חוזקות ניכרות, כולל היכולת לזהות שינויים שאחרים מתגעגעים אליהם, מסירות ויושר גדולים ותחושה עמוקה של צדק חברתי. אבל, בגלל כל כך הרבה הוצבו בעולם שבו הם מוצפים דפוס, צבע, צליל, ריח, מרקם וטעם, אלה עוצמות לא היה סיכוי להיות מוצג. במקום זאת, הם צוללים למשבר חושי תמידי, מה שמוביל להפגנה של התנהגות קיצונית - התמוטטות, או למצב קיצוני של נסיגה פיזית ותקשורת - כיבוי. אם נוסיף לכך את אי ההבנות מהתקשורת החברתית זה עם זה, יהיה קל יותר לראות כיצד החמיצו הזדמנויות לשיפור חיי האוטיסטים.

אם אנחנו רציניים לגבי מתן אפשרות לשגשג בחיים אוטיסטים, אנחנו חייבים להיות רציניים לגבי הצרכים החושיים של אנשים אוטיסטים, בכל סביבה. היתרונות של זה להרחיב הרבה מעבר הקהילות אוטיסטים; מה עוזר לאנשים אוטיסטים לעיתים קרובות לעזור לכולם גם כן.

בהתחשב וענה על הצרכים החושיים של אנשים אוטיסטים בדיור | איגוד השלטון המקומי (Hebrew)

אדם מתפוצץ עם ניצוצות מבפנים החוצה מחזיק תרגיל אלחוטי למקדש שלהם, אשר גם מייצר ניצוצות. עומס חושי - אלכסיס קווין

"דפוסים הם בעיה אמיתית עבורי. אני נספג על ידי אותם - הם לוקחים את כל המיקוד שלי וזה ממש מצער. כשאני עמוסה קול חזותיים יכולים להיות אינטנסיביים מדי. היכולת שלי לנהל משתנה בהתאם לעומס יתר אני. כאשר אני עמוס, אני לא יכול לנהל את העומס החזותי, דברים על מדף וקירות, שריפות פתוחות, שטיחים מרופטים או שעונים מתקתקים. כל אלה הם דברים שנראים בסדר ביום טוב אבל להיות יותר מדי. "" יש לי רגישות חושית מסיבית. במיוחד לאור וצליל. הרגישות שלי משתנה בהתאם לעומס יתר על המידה שלי. אם אני לא עמוס, אז אני יכול לסבול הרבה יותר." תמיכה באוטיסטים פורחים בבית ומעבר - אלקסיס קווין יצירות אמנות - NDTi

אני מספר את הסיפור שלי בשם אלפי אנשים עם אוטיזם ו/או לקויות למידה אשר מעוכבים באופן בלתי הולם בבתי חולים...

אני לא מגיב טוב בבית חולים, אז אני היה stimming וצעד.

גירוי מרגיש לי טוב ונטרל את הסביבה החושית העמוסה והכאוטית של בית החולים.

עמוס באותו יום, הייתי זקוק נואשות להליכה שלי. הצוות, כרגיל, היה עסוק מאוד. לא רציתי להפריע להם, אבל הייתי חייב שמישהו ישחרר אותי. היו שלוש דלתות ביני לבין העולם החיצון.

"לא שבור: ללמוד לחיות מעבר לאבחון" מאת אלכסיס קווין

הדרכים השונות בהן אנו מעבדים את העולם סביבנו יכולות גם להשאיר אותנו עייפים ומרוקנים של אנרגיה, מכיוון שלאנשים אוטיסטים יש "יכולת תפיסתית גבוהה יותר" מאשר עמיתיהם הנוירוטיפיים שלנו, כלומר אנו מעבדים כמויות גדולות יותר של מידע מהסביבה שלנו. אנשים אוטיסטים משתמשים בדרך כלל במושג 'תיאוריית הכפות' כדי להמשיג חוויה זו של משאבי אנרגיה מוגבלים. בתחילה תיאוריה בהקשר של מחלה כרונית, ניתן להסביר את תורת הכפית כמו כל משימה ופעילות (מהנה או אחרת) הדורשים מספר מסוים של 'כפות'. רוב האנשים מתחילים את היום עם שפע כזה של כפיות שהם יכולים לעשות מה שהם בוחרים, ולעתים נדירות לרוץ נמוך. אנחנו אוטיסטים מתחילים עם מספר מצומצם של כפיות, וכאשר הכפות האלה לרוץ נמוך באופן מסוכן, אנחנו צריכים צעד אחורה, לנוח, לעסוק בטיפול עצמי, ולחכות הכפות שלנו כדי לחדש.

עושה יותר על ידי פחות: צמצום שחיקה אוטיסטית | פסיכולוגיה היום (Hebrew)

חיי האוטיזם מוסברים: חושים (היפר/רגישות יתר)

אף על פי שאנשים אוטיסטים חיים באותו עולם פיזי ומתמודדים עם אותו 'חומר גלם', עולמם התפיסתי מתגלה כשונה להפליא מזה של אנשים שאינם אוטיסטים.

הבדלים בתפיסה מובילים לעולם תפיסתי אחר שמתפרש באופן בלתי נמנע באופן שונה. עלינו להיות מודעים להבדלים אלה ולעזור לאנשים אוטיסטים להתמודד עם רגישויות כואבות ולפתח את נקודות החוזק שלהם ("יכולות על תפיסתיות") שלעתים קרובות מעיניהם או מתעלמים מהם על ידי אנשים שאינם אוטיסטים.

חוסר היכולת לסנן מידע על חזית ורקע יכול להסביר הן את נקודות החוזק והחולשה של התפיסה האוטיסטית. מצד אחד, אנשים אוטיסטים נראה לתפוס מידע מדויק יותר כמות גדולה יותר של זה. מצד שני, לא ניתן לעבד כמות זו של מידע שלא נבחר בו זמנית, ועלולה להוביל לעומס יתר של מידע. כפי שדונה וויליאמס מתארת זאת, נראה שלאנשים אוטיסטים אין 'מסננות' במוחם כדי לבחור את המידע שראוי להשתתף בו. התוצאה היא תופעה פרדוקסלית: מידע חושי מתקבל בפירוט אינסופי והוליסטי בו זמנית. ניתן לתאר זאת כ"תפיסת הגשטלט ", כלומר תפיסת הסצנה כולה כישות יחידה עם כל הפרטים הנתפסים (לא מעובדים!) בו זמנית. הם עשויים להיות מודעים למידע שאחרים מתגעגעים אליו, אך העיבוד של 'מצבים הוליסתיים' יכול להיות מכריע.

סוגיות תפיסתיות חושיות באוטיזם ותסמונת אספרגר: חוויות חושיות שונות - עולמות תפיסתיים שונים

לכן, כל התכונות של אוטיזם (ליקויי אינטראקציה חברתית, בעיות שפה ותקשורת, תפקוד קוגניטיבי, התנהגויות חוזרות, וכו ') ניתן לראות מושרשת עומס חושי מנוסים על ידי אנשים אוטיסטים. אנשים אוטיסטים תופסים, מרגישים וזוכרים יותר מדי. מול סביבה מפציצה, מבלבלת, מביכה ולעתים קרובות כואבת, תינוקות אוטיסטים נסוגים לעולם שלהם על ידי כיבוי מערכות החישה שלהם.

סוגיות תפיסתיות חושיות באוטיזם ותסמונת אספרגר: חוויות חושיות שונות - עולמות תפיסתיים שונים

טראומה חושית היא השם אוטיזם רווחה נתן לתופעה שאנשים אוטיסטים מתארים זה מכבר במילים ובפעולות שלנו. האירועים שאנו חווים כמזיקים פיזית או רגשית או מסכני חיים עשויים לא בהכרח להיות האירועים הקיצוניים הקשורים בדרך כלל לטראומה. טראומה חושית עשויה לנבוע מפעילויות יומיומיות כמו להתקלח או לצאת לקניות. זה יכול להתרחש לעיתים קרובות ולהוביל אותנו לבלות את חיינו במצב של ערנות יתר. אנו מגיבים למידע חושי באופן פרופורציונלי לחלוטין לחוויה האמיתית והחיה שלנו. עם זאת, התגובות שלנו עשויות להיות מוטעות או לא מובנות כהלכה.

ההשפעה של טראומה חושית היא משמעותית. תינוקות עלולים להחמיץ את הרגולציה, המקדמת את התשומות ההוריות. לחץ רעיל עשוי לשנות אזורים במוח המעורבים בלמידה ובזיכרון ולהגדיל את הפגיעות שלנו למגוון חוויות בריאות גופניות ונפשיות עם תוצאות גרועות יותר.

כיצד משפיעה טראומה חושית על האופן בו אנו גדלים מתפתחים ולומדים

ההשפעות ארוכות הטווח של אי הבנה או תיוג שגוי של טראומה חושית יכולות להיות קטסטרופליות. כיצד טראומה חושית משפיעה על האופן בו אנו גדלים מתפתחים ולומדים

הקשר ההדדי בין קלט חושי, רגשות, רמת אנרגיה, משימה מתמשכת ואיך אתה מנהל את כל מה שאתה צריך לעשות לצד התמודדות עם קלט חושי לפעמים מכריע היא חוויה שאנשים אוטיסטים רבים מכירים. להבין עד כמה העולם החושי יכול להשפיע על כמה אתם מרגישים חרדים, כמה טוב אתם יכולים לתקשר, איך מסוגלים לעשות חנות מזון או אפילו פשוט להיכנס לחלל היא חלק חשוב של הבנה לבנות. ללא הבנה זו, מנקודת מבטם של אנשים אוטיסטים, רבים עשויים שלא להבין עד כמה הסביבה החושית יכולה להיות עבור חלקם ועבור אחרים זו דרך להיות מסוגלים לקיים אינטראקציה המשחררת חרדה ומתח. אינטראקציה עם העולם החושי באמצעות התנהגויות חיפוש חושי קשורה מאוד עם גירוי (התנהגות עצמית גירוי המסייע ויסות עצמי) אשר לעתים קרובות חיובי באמת (כל עוד אף אחד לא נפגע) דרך הביטוי שיכול להקיף אושר, חרדה, מצוקה ועוד הרבה יותר .

חוויות חושיות אוטיסטיות, במילים שלנו — שרה אובריאן

בהתחשב בחוויה חושית אוטיסטית, אנו חושבים על חיים אוטיסטים, החוויה היומיומית של החיים כאדם אוטיסט. בהתחשב בהשלכותיה במעשים הרגילים של חיי היומיום, קשה להימנע מהמסקנה כי עבור אנשים אוטיסטים רבים, טראומה חושית הייתה שם לאורך כל הדרך, מסתתרת באופק רגיל.

טראומה חושית: אוטיזם, הבדל חושי וחוויה יומיומית של פחד

פחד הוא הרגש העיקרי באוטיזם...

חושבים על הדרך בה חיות עושות

הזיכרונות המוקדמים והחזקים ביותר שלי הם חושיים. של דברים מרגישים כאוטי. להיות מבועת מרעשים חזקים. של להיות מבועת של הרבה מזונות. של לא להיות הקשיב בחוויות אלה ולאחר מכן ייחשב להיות בעייתי להילחם על זכותי לא להיות טראומה. אלה הזיכרונות המוקדמים ביותר שלי. רגשות של הבדל חברתי לא התעוררו עד מאוחר יותר. קשה ללמוד מיומנויות חברתיות פונקציונליות כאשר אתה צריך להילחם כל הזמן כדי להישמע. כנ"ל, קשה ללמוד אמפתיה כשאתה לא רואה את זה. ואני מרגיש, בלהיות מתויג כבעל שלישיית גירעונות זה, אני במובן מסוים להיות מחדש traomatised עדיין לא הבנתי את העולם שלי מוכר.

מה שאני מבין אוטיזם להיות — ספקטרום

כתבתי במקום אחר על מה שאני מכנה 'משוואת הזהב' — וזה: אוטיזם+סביבה = תוצאה. הימנעות חרדה אצל ילדים אוטיסטים מאת לוק בירדון

🌈🤲 דברים מהירים בעלות נמוכה כדי לעשות את ההבדל עבור אנשים אוטיסטים

המוח שלנו מקבל יותר מדי פרטים. אנו משתדלים מאוד להימנע מעומס יתר של מצבים חושיים או חברתיים. זה לא אנחנו מביכים; זה הבדל פיזי במוח.

קבלת פנים וכוללת אנשים אוטיסטים בכנסיות ובקהילות שלנו

לולאת אינסוף בצבע קשת על רקע אפור

שתי דקות כדי לחסוך? רק לקרוא את זה:

דברים בעלות נמוכה מהירה כדי לחולל שינוי עבור אנשים אוטיסטים.

תמיד לשאול אותנו מה עשוי לעזור. המוח שלנו מקבל יותר מדי פרטים. אנו משתדלים מאוד להימנע מעומס יתר של מצבים חושיים או חברתיים. זה לא אנחנו מביכים; זה הבדל פיזי במוח.

קבלת פנים וכוללת אנשים אוטיסטים בכנסיות ובקהילות שלנו

בדוק את האורות בכל חדר. הימנע מנורות פלורסנט או קומפקטי פלורסנט, אם אתה יכול, כפי שהם נראים להבהב כמו אור strobe, לראייה אוטיסטית. כמו כן, נסו להימנע זרקורים בהירים.

רמות רעש. אם לאירוע יהיו הרבה רעשי רקע וצ'אט, האם יש מקום שקט יותר להגיע אליו, אם זה יותר מדי? שיחה יכולה להיות בלתי אפשרית לשמוע בהמון. מה לגבי מכונות מייבש ידיים חזקות יותר ב- loos? יש חלופות כמו מגבות ידיים?

הבניין. האם אנחנו יודעים איך זה נראה, ומה הפריסה היא כמו? האם יש מידע באתר פשוט, אולי? -תמונות?

סדר השירות - הוראות ברורות באמת עבורנו למשל היכן לשבת, מתי לעמוד ולשבת, מה לומר בכל נקודה? או לכתוב את זה, או לקבל מישהו להיות איתנו בשקט לומר מה לעשות, בבקשה. (זה גם עוזר לאלה חדשים לכנסייה).

אנחנו מאוד מילוליים, והמוחות שלנו עשויים לראות תמונות, לא מילים. אנא נסה לומר למה אתה מתכוון.

אירועים גופניים למשל לחיצת ידיים? מים שהתיזו על אנשים בטקס? אנו עשויים למצוא את זה כואב פיזית, כמו רבים רגישים. אנא הזהיר אותנו מה יקרה, והימנע ממגע פיזי אלא אם כן אנו מציעים תחילה.

אזור מנוחה - מקום שקט ללכת אם אנחנו צריכים, בבקשה. או אל תדאג אם נשוטט בחוץ לזמן מה, היכן שבטוח לעשות זאת.

חברתי. היו מודעים לכך שאנו מוצאים את זה קשה ומתיש כיוון שאיננו יכולים "לראות" או לשמוע אתכם היטב, במיוחד בקהל. שפת הגוף שלנו יכולה להיות שונה משלך, ואנחנו לא יכולים ליצור קשר עין. בבקשה אל תחשוב שאנחנו גסי רוח. לשבת לידנו לשוחח, במקום שקט יותר, קל יותר מאשר להתמודד איתנו. לספר לנו 'לנסות יותר קשה' להתיידד אינו מועיל; מחקרים מראים שאנשים לא אוטיסטים נוטים לסרב להצעת הידידות שלנו, בגלל אי הבנות ומיתוסים.

להיות ברור ומדויק. אם אתה אומר שתעשה משהו, בבקשה תעשה את זה. אלה על הספקטרום האוטיסטי יהיו חרדים אם תבטיחו לעזור אבל לא תעשו זאת, או תבטיחו להתקשר בזמן מסוים ולא תעשו זאת, או אם תשתמשו בביטויים כמו, "אני אחזור בעוד חמש דקות" כשאתם מתכוונים, "אני אחזור מתישהו בחצי השעה הקרובה". אם אתה צריך לשנות את הסידורים, אנא יידע אותנו. מדובר בניסיון לשמור על חום המוח ותפקוד, לא על שליטה.

תמיכה: מצא אדם רגוע והגיוני שמוכן להלוות מעט עזרה אם אנו זקוקים לו.

מקור: קבלת פנים וכוללת אנשים אוטיסטים בכנסיות ובקהילות שלנו

🌈♿️🎪 כיצד להפוך את האירועים שלך לנגישים לקהילת הנכות

נמאס לנו גם לשאול שוב ושוב אירועים לנגישות בחזית, במקום להתייחס אליו כאל מחשבה שנייה, או לצפות מאיתנו להיכנס ולנקות את הבלגן הבלתי נגיש שלהם.

כיצד להפוך את אירועי הצדק החברתי שלך נגיש לקהילת הנכות: רשימת פעולות לביצוע - מושרשת בזכויות

אדם בכיסא גלגלים נמצא בתחתית מערכת מדרגות גדולה, מביט למעלה כשאנחנו רואים אותם מאחור.

🕸 נגישות לאתר

השתמש בניגודיות גבוהה ושקול להשתמש בכלי כדי לאפשר למשתמשים לעבור מכהה על-אור לבהיר על כהה

אל תשתמש אנימציות מהבהבות

שימוש בטקסט alt

אל תשתמש בתמונות להצגת פרטי טקסט

השתמש בניווט דלג

הצע כלי מגדלת

כיתוב ו/או תעתיק תוכן וידאו ושמע

השתמש בטקסט קישור תיאורי ("מצא תמונות של בעלי חיים חמודים כאן" ולא "כאן"), מכיוון שמשתמשי קורא מסך עשויים לקפוץ דרך קישורים וצריכים לדעת לאן הם מובילים

כלול הצהרת נגישות באתר, כמו זו מתוך ארגון האב של Root in Rights, נכות זכויות וושינגטון

כלול מידע על נגישות לאירועים באופן בולט, עם תוכנית גישה ברורה ופרטים ליצירת קשר

צריך עזרה? התחל עם WebAim וסעיף 508.

מקור: כיצד להפוך את אירועי הצדק החברתי שלך לנגישים לקהילת הנכות: רשימת פעולות לביצוע - מושרשת בזכויות

🚪 יצירת תוכנית גישה

וטרינר המתקנים שלך

בבניינים, לחפש: רמפות; נגיש כל השירותים המגדריים; פתחים של רוחב מספיק עבור כסאות גלגלים להיכנס; מקומות ישיבה בשפע; חללים reconfigurable; בהיר, אפילו אור.

במסלולי צעדה ומצעד, חפשו: משטחים אחידים וחלקים; ישיבה מספקת להפסקות מנוחה; חניה סמוכה נגישה; נגיש לכל השירותים המגדריים בהישג יד; הובלה קרקעית נגישה; כיסוי במקרה של גשם.

ציין מקומות ישיבה לאנשים עם מוגבלויות בקדמת החדר או הקהל ובסמוך ליציאות, מסמן מקום כדי שהמשתתפים הלא נכים יבינו שהם לא צריכים לשבת שם

ספק פרשנות לשפת הסימנים לכל האירועים

ספק גישה לתקשורת תרגום בזמן אמת (CART), מכיוון שלא כל האנשים הסובלים מאובדן שמיעה או שהם D/חירשים משתמשים בשפת הסימנים כדי לתקשר, והיא יכולה לספק גישה רבה יותר לאנשים עם הפרעות בעיבוד שמיעה

שקול לספק כסאות גלגלים או קטנועים, אולי באמצעות ספק צד שלישי שיכול לקחת על עצמו אחריות

שקול להציע הסעות נגישות לכיסאות גלגלים

לייעד אזור הקלה לבעלי חיים שירות

ייעד צוות גישה שמתאם בעיות נגישות במהלך התכנון ועד לסוף האירוע, וספק לו טושים שניתן לזהות בקלות כמו חולצות, אפודים או כובעים, כך שיהיה קל למצוא אותם

פיתוח מדיניות ריח - מעבר ללא ריח ישפר את הנגישות

שקול לייעד חלל או חדר שקט

שימוש במערכת כריזה (PA)

ודא שכל מי שמדבר, כולל חברי קהל, משתמש במיקרופונים

שקול סיוע שמע, כמו לולאות שמיעה, לאנשים הסובלים מאובדן שמיעה וסומכים על טכנולוגיות מסייעות כמו מכשירי שמיעה

צריך עזרה? רשימת ביקורת זו של ADA יכולה להיות משאב נהדר, כמו גם מדריך זה לעיצוב אירועים תואמי ADA; רשת התמיכה העצמית האוטיסטית היא מקום טוב להתחיל בו במדיניות גישה כוללת יותר.

מקור: כיצד להפוך את אירועי הצדק החברתי שלך לנגישים לקהילת הנכות: רשימת פעולות לביצוע - מושרשת בזכויות

📕 הפיכת מדיניות האירוע שלך לנכות ידידותית

כלול אנשים עם מוגבלויות במנהיגות, בארגון, ברמקולים מתוזמנים ובחברי פאנל, תמונות ותיעוד

כלול נכות במדיניות שלך נגד הטרדה, נגד אפליה ומגוון, הכרה בנכות כקטגוריה חברתית ופוליטית

נניח שאנשים עם מוגבלויות נמצאים בחדר, גם אם הם לא ברורים, וכי הם בעלי עניין באירוע שלך

כלול אוריינטציה נכות לכל המתנדבים והצוות

כלול מקום בטופס ההרשמה שלך לאנשים שיבטאו את צרכי הגישה

תעד את מדיניות הנגישות ואת מאמצי הנגישות והפוך אותם

יש מסגרת להגיב לביקורת ומשוב מקהילת הנכות

שים לב לשפה שלך:

הימנע ממילים המשתמשות בנכות כעלבון, כמו "משוגע" או "היסטרי"

הימנע מביטויים כגון "כבול לכיסא גלגלים" או "סובל"

לשלם יועצים נכות כמו אנשי מקצוע אחרים אשר מספקים שירותים

צריך עזרה? להלן מספר דוגמאות למדיניות נגישות שיש להסיק מהן: SXSW; NOLOSE; מדיניות הנגישות של אתרי המחוקקים של הוועידה הארצית; והתכנסות.

מקור: כיצד להפוך את אירועי הצדק החברתי שלך לנגישים לקהילת הנכות: רשימת פעולות לביצוע - מושרשת בזכויות

🌏🏗 עיצוב אוניברסלי

תכנון אירועים נגיש כולל ארבעה שלבים. ארבעת השלבים הללו הם עיצוב אוניברסלי, נגישות פיזית, נגישות חושית ונגישות קוגניטיבית.

אירועי Holding Inclusive: מדריך לתכנון אירועים נגיש

תכנון אירועים נגיש כולל ארבעה שלבים. ארבעת השלבים הללו הם עיצוב אוניברסלי, נגישות פיזית, נגישות חושית ונגישות קוגניטיבית.

הנה המשמעות של כל אחד מהצעדים הבאים:

אירועי Holding Inclusive: מדריך לתכנון אירועים נגיש

עיצוב אוניברסלי אומר שכל אחד יכול ללכת ולקחת חלק באירוע. נגישות פיזית, נגישות חושית ונגישות קוגניטיבית חייבים לקרות כדי שכולם ישתתפו.

נגישות פיזית: למרחב אין בעיות למשתמשים בכיסאות גלגלים ולאנשים עם לקויות ראייה

נגישות חושית: האירוע בטוח לאנשים הסובלים מאלרגיות. יש מקומות לינה לאנשים עיוורים, חרשים או כבדי שמיעה.

נגישות קוגניטיבית: תן מידע ברור על האירוע. ספק את כל החומר בפורמטים שונים ובשפה פשוטה. תן לאנשים לדעת למה לצפות מראש.

קבל והתמודד עם צרכי הנגישות השונים משלך.

מקור: אירועים כוללניים: מדריך לתכנון אירועים נגיש

🧱 נגישות פיזית

כל המרחב הפיזי המשמש לאירוע יכול לשמש את כולם. זה כולל מלונות, מעליות וחדרי ישיבות.

דוגמאות לנגישות פיזית כוללות:

🚪 דלתות/כניסות

שלטים עם ברייל שאומרים את שמות הבניינים, מספרי החדרים והיכן כניסות ומעליות נגישות

בכניסות הראשיות רמפות נגישות לכיסאות

כפתורי כניסה לעבודה למשתמשים בכיסאות גלגלים

דלתות ומסדרונות רחבים למשתמשים בכיסאות גלגלים

נקה נתיבים בתוך ומסביב למקום שלך עבור עיוורים ומשתמשים בכיסאות גלגלים

מעליות נגישות שעובדות

📍 אזורים סמוכים

אין גבעות סביב בנייני הכנסים והתחבורה שלך

בדוק אם יש רמפות מדרכה שמתאימות גם למשתמשים בכיסאות גלגלים וגם לאנשים עם לקויות ראייה (ראה תמונה מימין)

מסעדות בקרבת מקום (לא יותר מ 5 דקות הליכה)

מזג אוויר: בהתאם למיקום שלך, שלג וקרח במהלך החורף יכול למנוע מהמשתתפים להשתתף באירוע שלך. נסה לתזמן את האירועים שלך באביב, בקיץ או בתחילת הסתיו.

ישיבה

שולחנות פעילות נגישים לכיסאות גלגלים עם מקום לחטיפים, תרופות וחומרי הפעלה

כסאות עם גב גבוה לאנשים עם בעיות איזון

כל אחד יכול לראות את חזית החדר

ישיבה נגישה צריכה להיות חלק מהחדר להגדיר

אין להפריד מקומות ישיבה נגישים מהקבוצה

חדרי אמבטיה ציבוריים נגישים לכיסאות גלגלים צריכים להיות ליד או ליד חדרי אימון

🛞 תחבורה

תחבורה נגישה בקרבת המיקום (לא יותר מחמש דקות הליכה)

יש רשימה של אפשרויות תחבורה נגישות

אוטובוס

מוניות

רכבת תחתית

חברות מקומיות שאינן חירום cabulance (עסקים המציעים תחבורה נגישה לכיסא גלגלים)

🏨 לינה לילה לכנסים

חדרים עם פותחן דלתות אוטומטי ADA

חדרים עם מספיק מקום למשתמשים בכיסאות גלגלים לנוע בנוחות

חדרי הרחצה כוללים מקלחות מתגלגלות עם ספסל

המיטות גבוהות מספיק למעלית הוייר אך נמוכה מספיק למשתמשים בכיסאות גלגלים

מקור: אירועים כוללניים: מדריך לתכנון אירועים נגיש

🎧 נגישות חושית

ישנם שני סוגים של נגישות חושית:

1. עזרי שמיעה וויזואליים זמינים (לעיתים חופף לנגישות קוגניטיבית)

2. מקום בטוח לאנשים עם אלרגיות כימיות וקלות ו/או רגישויות.

דוגמאות לשמיעה, ראייה ומישושית (חוש מגע)

תיאורי תמונות למצגות וכיתוב לסרטונים

התקני קול למשתתפים כבדי שמיעה

מיקרופונים

עגלת פרשנות ASL

פורמטים חלופיים: ברייל, דיגיטלי, קל לקריאה (שפה פשוטה עם תמונות), אותיות גדולות

דוגמאות להתאמות לרגישויות כימיות וקלות

מדיניות ללא ריח

אין מדיניות צילום פלאש

מחיאות כפיים ASL (או "flapplause") במקום למחוא כפיים

רעש ביטול האוזן muffs

חדרים ללא חושים

מיזוג אוויר עבודה

מקור: אירועים כוללניים: מדריך לתכנון אירועים נגיש

🧠 נגישות קוגניטיבית

כל מי שמגיע לאירוע יודע למה לצפות. כולם יודעים:

על מה האירוע.

לוח הזמנים.

איפה האירוע.

אילו מקומות לינה זמינים.

דוגמאות לנגישות קוגניטיבית כוללות:

📆 לוחות זמנים מפורטים

הפוך לוח זמנים לאירוע שלך זמין באתר האינטרנט שלך או בהודעות דוא"ל.

שלח לוחות זמנים לאנשים מראש של האירוע שלך.

כנסים: שלח לוחות זמנים הכוללים זמני הגעה ויציאה משדה התעופה, שמות אימונים, שמות רמקולים והפסקות למשתתפים ולדוברים לפחות חודש לפני האירוע. אנשים שאינם משתמשים בדוא"ל מקבלים לוחות זמנים להעתקה קשה.

אירועי יום אחד: שלח לוח זמנים/סדר יום שהושלם לא יאוחר משבועיים מראש.

ℹ️ חבילות מידע (לכנסים לילה)

טופס לינה עם רשימה של מקומות אירוח שאנשים יכולים לבקש

כלול שני סוגים של לוחות זמנים לאירועים: לוח זמנים לאירועים ולוחות זמנים יומיים (ראה נספח למשל)

כלול מידע על חללים שקטים

ספק את השם, הדוא"ל ומספר הטלפון של איש הקשר הראשי לאירוע

לספק רשימה של חנויות ציוד רפואי מקומיות עם דמי שכירות (עבור commodes, מעליות hoyer, וסוגים אחרים של מארגני אירוע ציוד לא יכול להזמין)

הוסף הערה קצרה על הציפיות של אנשי תמיכה

הערה: מנות מידע יש לשלוח למשתתפים שאושרו 3 עד 4 חודשים לפני הכנס שלך.

🧠🎪 נגישות קוגניטיבית במקום

השתמש בתגי שם לכולם.

מפגשי הווה בדרכים שונות. (כלומר הוראות כתובות ומילוליות, עזרים חזותיים כגון צילומים, רישומים ותרשימים)

תזמן הפסקות רבות לאורך כל היום. אין לתזמן פגישות מעבר לשעה וחצי.

לאפשר לאנשים לנוע כדי stim או קצב.

לספק ולהסביר תגי תקשורת צבע.

ודא שמצגות ניתנות לצפייה מזוויות שונות.

מקור: אירועים כוללניים: מדריך לתכנון אירועים נגיש

✅ סקר גישה

אנחנו אוהבים סקר גישה פשוטה זו להערכת מקומות מ ATX Go.

כמה דברים שאנחנו מוסיפים:

האם כל הדלתות לפחות 36 "? (32 "הוא המינימום, אבל אנחנו מרגישים הקלה כאשר כל הדלתות הן לפחות 36").

האם יש חדר בריחה חושי/אזור?

האם יש קשר מיידי עם בחוץ? כמה דלתות לצאת החוצה?

מהן רמות לחץ הקול בקיבולת?

מתי שעות העבודה השקטות?

מהן רמות ה- CO2? (אנחנו צריכים להתחיל כולל רמות CO2 בסקרי גישה.)

☑ רשימות נגישות אחרות

מדריך לכנסים נגישים | SIGAC

אירועים כוללניים ומסבירי פנים — הפוך קהילות וורדפרס

נגישות עבור WordCamps - קודי רייל

רשימת נגישות למרחבי SFWA - SFWA

הגדלת גיוון בכנס שלך | אש דריידן

הגדלת המגוון הנוירולוגי בקבוצות תמיכה בנכות וצדק חברתי

כיצד להפוך את המצגות והפגישות שלך לנגישות לכולם | יוזמת נגישות לאינטרנט (WAI) | W3C

רשימת נגישות מקום - הפוך את קהילת וורדפרס

נוירוספקציה ועומס חושי: החוויות החושיות המורכבות שלנו

כעת, לאחר שחקרנו עולמות תפיסתיים, טראומה חושית ויכולת גישה מעשית, בואו נדבר על תכנון לחוויות חושיות מורכבות של אנשים מפוצלים עצביים.

המשך עם "נוירוספקציה ועומס חושי: החוויות החושיות המורכבות שלנו"

Navigating Stimpunks

Need financial aid to pay for bills or medical equipment? Visit our guide to requesting aid.

 

Need funds for your art, advocacy, or research? Visit our guide to requesting creator grants.

 

Want to volunteer? Visit our guide to volunteering.

 

Need a table of contents and a guide to our information rich website? Visit our map.