کرامت را فعال کنید: سیستم ها، فضاها و رویدادهای قابل دسترسی

Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

بسیاری از این رویدادها ناتوانی را از «اظهارات تنوع» خود رها می کنند و همچنین در حساب افراد معلول که ممکن است بخواهند در آن شرکت کنند، ناکام هستند. ما در سال های آینده در معرض خطر زیادی هستیم و مشتاق پیوستن به هموطنان خود هستیم. ما همچنین از بارها و بارها درخواست رویدادها برای دسترسی به پیش زمینه خسته شده ایم، به جای اینکه با آن به عنوان یک چاره اندیشی موقت رفتار کنیم، یا انتظار داشته باشیم که وارد شویم و ظروف غیرقابل دسترسی آنها را تمیز کنیم. سازماندهی فراگیر واقعی باید حداقل شامل موارد زیر باشد: درج ناتوانی در ارزش ها یا اظهارات عمل؛ داشتن افراد معلول در کمیته سازماندهی یا هیئت مدیره؛ دسترسی به اولویت از روز اول؛ و گوش دادن به بازخورد افراد معلول. چگونه می توان رویدادهای عدالت اجتماعی خود را برای جامعه معلولیت قابل دسترسی کرد: یک چک لیست - ریشه در حقوق

✊ کرامت را فعال کنید

این همیشه جذاب به تماشای چند نفر در تلاش برای مسخره کسانی که در تلاش برای پیدا کردن عزت در تمام this.Society نیاز به دوباره فعال کرامت، نشانی از it.Because نیست، بدون آن، تقریبا هر فرد زندگی خود را در تحقیر و mess.So پایان مهم به آن right.Ann Memmott

فهرست مطالب ✊ کرامت را فعال کنید 👏🧷🎁 Stimpunks ارائه می دهد 🧠🌍 دنیای ادراکی و ترومای حسی 🌈🤲 چیزهای کم هزینه سریع برای ایجاد تفاوت برای افراد مبتلا به اوتیسم 🌈♿️🎪 چگونه می توان رویدادهای خود را در دسترس جامعه معلولیت قرار داد 🕸 دسترسی به وب سایت 🚪 ایجاد یک برنامه دسترسی 📕 ساخت رویداد شما سیاست های ناتوانی دوستانه 🌏🏗 طراحی جهانی 🧱 دسترسی فیزیکی 🚪 درها/ورودی ها 📍 مناطق اطراف صندلی 🛞 حمل و نقل 🏨 اقامت شبانه برای کنفرانس ها 🎧 دسترسی حسی 🧠 دسترسی شناختی 📆 برنامه های دقیق ℹ️ بسته های اطلاعاتی (برای کنفرانس های شبانه) 🧠🎪 دسترسی به محل برگزاری ✅ بررسی دسترسی ☑ سایر لیست های دسترسی دسترسیعصبی و بار حسی: تجربیات حسی پیچیده ما

👏🧷🎁 Stimpunks ارائه می دهد

ما گاهی اوقات به رویدادها برای جامعه خود کمک می کنیم.

جمع آوری شده در زیر منابع و چک لیست استفاده می کنیم برای کمک به ایجاد سالن ها و حوادث بیشتر در دسترس هستند.

اما اول، بیایید درباره دنیاهای ادراکی یاد بگیریم.

🧠🌍 دنیاهای ادراکی و ترومای حسی

درک دنیای حسی و ادراکی افراد اوتیستیک در درک اوتیسم مهم است.

بررسی و رفع نیازهای حسی افراد مبتلا به اوتیسم در مسکن | انجمن دولت های محلی

مغز انسان، که از بالا مشاهده می شود، بر روی آن سایه های سبز قاره های زمین قرار دارد

درک دنیای حسی و ادراکی افراد اوتیستیک در درک اوتیسم مهم است.

هر کس هشت سیستم سنجش دارد: پنج مورد اول بینایی، شنوایی، بویایی، لمس و چشایی آشنا هستند. این پنج نفر اطلاعاتی در مورد جهان خارج از بدن ما به ما می دهند. سه سیستم سنجش درونی اطلاعات را از درون بدنمان به ما می‌دهند - سیستم دهلیزی ما (هماهنگ کردن حرکت با تعادل)، حس عمقی (آگاهی از موقعیت و حرکت بدن) و شنود (دانستن وضعیت درونی ما شامل احساسات، دما، درد، گرسنگی و تشنگی). اگرچه همه حواس خارجی به همان اندازه تحت تأثیر محیط فیزیکی قرار نمی گیرند، اما همه آنها را در نظر می گیریم - همانطور که آنها در مجموع به «بار حسی» اضافه می کنند که بسیاری از افراد مبتلا به اوتیسم اغلب تجربه می کنند. هر ورودی حسی نیاز به پردازش دارد و می‌تواند ظرفیت مدیریت و پردازش چیزهای دیگر را کاهش دهد.

همانطور که بسیاری از افراد مبتلا به اوتیسم یک چیز را در یک زمان پردازش می کنند، تحریک حسی می تواند جمع شود. همانطور که بزرگراه های مغز متراکم می شوند، در کل شبکه عصبی عواقبی وجود دارد. این می تواند منجر به سردرد، تهوع و پاسخ مبارزه و پرواز شود، این چیزی است که باعث بسیاری از ذوب و خاموش شدن می شود.

بررسی و رفع نیازهای حسی افراد مبتلا به اوتیسم در مسکن | انجمن دولت های محلی

تصور کنید که چاره ای جز بزرگنمایی در زندگی ندارید. حالت دفاع دائمی - موج خاموش

یکی از مهمترین یافته ها این است که بیشتر افراد مبتلا به اوتیسم تفاوت های حسی قابل توجهی نسبت به اکثر افراد غیر اوتیستیک دارند. مغزهای اوتیستیک مقادیر زیادی از اطلاعات را از جهان دریافت می کنند، و بسیاری از آنها نقاط قوت قابل توجهی دارند، از جمله توانایی تشخیص تغییراتی که دیگران از دست می دهند، فداکاری و صداقت زیاد و حس عمیق عدالت اجتماعی. اما، از آنجا که بسیاری از آنها در جهانی قرار داده شده اند که در آن از الگوی، رنگ، صدا، بو، بافت و طعم غرق شده اند، این نقاط قوت فرصتی برای نشان دادن نداشته اند. در عوض، آنها در بحران حسی دائمی فرو می روند، که منجر به نمایش رفتارهای شدید - ذوب شدن یا به حالت شدید خروج جسمی و ارتباطی - خاموش می شود. اگر ما اضافه کردن به این سوء تفاهم از ارتباطات اجتماعی با یکدیگر، آن را آسان تر می شود برای دیدن چگونه فرصت هایی برای بهبود زندگی اوتیسم از دست رفته اند.

اگر ما جدی در مورد قادر می سازد رشد در زندگی اوتیسم, ما باید جدی در مورد نیازهای حسی افراد مبتلا به اوتیسم, در هر محیط. مزایای این گسترش فراتر از جوامع autistic; چه کمک می کند تا افراد مبتلا به اوتیسم اغلب هر کس دیگری نیز کمک خواهد کرد.

بررسی و رفع نیازهای حسی افراد مبتلا به اوتیسم در مسکن | انجمن دولت های محلی

یک فرد است که انفجار با جرقه از داخل به خارج دارای یک مته بی سیم به معبد خود, که آن هم تولید جرقه. اضافه بار حسی توسط الکسیس کوین

«الگوها برای من یک مشکل واقعی هستند. من توسط آنها جذب می شوم - آنها تمام تمرکز من را می گیرند و واقعا ناراحت کننده است. هنگامی که من صدا بیش از حد و تصاویری می تواند تبدیل به بیش از حد شدید. توانایی من برای مدیریت نوسان بسته به اینکه چقدر بیش از حد من هستم. وقتی که من بیش از حد, من می توانم درهم و برهمی بصری مدیریت نمی, همه چیز بر روی طاقچه و دیوار, آتش باز, فرش تکه تکه و یا تیک تاک ساعت. اینها همه چیزهایی است که در یک روز خوب به نظر می رسد اما بیش از حد تبدیل شده است. من حساسیت‌های حسی زیادی دارم. به خصوص به نور و صدا. حساسیت من بسته به اینکه چقدر بیش از حد من هستم نوسان می کند. اگر بیش از حد بار نداشته باشم، می توانم خیلی بیشتر تحمل کنم.» حمایت از شکوفایی اتیسم در خانه و فراتر از آن - اثر هنری الکسیس کوین - NDTi

من داستان خود را از طرف هزاران نفر از افراد مبتلا به اوتیسم و یا ناتوانی در یادگیری که به طور نامناسب در بیمارستان ها بازداشت شده اند، تعریف می کنم...

من در بیمارستان به خوبی پاسخ نمی دهم، بنابراین من تکان می دادم و قدم می زدم.

تحریک احساس خوبی به من و مقابله مشغول, محیط حسی پر هرج و مرج از بیمارستان.

آن روز بیش از حد، من به شدت به پیاده روی خود نیاز داشتم. کارکنان، به طور معمول، بسیار مشغول بودند. نميخواستم مزاحمشون بشم ولي بايد يکي رو مياوردم بيرون بین من و دنیای بیرون سه در وجود داشت.

«ناگسستنی: یادگیری زندگی فراتر از تشخیص» توسط الکسیس کوین

راه های واگرا که در آن ما جهان اطراف ما پردازش می تواند ما را ترک خسته و sapped از انرژی, به عنوان افراد مبتلا به اوتیسم «ظرفیت ادراکی بالاتر» از همتایان عصبی ما, به این معنی که ما پردازش حجم بیشتری از اطلاعات از محیط زیست ما. افراد مبتلا به اوتیسم معمولاً از مفهوم «نظریه قاشق» برای مفهوم سازی این تجربه داشتن منابع انرژی محدود استفاده می کنند. در ابتدا در زمینه بیماری مزمن نظریه پردازی, نظریه قاشق را می توان به عنوان هر کار و فعالیت توضیح داد (لذت بخش و یا در غیر این صورت) نیاز به یک تعداد معینی از قاشق. اکثر مردم روز خود را با چنین فراوانی قاشق ها شروع می کنند که می توانند هر کاری را که انتخاب می کنند انجام دهند و به ندرت کم کار کنند. ما افراد اوتیستیک با تعداد محدودی قاشق شروع می کنیم، و وقتی آن قاشق ها به طرز خطرناکی پایین می روند، باید عقب نشینی کنیم، استراحت کنیم، به مراقبت از خود بپردازیم، و منتظر بمانیم تا قاشق هایمان دوباره پر شود.

انجام کارهای بیشتر با انجام کمتر: کاهش فرسودگی شغلی اوتیسم | روانشناسی امروز (Persian)

توضیح زندگی اوتیسم: حواس (حساسیت بیش از حد)

هر چند افراد مبتلا به اوتیسم زندگی می کنند در همان جهان فیزیکی و مقابله با همان «مواد اولیه»، جهان ادراکی خود را به طور قابل توجهی متفاوت از افراد غیر اوتیستیک معلوم می شود.

تفاوت در ادراک منجر به جهان ادراکی متفاوتی می‌شود که به ناچار متفاوت تفسیر می‌شود. ما باید از این تفاوت ها آگاه باشیم و به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کنیم تا با حساسیت های دردناک کنار بیایند و نقاط قوت خود را توسعه دهند («ابرتوانایی های ادراکی») که اغلب توسط افراد غیر اوتیسم نادیده گرفته می شوند یا نادیده گرفته می شوند.

ناتوانی در فیلتر کردن اطلاعات پیش زمینه و پس زمینه می تواند نقاط قوت و ضعف ادراک اوتیسم را به خود اختصاص دهد. از یک طرف، افراد مبتلا به اوتیسم اطلاعات دقیق تر و مقدار بیشتری از آن را درک می کنند. از سوی دیگر، این مقدار از اطلاعات انتخاب نشده را نمی توان به طور همزمان پردازش کرد، و ممکن است منجر به اضافه بار اطلاعات شود. همانطور که دونا ویلیامز آن را توصیف می کند، به نظر می رسد افراد مبتلا به اوتیسم هیچ «غربال» در مغز خود ندارند تا اطلاعاتی را انتخاب کنند که ارزش حضور آنها را داشته باشد. این منجر به یک پدیده پارادوکسیک می شود: اطلاعات حسی در جزئیات بی نهایت و به طور کلی در همان زمان دریافت می شود. این را می توان به عنوان «ادراک گشتالت» توصیف کرد، یعنی درک کل صحنه به عنوان یک نهاد واحد با تمام جزئیات درک شده (پردازش نشده!) به طور همزمان. آنها ممکن است از اطلاعاتی که دیگران از دست می دهند آگاه باشند، اما پردازش «وضعیت جامع» می تواند طاقت فرسا باشد.

مسائل ادراکی حسی در اوتیسم و نشانگان آسپرگر: تجربه‌های حسی متفاوت - دنیاهای ادراکی متفاوت

بنابراین، تمام ویژگی های اوتیسم (اختلال در تعامل اجتماعی، مشکلات زبانی و ارتباطی، عملکرد شناختی، رفتارهای تکراری و غیره) را می توان ریشه در اضافه بار حسی تجربه شده توسط افراد اوتیستیک دانست. افراد مبتلا به اوتیسم درک، احساس و به یاد داشته باشید بیش از حد. در مواجهه با بمباران, گیج کننده, گیج کننده و اغلب دردناک محیط, نوزادان مبتلا به اوتیسم برداشت به جهان خود را با خاموش کردن سیستم های حسی خود را.

مسائل ادراکی حسی در اوتیسم و نشانگان آسپرگر: تجربه‌های حسی متفاوت - دنیاهای ادراکی متفاوت

حسی تروما نام اوتیسم بهزیستی به پدیده ای است که افراد مبتلا به اوتیسم مدت طولانی است که در کلمات و اقدامات ما توصیف داده شده است. حوادثی که ما تجربه می کنیم به عنوان جسمی یا عاطفی مضر یا تهدید کننده زندگی ممکن است لزوما حوادث شدید به طور معمول با تروما همراه باشد. ترومای حسی ممکن است از فعالیت‌های روزمره مانند دوش گرفتن یا رفتن به خرید به وجود آید. این می تواند اغلب رخ دهد و منجر به ما صرف زندگی ما در حالت hypervigilance. ما به اطلاعات حسی پاسخ می دهیم به گونه ای که کاملاً متناسب با تجربه واقعی و زنده ما باشد. با این حال، پاسخ های ما ممکن است اشتباه یا اشتباه درک شود.

تأثیر ترومای حسی قابل توجه است. نوزادان ممکن است در تنظیم، رشد ورودی والدین را از دست بدهند. استرس سمی ممکن است مناطقی از مغز درگیر در یادگیری و حافظه را تغییر دهد و آسیب پذیری ما را به طیف وسیعی از تجربیات سلامت جسمی و روانی با نتایج ضعیف تر افزایش دهد.

چگونه ترومای حسی بر چگونگی رشد و یادگیری ما تأثیر می گذارد

اثرات طولانی مدت سو mis تفاهم یا عدم برچسب زدن به ترومای حسی می تواند فاجعه بار باشد. چگونه ترومای حسی بر نحوه رشد و یادگیری ما تأثیر می گذارد

ارتباط متقابل بین ورودی های حسی، احساسات، سطح انرژی، کار مداوم و نحوه مدیریت همه چیزهایی که باید انجام دهید در کنار کنار کنار آمدن با ورودی های حسی گاهی قریب به اتفاق تجربه ای است که بسیاری از افراد مبتلا به اوتیسم با آن آشنا هستند. فهمیدن اینکه دنیای حسی چقدر می‌تواند بر احساس اضطراب شما تأثیر بگذارد، اینکه چقدر می‌توانید ارتباط برقرار کنید، اینکه چگونه می‌توانید یک فروشگاه مواد غذایی را انجام دهید یا حتی فقط وارد یک فضا شوید قطعه مهمی از درک برای ساختن است. بدون این درک، از دیدگاه افراد مبتلا به اوتیسم، بسیاری ممکن است درک نکنند که چگونه محیط حسی همه گیر می تواند برای برخی باشد و برای دیگران راهی برای تعامل است که اضطراب و تنش را آزاد می کند. تعامل با دنیای حسی از طریق رفتارهای جستجوی حسی به شدت با تحریک همراه است (رفتار خود تحریکی که به تنظیم خود کمک می کند) که اغلب یک روش بیان مثبت (تا زمانی که هیچ کس صدمه نمی بیند) است که می تواند شادی، اضطراب، پریشانی را در بر بگیرد و خیلی بیشتر می‌شود.

تجربه حسی اوتیسم, در کلمات خود ما — سارا اوبراین

با در نظر گرفتن تجربه حسی اوتیسمی، ما به زندگی اوتیستیک، تجربه روزمره زندگی به عنوان یک فرد اوتیستیک فکر می کنیم. با توجه به مفهوم آن در اعمال عادی زندگی روزمره، دشوار است برای جلوگیری از این نتیجه گیری که برای بسیاری از افراد مبتلا به اوتیسم، آسیب حسی وجود دارد در تمام طول پنهان شده در چشم ساده است.

ترومای حسی: اوتیسم، تفاوت حسی و تجربه روزانه ترس

ترس احساسات اصلی در اوتیسم است...

به روشی که حیوانات انجام می دهند

اولین و قدرتمندترین خاطرات من حسی هستند. از چیزهایی که احساس هرج و مرج. از اینکه از صداهای بلند وحشت زده می شود. از وحشت از بسیاری از غذاها. از اینکه در آن تجربیات به آنها گوش داده نشود و سپس به نظر می رسد که برای مبارزه برای حق من برای آسیب دیدگی مشکل ساز است. اینها اولین خاطرات من هستند. احساس تفاوت اجتماعی تا بعد از آن بوجود نیامد. این سخت است برای یادگیری مهارت های اجتماعی کاربردی زمانی که شما نیاز به مبارزه در همه زمان ها به شنیده می شود. در اینجا, آن سخت است برای یادگیری همدلی زمانی که شما آن را نمی بینم. و من احساس می کنم که، با برچسب زدن به عنوان داشتن این سه گانه کسری، من به یک معنا دوباره آسیب دیده ام در حالی که هنوز درک من از جهان شناخته نشده است.

چیزی که من اوتیسم را درک می کنم — طیف

من در جای دیگر در مورد آنچه که من به عنوان «معادله طلایی» اشاره می کنم نوشته ام - که این است: اوتیسم + محیط = نتیجه. اجتناب از اضطراب در کودکان اوتیسم توسط لوک بیردون

🌈🤲 چیزهای کم هزینه سریع برای ایجاد تفاوت برای افراد مبتلا به اوتیسم

مغز ما جزئیات زیادی را در خود جای داده است. ما بسیار سخت تلاش می کنیم تا از اضافه بار موقعیت های حسی یا اجتماعی جلوگیری کنیم. این ما نیستیم که بی دست و پا هستیم؛ این یک تفاوت فیزیکی مغز است.

استقبال و گنجاندن افراد مبتلا به اوتیسم در کلیساها و جوامع ما

یک حلقه بی نهایت رنگی رنگین کمان در پس زمینه خاکستری

دو دقیقه به فراغت؟ فقط این را بخوانید:

سریع کم هزینه همه چیز را به تفاوت برای افراد مبتلا به اوتیسم.

همیشه از ما بپرسید چه چیزی ممکن است کمک کند. مغز ما جزئیات زیادی را در خود جای داده است. ما بسیار سخت تلاش می کنیم تا از اضافه بار موقعیت های حسی یا اجتماعی جلوگیری کنیم. این ما نیستیم که بی دست و پا هستیم؛ این یک تفاوت فیزیکی مغز است.

استقبال و گنجاندن افراد مبتلا به اوتیسم در کلیساها و جوامع ما

چراغ ها را در هر اتاق بررسی کنید. اجتناب از لامپ های فلورسنت یا فشرده فلورسنت، اگر شما می توانید، به عنوان آنها به نظر می رسد مانند یک نور بارق سوسو زدن، به بینایی اوتیسم. همچنین سعی کنید از نورافکن های روشن جلوگیری کنید.

سطح سر و صدا اگر یک رویداد در حال رفتن به بسیاری از سر و صدا پس زمینه و چت، یک فضای ساکت تر برای رسیدن به وجود دارد، اگر آن را بیش از حد است؟ مکالمه می تواند غیر ممکن است برای شنیدن در جمعیت. چه در مورد ماشین آلات خشک کن دست بلند در loos؟ هر گونه جایگزین مانند حوله دست؟

ساختمون. آیا ما می دانیم که چه چیزی به نظر می رسد، و چه طرح است؟ آیا اطلاعات در یک وب سایت ساده وجود دارد، شاید؟ عکس؟

سفارش خدمات - دستورالعمل های کاملاً واضح برای ما به عنوان مثال کجا باید بنشینیم، چه موقع بایستیم و بنشینیم، در هر نقطه چه بگوییم؟ يا بنويسش يا يه نفر رو بيار که با ما باشه تا بي سر و صدا بگه چيکار کنيم، خواهش ميکنم (این نیز کمک می کند تا کسانی که تازه به کلیسا).

ما بسیار تحت اللفظی هستیم، و ذهن ما ممکن است تصاویر را ببیند، نه کلمات. لطفا سعی کنید بگویید منظور شما چیست.

حوادث فیزیکی به عنوان مثال دست تکان دادن؟ آب بر روی مردم در یک مراسم آب و تاب منعکس؟ ما ممکن است این از لحاظ جسمی دردناک، به عنوان بسیاری از آنها بیش از حد حساس هستند. لطفا به ما هشدار دهید که چه اتفاقی خواهد افتاد و اجتناب از تماس فیزیکی مگر اینکه ما برای اولین بار ارائه می دهیم.

منطقه استراحت - در صورت نیاز به جایی آرام برای رفتن، لطفا. یا نگران نباشید اگر مدتی در خارج از خانه سرگردان باشیم، جایی که ایمن باشد.

معاشرت کردن توجه داشته باشید که ما آن را دشوار و خسته کننده می دانیم زیرا نمی توانیم به خصوص در یک جمعیت، شما را ببینیم یا به خوبی بشنوید. زبان بدن ما می تواند با زبان شما متفاوت باشد و ما ممکن است تماس چشمی برقرار نکنیم. خواهش ميکنم فکر نکن ما بي ادبي هستيم نشستن در کنار ما برای چت، جایی ساکت تر، راحت تر از مواجهه با ما است. به ما گفتن «تلاش سخت تر» برای پیدا کردن دوستان مفید نیست؛ تحقیقات نشان می دهد که این افراد غیر اوتیسم هستند که تمایل دارند پیشنهاد دوستی ما را رد کنند، به دلیل سوء تفاهم ها و اسطوره ها.

روشن و دقیق باشید. اگر شما می گویند شما چیزی را انجام دهید، لطفا آن را انجام دهید. کسانی که در طیف اوتیستیک هستند مضطرب خواهند شد اگر شما قول بدهید کمک کنید اما این کار را نکنید، یا قول بدهید که در یک زمان خاص تلفن کنید و این کار را نکنید، یا اگر از عباراتی مانند «من تا پنج دقیقه دیگر بر می گردم» استفاده کنید، منظورتان این است که «من تا نیم ساعت دیگر بر می گردم». اگر شما نیاز به تغییر ترتیبات، لطفا فقط به ما اطلاع دهید. این در مورد تلاش برای حفظ دما و عملکرد مغز است، نه در مورد کنترل کردن.

پشتیبانی: یک فرد آرام و معقول پیدا کنید که آماده است در صورت نیاز کمی کمک کند.

منبع: استقبال و از جمله افراد مبتلا به اوتیسم در کلیساها و جوامع ما

🌈♿️🎪 چگونه می توان رویدادهای خود را در دسترس جامعه معلولیت قرار داد

ما همچنین از درخواست مکرر رویدادها برای دسترسی به پیش زمینه خسته شده ایم، به جای اینکه آن را به عنوان یک فکر بعدی تلقی کنیم، یا انتظار داشته باشیم که وارد شویم و ظروف غیر قابل دسترس آنها را تمیز کنیم.

چگونه می توان رویدادهای عدالت اجتماعی خود را در دسترس جامعه معلولین قرار داد: یک چک لیست - ریشه در حقوق

یک فرد در صندلی چرخدار در پایین یک مجموعه بزرگ از پله ها قرار دارد، همانطور که ما آنها را از پشت مشاهده می کنیم، به بالا نگاه می کند.

🕸 دسترسی به وب سایت

از کنتراست بالا استفاده کنید و از ابزاری استفاده کنید تا کاربران بتوانند از تاریکی در نور به نور در تاریکی تغییر کنند

از انیمیشن های چشمک زن استفاده نکنید

از متن alt استفاده کنید

از تصاویر برای ارائه اطلاعات متنی استفاده نکنید

از پیمایش پرش استفاده کنید

یک ابزار بزرگنمایی را ارائه دهید

عنوان و/یا رونویسی محتوای صوتی و تصویری

استفاده از متن لینک توصیفی («پیدا کردن تصاویر از حیوانات ناز در اینجا» به جای «اینجا»)، به عنوان کاربران screenreader ممکن است از طریق لینک پرش و نیاز به دانستن جایی که آنها منجر

شامل یک بیانیه دسترسی به وب سایت, مثل این یکی از ریشه در حقوق سازمان پدر و مادر, حقوق معلولیت واشنگتن

شامل اطلاعات دسترسی رویداد برجسته، با یک برنامه دسترسی روشن و اطلاعات تماس

نیاز به کمک دارید؟ با WebAim و بخش 508 شروع کنید.

منبع: چگونه می توان رویدادهای عدالت اجتماعی خود را در دسترس جامعه معلولین قرار داد: یک چک لیست - ریشه در حقوق

🚪 ایجاد یک برنامه دسترسی

دامپزشک امکانات خود را

در ساختمان ها، به دنبال: رمپ ها؛ دسترسی به تمام سرویس های بهداشتی جنسیتی؛ درب هایی با عرض کافی برای ورود صندلی های چرخدار؛ صندلی های کافی؛ فضاهای قابل تنظیم مجدد؛ روشن و حتی نور.

در مسیرهای راهپیمایی و رژه، به دنبال موارد زیر باشید: حتی، سطوح صاف؛ صندلی کافی برای استراحت استراحت؛ پارکینگ در دسترس در نزدیکی؛ دسترسی به تمام توالت های جنسیتی در دسترس آسان؛ حمل و نقل زمینی در دسترس؛ پوشش در صورت باران.

تعیین صندلی برای افراد معلول در مقابل اتاق و یا جمعیت و در نزدیکی خروجی, مارک کردن فضا به طوری که شرکت کنندگان غیر معلول درک آنها باید نشستن وجود دارد

ارائه تفسیر زبان اشاره برای همه رویدادها

دسترسی به ارتباطات ترجمه بیدرنگ (CART) را فراهم کنید، زیرا همه افرادی که کم شنوایی دارند یا D/ناشنوا هستند از زبان اشاره برای برقراری ارتباط استفاده نمی کنند و می تواند دسترسی بیشتری را برای افراد مبتلا به اختلالات پردازش شنوایی فراهم کند

ارائه صندلی چرخدار یا اسکوتر وام دهنده را در نظر بگیرید، احتمالاً از طریق فروشنده شخص ثالث که می تواند مسئولیت آن را بپذیرد

ارائه شاتل های قابل دسترسی به صندلی چرخدار را در نظر بگیرید

یک منطقه امداد حیوانات خدمات را تعیین کنید

تعیین یک تیم دسترسی که هماهنگ مسائل دسترسی در سراسر برنامه ریزی و از طریق به پایان این رویداد, و آنها را با نشانگر به راحتی قابل تشخیص مانند پیراهن ارائه, جلیقه, و یا کلاه به طوری که آنها آسان برای پیدا کردن

یک سیاست رایحه ایجاد کنید - بدون عطر و بوی دسترسی را افزایش می دهد

تعیین یک فضای آرام یا اتاق را در نظر بگیرید

از یک سیستم آدرس عمومی (PA) استفاده کنید

اطمینان حاصل کنید که هرکسی که صحبت می کند، از جمله اعضای مخاطب، از میکروفون استفاده می کند

کمک صوتی مانند حلقه های شنوایی را برای افرادی که کم شنوایی دارند و به فناوری های کمکی مانند سمعک متکی هستند، در نظر بگیرید

نیاز به کمک دارید؟ این چک لیست ADA می تواند یک منبع عالی باشد، همانطور که می توانید این راهنما برای طراحی رویدادهای سازگار با ADA باشد؛ شبکه Autistic Self Advocacy محل خوبی برای شروع با سیاست های دسترسی فراگیر تر است.

منبع: چگونه می توان رویدادهای عدالت اجتماعی خود را در دسترس جامعه معلولین قرار داد: یک چک لیست - ریشه در حقوق

📕 ساخت سیاست های رویداد خود را از کار افتادگی دوستانه

افراد معلول را در رهبری، سازمان، سخنرانان برنامه ریزی شده و اعضای هیئت، تصاویر و اسناد خود قرار دهید

معلولیت را در سیاست های ضد آزار و اذیت، ضد تبعیض و تنوع خود قرار دهید و معلولیت را به عنوان یک دسته اجتماعی و سیاسی تشخیص دهید

فرض کنید افراد معلول در اتاق هستند, حتی اگر آنها آشکار نیست, و که آنها سهامداران در رویداد خود را

شامل جهت گیری معلولیت برای همه داوطلبان و کارکنان

فضایی را در فرم ثبت نام خود قرار دهید تا افراد بتوانند نیازهای دسترسی را بیان کنند

سیاست دسترسی و تلاش های خود را مستند کنید و آنها را عمومی کنید

چارچوبی برای پاسخگویی به انتقاد و بازخورد از جامعه معلولیت داشته باشید

مراقب زبان خود باشید:

اجتناب از کلماتی که از معلولیت به عنوان توهین استفاده می کنند، مانند «دیوانه» یا «هیستریک»

اجتناب از عباراتی مانند «صندلی چرخدار محدود» و یا «رنج می برد از»

مشاوران معلولیت پرداخت مانند شما را حرفه ای دیگر که در حال ارائه خدمات

نیاز به کمک دارید؟ در اینجا چند نمونه از سیاست های دسترسی به منظور جلب بر عبارتند از: SXSW; NOLOSE; کنفرانس ملی قانون گذاران دولتی سیاست دسترسی وب سایت; و همگرایی.

منبع: چگونه می توان رویدادهای عدالت اجتماعی خود را در دسترس جامعه معلولین قرار داد: یک چک لیست - ریشه در حقوق

🌏🏗 طراحی جهانی

برنامه ریزی رویداد در دسترس شامل چهار مرحله است. این چهار مرحله عبارتند از: طراحی جهانی، دسترسی فیزیکی، دسترسی حسی و دسترسی شناختی.

برگزاری رویدادهای فراگیر: راهنمای برنامه ریزی رویداد در دسترس

برنامه ریزی رویداد در دسترس شامل چهار مرحله است. این چهار مرحله عبارتند از: طراحی جهانی، دسترسی فیزیکی، دسترسی حسی و دسترسی شناختی.

در اینجا چیزی است که هر یک از این مراحل به معنی:

برگزاری رویدادهای فراگیر: راهنمای برنامه ریزی رویداد در دسترس

طراحی جهانی به این معنی است که همه می توانند در یک رویداد شرکت کنند. دسترسی فیزیکی، دسترسی حسی و دسترسی شناختی باید برای شرکت همه اتفاق بیفتد.

دسترسی فیزیکی: فضا برای کاربران ویلچر و افراد دارای معلولیت بینایی مشکلی ندارد

قابلیت دسترسی حسی: این رویداد برای افراد مبتلا به آلرژی بی خطر است. برای افرادی که نابینا، ناشنوا یا سخت شنوایی هستند، امکانات رفاهی وجود دارد.

دسترسی شناختی: اطلاعات روشنی در مورد رویداد ارائه دهید. تمام مطالب را در قالب های مختلف و زبان ساده ارائه دهید. اجازه دهید مردم بدانند که پیش از آن چه انتظاری دارند.

پذیرش و مقابله با نیازهای دسترسی که متفاوت از شما هستند.

منبع: برگزاری رویدادهای فراگیر: راهنمای برنامه ریزی رویداد در دسترس

🧱 دسترسی فیزیکی

تمام فضای فیزیکی مورد استفاده برای این رویداد می تواند توسط همه استفاده شود. این شامل هتل ها، آسانسور ها و اتاق های کنفرانس است.

نمونه‌هایی از دسترسی‌پذیری فیزیکی عبارتند از:

🚪 درب/ورودی

نشانه هایی با خط بریل که می گویند نام ساختمان ها، شماره اتاق ها، و جایی که ورودی ها و آسانسور در دسترس هستند

ورودی های اصلی دارای رمپ های قابل دسترسی با صندلی چرخدار هستند

دکمه های ورودی کار برای کاربران صندلی چرخدار

درها و راهروهای عریض برای کاربران ویلچر

مسیرهای روشن در داخل و اطراف محل برگزاری خود را برای افراد نابینا و کاربران صندلی چرخدار

آسانسور قابل دسترسی که کار می کنند

📍 مناطق اطراف

هیچ تپه ای در اطراف ساختمان کنفرانس و حمل و نقل شما نیست

رمپ های محدود کننده را بررسی کنید که هم کاربران ویلچر و هم افراد دارای معلولیت بینایی را در خود جای دهد (تصویر را در سمت راست ببینید)

رستوران های نزدیک (بیش از 5 دقیقه پیاده روی)

آب و هوا: بسته به موقعیت مکانی شما، برف و یخ در زمستان می تواند از شرکت کنندگان در رویداد شما جلوگیری کند. سعی کنید رویدادهای خود را در بهار، تابستان یا اوایل پاییز برنامه ریزی کنید.

صندلی

میز فعالیت های قابل دسترسی با صندلی چرخدار با اتاق برای میان وعده ها، داروها و مواد جلسه

صندلی با پشت بالا برای افراد با مسائل تعادل

هر کس می تواند جلوی اتاق را ببیند

صندلی های قابل دسترس باید بخشی از اتاق تنظیم شده باشد

صندلی های قابل دسترس را از گروه جدا نکنید

حمام های عمومی در دسترس صندلی چرخدار باید در کنار یا در نزدیکی اتاق های جلسه آموزشی باشد

🛞 حمل و نقل

حمل و نقل قابل دسترس در نزدیکی محل (بیش از پنج دقیقه پیاده روی)

لیستی از گزینه های حمل و نقل قابل دسترسی داشته باشید

اتوبوس

تاکسی

مترو

شرکت های محلی غیر اضطراری cabulance (کسب و کار که ارائه حمل و نقل در دسترس صندلی چرخدار)

🏨 اسکان شبانه برای کنفرانس

اتاق های دارای درب باز کن اتوماتیک ADA

اتاق هایی با فضای کافی برای جابجایی راحت کاربران ویلچر

حمام ها دارای دوش رول با نیمکت هستند

تخت به اندازه کافی بالا برای آسانسور hoyer اما به اندازه کافی کم برای کاربران صندلی چرخدار

منبع: برگزاری رویدادهای فراگیر: راهنمای برنامه ریزی رویداد در دسترس

🎧 قابلیت دسترسی حسی

دو نوع دسترسی حسی وجود دارد:

۱. سمعک و سمعک در دسترس است (گاهی اوقات با دسترسی شناختی همپوشانی دارد)

۲. مکانی امن برای افراد مبتلا به آلرژی های شیمیایی و نوری و/یا حساسیت.

نمونه هایی از شنوایی، بینایی و لمسی (حس لمس)

شرح تصویر برای ارائه و زیرنویس برای فیلم ها

دستگاه های صوتی برای شرکت کنندگان کم شنوا

میکروفون ها

تفسیر کارت و ASL

فرمت های جایگزین: بریل، دیجیتال، خواندن آسان (زبان ساده با تصاویر)، چاپ بزرگ

نمونه هایی از اقامت برای حساسیت های شیمیایی و نور

سیاست های بدون عطر

بدون سیاست های عکاسی فلش

تشویق ASL (یا «flapplause») به جای کف زدن

سر و صدا لغو کلاچ گوش

اتاق های حسی رایگان

تهویه مطبوع کار

منبع: برگزاری رویدادهای فراگیر: راهنمای برنامه ریزی رویداد در دسترس

🧠 دسترسی شناختی

هر کس که به این رویداد می آید می داند چه انتظار می رود. همه می دانند:

این رویداد در مورد چیست؟

برنامه.

که در آن رویداد است.

چه امکانات رفاهی در دسترس هستند.

نمونه‌هایی از دسترسی‌پذیری شناختی عبارتند از:

📆 برنامه های دقیق

یک برنامه برای رویداد خود را در دسترس در وب سایت خود و یا در ایمیل.

ارسال برنامه به مردم در پیش از رویداد خود را.

کنفرانس ها: برنامه هایی را ارسال کنید که شامل زمان ورود و خروج فرودگاه، نام جلسات آموزشی، نام سخنرانان و استراحت به شرکت کنندگان و سخنرانان حداقل یک ماه قبل از رویداد شما باشد. افرادی که از ایمیل استفاده نمی کنند، برنامه های کپی سخت را دریافت می کنند.

رویدادهای یک روزه: یک برنامه/دستور کار کامل را بعد از 2 هفته قبل ارسال کنید.

ℹ️ بسته های اطلاعاتی (برای کنفرانس های شبانه)

فرم اقامت با یک لیست از اقامت مردم می تواند درخواست

شامل دو نوع برنامه رویداد: یک برنامه رویداد و برنامه روزانه (به عنوان مثال به ضمیمه مراجعه کنید)

اطلاعات مربوط به فضاهای آرام را وارد کنید

نام، ایمیل و شماره تلفن شخص اصلی تماس را برای این رویداد ارائه دهید

لیستی از فروشگاه های تجهیزات پزشکی محلی را با هزینه اجاره ارائه دهید (برای کمودها، آسانسورهای هویر و انواع دیگر برگزارکنندگان رویداد تجهیزات نمی توانند رزرو کنند)

اضافه کردن یک یادداشت کوتاه در مورد انتظارات برای حمایت از مردم

توجه: بسته های اطلاعاتی باید 3 تا 4 ماه قبل از کنفرانس شما برای شرکت کنندگان تایید شده ارسال شود.

🧠🎪 دسترسی شناختی در محل برگزاری

برای همه از برچسب های نام استفاده کنید.

جلسات در حال حاضر به روش های مختلف. (یعنی دستورالعمل های کتبی و کلامی، وسایل کمک بصری مانند عکس ها، نقشه ها و نمودارها)

برنامه های بسیاری را در طول روز برنامه ریزی کنید. جلسات را برنامه ریزی نکنید که فراتر از یک ساعت و نیم باشد.

اجازه دهید مردم به حرکت در اطراف به تحریک و یا سرعت.

ارائه و توضیح مدالها ارتباطات رنگ.

اطمینان حاصل کنید که ارائه ها از زوایای مختلف قابل مشاهده هستند.

منبع: برگزاری رویدادهای فراگیر: راهنمای برنامه ریزی رویداد در دسترس

✅ دسترسی به نظرسنجی

ما این بررسی دسترسی ساده را برای ارزیابی مکان های ATX Go دوست داریم.

برخی از چیزهایی که اضافه می کنیم:

آیا همه درها حداقل 36 «هستند؟ (32 «حداقل است، اما زمانی که تمام درها حداقل 36 «باشد، ما راحت می شویم).

آیا اتاق/منطقه فرار حسی وجود دارد؟

آیا تماس فوری با خارج از منزل وجود دارد؟ چند تا در بايد بريم بيرون؟

سطح فشار صدا در ظرفیت چیست؟

چه زمانی ساعات کاری آرام است؟

سطح CO2 چیست؟ (ما باید سطح CO2 را در نظرسنجی های دسترسی شروع کنیم.)

☑ لیست های دسترسی دیگر

راهنمای کنفرانس در دسترس | SIGACCESS

رویدادهای فراگیر و استقبال - ایجاد جوامع وردپرس

قابلیت دسترسی برای WordCamps - کدهای ریلی

چک لیست دسترسی برای فضاهای SFWA - SFWA

افزایش تنوع در کنفرانس شما | ashe dryden

افزایش تنوع عصبی در گروههای حمایت از معلولیت و عدالت اجتماعی

چگونه می توان ارائه ها و جلسات خود را برای همه در دسترس قرار داد | ابتکار دسترسی وب (WAI) | W3C

فهرست دسترسی به مکان - ایجاد جامعه وردپرس

عصبگرایی و بار حسی: تجربیات حسی پیچیده ما

حال که دنیاهای ادراکی، ترومای حسی، و قابلیت دسترسی عملی را بررسی کردیم، بیایید درباره طراحی تجربیات حسی پیچیده افراد نوروواگرا صحبت کنیم.

ادامه با «عصبی و بار حسی: تجربیات حسی پیچیده ما»