Väärikuse lubamine: juurdepääsetavad süsteemid, ruumid ja sündmused

Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

Paljud neist sündmustest jätavad puude välja oma „mitmekesisuse avaldused” ja nad ka ei suuda arvesse puuetega inimesi, kes võiksid soovida osaleda. Meil on lähiaastatel palju kaalul ja me tahame oma kaaskodanikega liituda. Oleme ka väsinud korduvalt küsib sündmusi esiplaanil kättesaadavus, mitte käsitleda seda kui tagantjärele, või ootab meid tulla ja puhastada oma kättesaamatuks jama. Real kaasav korraldamine peaks vähemalt sisaldama: inkorporeerimine puude oma väärtusi või tegevusavaldusi; võttes puuetega inimeste korralduskomitee või pardal; muutes kättesaadavuse prioriteediks alates päevast; ja kuulata tagasisidet puuetega inimestele.Kuidas teha oma sotsiaalse õigluse sündmused kättesaadavaks puuetega ühenduse: kontrollnimekiri - juurdunud õigused

✊ Luba väärikus

See on alati põnev vaadata mõned inimesed üritavad mõnitama, kes üritavad leida väärikust kõik this.Society vajab uuesti lubada väärikust, ei ta.Sest ilma selleta, peaaegu iga inimene lõpetab oma elu alanduse ja mess.Nii oluline, et saada see right.Ann Memmott

Sisukord ✊ Luba väärikust 👏🧷🎁 Stimpunks esitleb 🧠🌍 Perceptual Worlds ja sensoorne trauma 🌈🤲 Kiire odav asju teha vahet autistlikud inimesed 🌈♿️🎪 Kuidas teha oma sündmused kättesaadavaks puude ühenduse 🕸 Veebileht Kättesaadavus 🚪 loomine Access Plan Making Your Sündmus 📕 Poliitika puuetega sõbralik 🌏🏗 Universal Design 🧱 füüsiline juurdepääs 🚪 Uksed/sissepääsud 📍 Ümbritsevad alad Istmed 🛞 Transport 🏨 Üleöö majutus konverentside 🎧 Sensoorne juurdepääs sensoorne juurdepääs Kognitiivne Juurdepääsetavus 📆 üksikasjalikud sõiduplaanid infopaketid (üleöö konverentsid) Kognitiivne 🧠 ℹ️ 🧠🎪 Juurdepääsetavus toimumiskohas ✅ Access Survey ☑ Muu kättesaadavuse kontrollnimekirjadNeuroception ja sensoorne koormus: meie keerulised sensoorsed

👏🧷🎁 stimpunks esitleb

Me aeg-ajalt aitame panna üritusi meie kogukonnale.

Allpool on kogutud ressursid ja kontrollnimekirjad, mida kasutame, et muuta toimumiskohad ja üritused kättesaadavamaks.

Aga kõigepealt tutvume tajumaailmadest.

🧠🌍 Perceptual Worlds ja sensoorne trauma

Autistlike inimeste tajutava ja tajutava maailma mõistmine on autismi mõistmisel kesksel kohal.

Autistlike inimeste sensoorsete vajaduste arvestamine ja rahuldamine eluaseme alal | Kohalike omavalitsuste ühendus

Inimese aju, ülalt vaadatud, on sellel Maa mandrite rohelised siluetid

Autistlike inimeste tajutava ja tajutava maailma mõistmine on autismi mõistmisel kesksel kohal.

Igaühel on kaheksa tajumissüsteemi: esimesed viis on tuttav nägemine, kuulmine, lõhn, puudutus ja maitse. Need viis annavad meile teavet maailma kohta väljaspool meie keha. Kolm sisemist tajumissüsteemi annavad meile informatsiooni meie kehade seest — meie vestibulaarne süsteem (koordineeriv liikumine tasakaaluga), propriotseptsioon (keha positsiooni ja liikumise teadlikkus) ja interotseptsioon (meie sisemise seisundi tundmine, sealhulgas tunded, temperatuur, valu, nälg ja janu). Kuigi füüsiline keskkond ei mõjuta võrdselt kõiki väliseid meeli, peame neid kõiki — nagu nad kollektiivselt lisavad „sensoorse koormuse”, mida paljud autistlikud inimesed sageli kogevad. Iga sensoorset sisendit tuleb töödelda ja see võib vähendada suutlikkust hallata ja töödelda muid asju.

Kuna paljud autistlikud inimesed töötlevad ühte asja korraga, võib sensoorne stimulatsioon kokku panna. Kuna aju maanteed muutuvad ummikuks, on kogu närvivõrgu ulatuses tagajärgi. See võib põhjustada peavalu, iiveldust ja võitlust ja lennu reageerimist, see põhjustab palju kokkuvarisemist ja seiskamist.

Autistlike inimeste sensoorsete vajaduste arvestamine ja rahuldamine eluaseme alal | Kohalike omavalitsuste ühendus

Kujutage ette, et ei ole muud valikut kui suurendada elu. Perpetual kaitse režiim - vaikne laine

Üks tähtsamaid järeldusi on see, et enamikul autistlikel inimestel on märkimisväärsed sensoorsed erinevused võrreldes enamiku mitteautistlike inimestega. Autistlik aju võtta tohutul hulgal teavet maailma, ja paljud on märkimisväärseid tugevusi, sealhulgas võime avastada muutusi, et teised ei pane, suur pühendumus ja ausus, ja sügav tunne sotsiaalse õigluse. Ent kuna nii palju on paigutatud maailma, kus neid rabab muster, värv, heli, lõhn, tekstuur ja maitse, ei ole neil tugevatel külgedel olnud võimalust näidata. Selle asemel sukelduvad nad igavesse sensoorsesse kriisini, mis viib kas ekstreemse käitumiseni — kokkuvarisemiseni või füüsilise ja kommunikatsioonivõtmise äärmusliku olekusse — sulgemiseni. Kui lisame sellele arusaamatusi ühiskondlikust suhtlemisest üksteisega, muutub lihtsamaks näha, kuidas autistlike elude parandamise võimalused on ära jäetud.

Kui me oleme tõsiselt võimaldades edukas autistlik elu, me peame olema tõsiselt sensoorsete vajaduste autistlikud inimesed, igas keskkonnas. Selle eelised ulatuvad kaugemale autistlike kogukondade; Mis aitab autistlikud inimesed sageli aidata kõiki teisi samuti.

Autistlike inimeste sensoorsete vajaduste arvestamine ja rahuldamine eluaseme alal | Kohalike omavalitsuste ühendus

Isik, kes plahvatab sädemeid seestpoolt, hoiab juhtmeta puurit oma templisse, mis toodab ka sädemeid. Sensoorne ülekoormus Alexis Quinni poolt

„Mustrid on minu jaoks tõeline probleem. Ma saan neelata neid — nad võtavad kõik minu tähelepanu ja see on tõesti piinlik. Kui ma olen ülekoormatud heli ja visuaalid võivad muutuda liiga intensiivne. Minu võime juhtida kõikub sõltuvalt sellest, kui ülekoormatud ma olen. Kui ma olen ülekoormatud, ma ei saa hakkama visuaalse segadusega, asju kaminasimasinad ja seinad, lahtised tulekahjud, pattered vaibad või kellad tiksub. Need on kõik asjad, mis näivad hea päev hea, kuid muutuvad liiga palju. "” Mul on tohutu sensoorne tundlikkus. Eriti valguse ja heli. Minu tundlikkus kõigub sõltuvalt sellest, kui ülekoormatud ma olen. Kui ma ei ole ülekoormatud, siis ma ei talu palju rohkem.” Autistliku õitsengu toetamine kodus ja kaugemale - Alexis Quinn kunstiteos - NDTi

Ma räägin oma lugu tuhandete autismi ja/või õpiraskustega inimeste nimel, kes on haiglates sobimatult kinni peetud...

Ma ei reageeri hästi haiglas, nii et ma olin stimming ja stimulatsiooni.

Stimming tundub hea mulle ja neutraliseerida hõivatud, kaootiline sensoorne keskkond haiglas.

Sellel päeval ülekoormatud vajasin ma hädasti oma jalutuskäiku. Personal, nagu tavaliselt, olid väga hõivatud. Ma ei tahtnud neid häirida, aga ma pidin keegi mind välja laskma. Minu ja välismaailma vahel oli kolm ust.

Alexis Quinni „Unbroken: õppimine elama kaugemale diagnoosi”

Erinevad viisid, kuidas me töötleme meie ümbritsevat maailma, võivad jätta meid väsinud ja energiat sapped, kuna autistlikel inimestel on „suurem tajuvõime” kui meie neurotüüpsed kolleegid, mis tähendab, et me töötleme suuremaid koguseid teavet meie keskkonnast. Autistlikud inimesed kasutavad tavaliselt mõistet „lusikas teooria” kontseptualiseerida seda kogemust, millel on piiratud energiaressursse. Algselt teoretiseerituna kroonilise haiguse kontekstis võib lusikateooriat seletada kui iga ülesannet ja tegevust (nauditav või muul viisil), mis nõuab teatud arvu „lusikaid”. Enamik inimesi alustab oma päeva nii hulgaliselt lusikad, et nad saavad teha mida iganes nad valivad, ja harva jooksevad madal. Me autistlik folk alustada piiratud arvu lusikad, ja kui need lusikad on ohtlikult madal, peame astuma tagasi, puhata, tegeleda eneseabi ja oodata, kuni meie lusikad täiendada.

Doing rohkem tehes vähem: vähendada autistlik läbipõlemine | Psühholoogia Täna

Autism Life Selgitatud: Meeled (Hüper/Hüposensitivity)

Kuigi autistlikud inimesed elavad samas füüsilises maailmas ja tegelevad sama „toorainega”, osutub nende tajumaailm silmatorkavalt erinevaks mitteautistlike inimeste omast.

Erinevused tajumises viivad teistsuguse tajumaailma, mida paratamatult tõlgendatakse erinevalt. Me peame olema teadlikud nendest erinevustest ja aitama autistlikel indiviididel toime tulla valulike tundlikkustega ja arendada oma tugevaid külgi („tajutavad superabiliteedid”), mida mitteautistlikud inimesed sageli märkamatuks või ignoreerivad.

Suutmatus filtreerida esiplaani- ja taustteavet võib arvestada nii autistliku taju tugevuste kui ka nõrkade külgedega. Ühelt poolt näivad autistlikud indiviidid tajuvat täpsemat informatsiooni ja suuremat kogust seda. Teisest küljest ei saa seda valimata informatsiooni kogust üheaegselt töödelda ning see võib põhjustada teabe ülekoormust. Nagu Donna Williams seda kirjeldab, ei tundu autistlikel inimestel oma ajus „sõelad”, et valida teavet, mida tasub osaleda. Selle tulemuseks on paradoksaalne nähtus: sensoorne informatsioon saadakse lõpmatult detailselt ja samal ajal terviklikult. Seda võib kirjeldada kui „gestaltset tajumist”, st kogu stseeni tajumist kui ühtset entiteeti koos kõigi tajutavate detailidega (mitte töödeldud!) samaaegselt. Nad võivad olla teadlikud teabest, mida teised jätavad, kuid „terviklike olukordade” töötlemine võib olla valdav.

Autismi ja Aspergeri sündroomi sensoorne tajutav küsimused: erinevad sensoorsed kogemused - erinevad tajumaailmad

Seega võib autismi kõiki tunnuseid (sotsiaalse interaktsiooni häired, keele- ja kommunikatsiooniprobleemid, kognitiivne toimimine, korduv käitumine jne) vaadelda autistlike indiviidide kogetud sensoorse ülekoormuse juurdumisena. Autistlikud isikud tajuvad, tunnevad ja mäletavad liiga palju. Seistes silmitsi pommitamine, segane, hämmastav ja sageli valus keskkond, autistlik imikud tagasi oma maailma sulgemise oma sensoorse süsteemi.

Autismi ja Aspergeri sündroomi sensoorne tajutav küsimused: erinevad sensoorsed kogemused - erinevad tajumaailmad

Sensoorne trauma on nimi Autism Wellbeing on andnud nähtusele, mida autistlikud inimesed on juba ammu kirjeldanud meie sõnades ja tegevustes. Sündmused, mida me kogeme füüsiliselt või emotsionaalselt kahjulike või eluohtlikena, ei pruugi tingimata olla traumaga seotud äärmuslikud sündmused. Sensoorne trauma võib tuleneda igapäevastest tegevustest nagu dušši võtmine või sisseoste tegemine. See võib juhtuda sageli ja viia meid veeta oma elu seisundis hüpervalvsus. Me vastame sensoorsele teabele viisil, mis on täiesti proportsionaalne meie tõelise, elatud kogemusega. Kuid meie vastused võivad olla valesti märgistatud või valesti mõistetud.

Sensoorse trauma mõju on märkimisväärne. Imikud võivad laseks reguleerida, kasvu edendav vanemliku sisend. Mürgine stress võib muuta aju piirkondi, mis on seotud õppimise ja mälu ja suurendada meie haavatavust erinevaid füüsilise ja vaimse tervise kogemusi vaesemate tulemustega.

Kuidas sensoorne trauma mõjutab seda, kuidas me kasvame ja õpime

Pikaajaline mõju arusaamatus või valesti märgistatud sensoorne trauma võib olla katastroofiline.Kuidas sensoorne trauma mõjutab, kuidas me kasvame arendada ja õppida

Sidumine sensoorse sisendi, emotsioonide, energia taseme, käimasoleva ülesande ja selle vahel, kuidas juhtida kõike, mida peate tegema koos mõnikord valdava sensoorse sisendiga toimetulekuga, on kogemus, millega paljud autistlikud inimesed tunnevad. Mõistmine, kui palju sensoorne maailm võib mõjutada seda, kui murettekitav te tunnete, kui hästi saate suhelda, kuidas suudab toitu poodi teha või isegi lihtsalt ruumi siseneda, on oluline tükk arusaamist üles ehitada. Ilma selle arusaamiseta, autistlike inimeste vaatenurgast ei pruugi paljud aru saada, kuidas kõik tarbivad sensoorne keskkond võib olla mõnede jaoks ja teiste jaoks on see võimalus suhelda, mis vabastab ärevust ja pingeid. Sensoorse maailmaga suhtlemine sensoorse otsingu käitumise kaudu on tugevalt seotud stiimiseerimisega (eneseregulatsiooni aitav enesestimuleeriv käitumine), mis on sageli tõeliselt positiivne (seni, kuni keegi ei saa haiget) väljendusviisiga, mis võib hõlmata õnne, ärevust, stressi ja nii palju muud .

Autistlikud sensoorsed kogemused, meie enda sõnadega — Sarah O'Brien

Autistlikku sensoorset kogemust arvestades mõtleme autistlikele eludele, autistliku inimesena elamise päevast päeva kogemusele. Arvestades selle mõju igapäevaelu tavapärastele tegudele, on raske vältida järeldust, et paljudel autistlikel inimestel on sensoorne trauma olnud seal kogu aeg, peidus tavalise vaatega.

Sensoorne trauma: autism, sensoorne erinevus ja hirmu igapäevane kogemus

Hirm on autismi peamine emotsioon...

Mõeldes, kuidas loomad teevad

Minu varaseimad, võimsamad mälestused on sensoorsed. Asjadest, mis tunnevad kaootilist. On hirmunud valju müra. On hirmunud palju toitu. Ei kuulata neid kogemusi ja siis peetakse problemaatiline võitlevad minu õigus mitte olla traumaatiline. Need on minu esimesed mälestused. Sotsiaalse erinevuse tunded tekkisid alles hiljem. On raske õppida funktsionaalne sotsiaalsed oskused, kui sa pead võitlema kogu aeg olla kuulnud. Sellega, see on raske õppida empaatiat, kui te ei näe seda. Ja ma tunnen, et kui ma olen märgistatud selle puudujäägi kolmkõlblikuna, olen mõnes mõttes uuesti traumaatiline, kuna ma ei ole ikka veel oma arusaama maailmast tunnustatud.

Mida ma mõistan autismi olla — spektrumia

Olen kirjutanud mujal sellest, mida ma nimetan kui „kuldne võrrand” - mis on:Autism + keskkond = outcome.Vältides ärevus autistlike laste poolt Luke Beardon

🌈🤲 Kiire odav asju teha vahet autistlikud inimesed

Meie ajud võtavad liiga palju üksikasjalikult. Püüame väga raske vältida sensoorsete või sotsiaalsete olukordade ülekoormust. See ei ole meie ebamugav, see on füüsiline aju erinevus.

Autistlike inimeste tervitamine ja kaasavõtmine meie kirikutes ja kogukondades

Rainbow värviline lõpmatuse silmus hallil taustal

Kaks minutit säästa? Lihtsalt lugege seda:

Kiire odav asju teha vahet autistlikud inimesed.

Alati küsige meilt, mis võib aidata. Meie ajud võtavad liiga palju üksikasjalikult. Püüame väga raske vältida sensoorsete või sotsiaalsete olukordade ülekoormust. See ei ole meie ebamugav, see on füüsiline aju erinevus.

Autistlike inimeste tervitamine ja kaasavõtmine meie kirikutes ja kogukondades

Kontrollige igas toas olevaid tulesid. Vältige luminofoorlampe või kompaktluminofoorlampe, kui saate autistlikule nägemisele, kuna need näivad vilkuvat nagu strobe valgust. Samuti püüdke vältida eredaid prožektoreid.

Müratase. Kui sündmus läheb on palju taustamüra ja jututoas, on vaiksem ruum saada, kui see on liiga palju? Vestlus võib olla võimatu kuulda rahvahulgad. Aga valju käekuivati masinad loos? Kõik alternatiivid nagu käterätikud?

Hoone. Kas me teame, mis see välja näeb ja milline paigutus on? Kas on olemas informatsioon lihtsal veebilehel, võib-olla? Fotod?

Teeninduskorraldus — tõeliselt selged juhised meile nt kus istuda, millal seista ja istuda, mida öelda igas punktis? Kas kirjutada see üles, või saada keegi olla meiega vaikselt öelda, mida teha, palun. (See aitab ka neid uusi kiriku).

Oleme väga sõnasõnaline, ja meie mõtetes võib näha pilte, mitte sõnu. Palun proovige öelda, mida sa mõtled.

Füüsilised sündmused, nt kätt raputades? Vesi pritsitakse peale inimesed tseremoonia? Me võime leida seda füüsiliselt valus, sest paljud on ülitundlikud. Palun hoiatage meid, mis juhtub, ja vältida füüsilist kontakti, kui me ei paku esimesena.

Puhkeala — kuskil vaikne minna, kui meil on vaja, palun. Või ärge muretsege, kui me tiir väljaspool mõnda aega, kus ohutu seda teha.

Sotsialiseerumine. Pange tähele, et see on raske ja kurnav, sest me ei suuda sind nii hästi näha ega kuulda, eriti rahvahulgaga. Meie kehakeel võib olla teistsugune kui sinu keel ja me ei pruugi silma sattuda. Palun ärge arvake, et me oleme ebaviisakas. Istub meie kõrval vestelda, kusagil vaiksem, on lihtsam kui meie ees. Sõprade tegemiseks „proovige raskemini” ei ole kasulik; uuringud näitavad, et mitteautistlikud inimesed kipuvad keelduma meie sõpruse pakkumisest arusaamatuste ja müütide tõttu.

Ole selge ja täpne. Kui te ütlete, et teete midagi, palun tee seda. Need on autistlik spekter on murelik, kui te luban, et aidata, kuid ei tee seda, või luban telefoni teatud ajal ja mitte. Või kui te kasutate väljendeid nagu, „Ma tulen tagasi viie minuti”, kui sa mõtled, „Ma tulen tagasi mõnda aega järgmise poole tunni jooksul”. Kui teil on vaja muuta kokkuleppeid, palun andke meile sellest teada. See on umbes üritab säilitada aju temperatuuri ja funktsiooni, mitte kontrollida.

Toetus: Leia rahulik ja mõistlik inimene, kes on valmis laenama veidi abi, kui me seda vajame.

Allikas: Autistlike inimeste tervitamine meie kirikutes ja kogukondades

🌈♿️🎪 Kuidas teha oma üritusi puuetega kogukonnale kättesaadavaks

Oleme ka väsinud korduvalt küsib sündmusi esiplaanil kättesaadavus, mitte käsitleda seda kui tagantjärele, või ootame, et me tuleme ja puhastada oma kättesaamatuks jama.

Kuidas teha oma sotsiaalse õigluse sündmused puuetega ühendusele kättesaadavaks: kontrollnimekiri - juurdunud õigustega

Isik ratastoolis on allosas suur komplekt trepid, vaadates üles, kui me vaatame neid taga.

🕸 Veebisaidi juurdepääsetavus

Kasutage suurt kontrastsust ja kaaluge tööriista kasutamist, et võimaldada kasutajatel lülituda tumedalt valgustumedalt pimedaks

Ärge kasutage vilkuvaid animatsioone

Aseteksti kasutamine

Ärge kasutage pilte tekstiteabe esitamiseks

Kasuta vahele navigeerimist

Paku suurendusklaasi

Video- ja helisisu pealdise ja/või transkribeerimine

Kasutage kirjeldavat lingiteksti („leida siin pilte armastest loomadest”, mitte „siin”), kuna ekraanilugeja kasutajad võivad linkide kaudu hüpata ja nad peavad teadma, kuhu nad viivad

Lisage veebisaidi juurdepääsetavuse avaldus, nagu see juurdunud õiguste vanema organisatsioonist, puuetega õiguste Washingtonist

Kaasa sündmuse hõlbustusteave nähtavalt, selge juurdepääsuplaan ja kontaktandmed

Vajad abi? Alusta WebAIM ja lõik 508.

Allikas: Kuidas teha oma sotsiaalse õigluse sündmused puuetega ühenduse kättesaadavaks: kontrollnimekiri - juurdunud õigused

🚪 Juurdepääsuplaani loomine

Vet oma rajatised

Hoonetes otsige: kaldteed; ligipääsetavad kõik soolised tualettruumid; ratastoolide sisenemiseks piisava laiusega ukseavad; rohkesti istekohti; ümberseadistatavad ruumid; särav, ühtlane valgus.

Märtsil ja paraadliinidel otsige: isegi siledad pinnad; piisavad istekohad puhkepausideks; ligipääsetav lähedal parkimine; ligipääsetav kõigile soolistele tualettruumidele käeulatuses; ligipääsetav maistransport; vihma korral katta.

Määrake puuetega inimeste istekohad ruumi ees või rahvahulga ja väljapääsude lähedal, märkides ruumi nii, et mittepuuetega osalejad mõistavad, et nad ei peaks seal istuma

Anda viipekeele tõlge kõigile sündmustele

Pakkuda side juurdepääsu reaalajas tõlge (CART), sest mitte kõik inimesed, kes on kuulmislangus või kes on d/kurdid kasutada viipekeelt suhelda, ja see võib pakkuda suuremat juurdepääsu inimestele kuulmis töötlemise häired

Kaaluge laenaja ratastoolide või motorollerite pakkumist, võimalusel kolmanda osapoole müüja kaudu, kes võib võtta vastutust

Mõtle ratastooliga ligipääsetavate süstikute pakkumisele

Määrake teenindusloomade leevendusala

Määrake juurdepääsumeeskond, kes koordineerib juurdepääsuprobleeme kogu planeerimise ja sündmuse lõpuni, ja annab neile kergesti äratuntavad markerid nagu särgid, vestid või mütsid, et neid oleks lihtne leida

Töötada välja lõhnapoliitika — lõhnatu minnes parandab juurdepääsetavust

Mõelge vaikse ruumi või ruumi tähistamisele

Avaliku aadressi (PA) kasutamine

Veenduge, et igaüks, kes räägib, sealhulgas publiku liikmed, kasutada mikrofone

Kaaluge heliabi, näiteks kuulmissilmuseid, inimeste jaoks, kellel on kuulmislangus ja tugineda abitehnoloogiatele, näiteks kuuldeaparaati

Vajad abi? See ADA kontrollnimekiri võib olla suurepärane ressurss, nagu ka see juhend ADA-ühilduvate sündmuste kujundamise kohta; Autistlik enesepropageerimise võrgustik on hea koht alustamiseks kaasavamate juurdepääsupoliitikatega.

Allikas: Kuidas teha oma sotsiaalse õigluse sündmused puuetega ühenduse kättesaadavaks: kontrollnimekiri - juurdunud õigused

📕 Making oma sündmus poliitika puude sõbralik

Kaasa puuetega inimesed oma juhtkonnas, organisatsioonis, ajastatud kõnelejad ja paneelistid, pildid ja dokumentatsioon

Kaasa puude oma ahistamise, diskrimineerimisvastase ja mitmekesisuse poliitika, tunnistades puude sotsiaalse ja poliitilise kategooria

Oletame, et puuetega inimesed on toas, isegi kui nad ei ole ilmne, ja et nad on sidusrühmad teie sündmus

Kaasa puude orientatsioon kõigile vabatahtlikele ja töötajatele

Lisage oma registreerimisvormile ruumi, et inimesed saaksid väljendada juurdepääsuvajadusi

Dokumenteerige oma hõlbustuspoliitika ja jõupingutused ning avalikustage need

Kas teil on olemas raamistik puuetega kogukonna kriitikale ja tagasisidele reageerimiseks

Olge teadlik oma keelt:

Vältida sõnu, mis kasutavad puude kui solvang, nagu „hull” või „hüsteeriline”

Vältige selliseid fraase nagu „ratastooliga seotud” või „kannatab”

Pay puude konsultandid nagu sa oleks teised spetsialistid, kes pakuvad teenuseid

Vajad abi? Siin on mõned näited juurdepääsetavuse poliitikatest, mida kasutada: SXSW; NLOSE; Riikliku seadusandjate veebisaidi juurdepääsetavuse poliitika riiklik konverents; ja lähenemine.

Allikas: Kuidas teha oma sotsiaalse õigluse sündmused puuetega ühenduse kättesaadavaks: kontrollnimekiri - juurdunud õigused

🌏🏗 universaalne disain

Kättesaadav sündmuste planeerimine sisaldab nelja etappi. Need neli sammu on universaalne disain, füüsiline juurdepääsetavus, sensoorne ligipääsetavus ja kognitiivne ligipääsetavus.

Kaasava sündmuste korraldamine: Juhend juurdepääsetavaks sündmuste planeerimiseks

Kättesaadav sündmuste planeerimine sisaldab nelja etappi. Need neli sammu on universaalne disain, füüsiline juurdepääsetavus, sensoorne ligipääsetavus ja kognitiivne ligipääsetavus.

Siin on, mida kõik need sammud tähendab:

Kaasava sündmuste korraldamine: Juhend juurdepääsetavaks sündmuste planeerimiseks

Universaalne disain tähendab, et igaüks saab minna ja osaleda üritusel. Füüsiline juurdepääs, sensoorne kättesaadavus ja kognitiivne kättesaadavus peab juhtuma, et igaüks osaleda.

Füüsiline juurdepääsetavus: ruumis ei ole probleeme ratastooli kasutajatele ja nägemispuuetega inimestele

Sensoorne Juurdepääsetavus: Üritus on ohutu allergikutele. Seal on majutust inimestele, kes on pimedad, kurdid või kuulmispuudega.

Kognitiivne juurdepääsetavus: Andke sündmuse kohta selget teavet. Esitage kõik materjalid erinevates formaatides ja lihtsas keeles. Las inimesed teavad, mida oodata ette.

Nõustuge ja tegelge hõlbustusvajadustega, mis erinevad teie omast.

Allikas: Holding kaasava sündmused: Juhend juurdepääsetav ürituste planeerimine

🧱 Füüsiline juurdepääsetavus

Kogu sündmuse jaoks kasutatavat füüsilist ruumi saavad kasutada kõik. Siia kuuluvad hotellid, liftid ja konverentsiruumid.

Füüsilise hõlbustuse näited on järgmised:

🚪 Uksed/sissepääsud

Märgid punktkirjaga, mis ütlevad hoonete nimed, ruumide numbrid ja kus on juurdepääsetavad sissepääsud ja liftid

Peamised sissepääsud on ratastooliga ligipääsetavad ra

Töötavad sissepääsu nupud ratastooli kasutajatele

Laiad uksed ja koridorid ratastooli kasutajatele

Selged teed pimedatele ja ratastooli kasutajatele teie kohas ja selle ümbruses

Kättesaadavad liftid, mis töötavad

📍 Ümbruskonna alad

Ei mäed ümber oma konverentsihoonete ja transport

Kontrollige ratastooli kasutajaid ja nägemispuudega inimesi mahutavaid kaldteid (vt pilti paremal)

Restoranid lähedal (mitte rohkem kui 5 minuti jalutuskäigu kaugusel)

Ilm: olenevalt teie asukohast võivad talvel lumi ja jää takistada osalejatel sinu üritusel osalemist. Proovige ajastada oma üritusi kevadel, suvel või varasügisel.

Istmed

Ratastooliga ligipääsetavad tegevuslauad, kus on ruumi suupistete, ravimite ja seansi materjalide jaoks

Toolid kõrge selja inimeste tasakaalu küsimusi

Igaüks saab näha ruumi ees

Ligipääsetavad istekohad peaksid olema osa ruumist, mis on loodud

Ärge eraldage grupist ligipääsetavaid istekohti

Ratastooliga ligipääsetavad avalikud vannitoad peaksid olema koolitusruumide kõrval või lähedal

🛞 Transport

Kättesaadav transport asukoha lähedal (mitte rohkem kui viis minutit jalgsi)

Kas nimekirja juurdepääsetavatest transpordivõimalustest

Buss

Taksod

Metroo-metroo

Kohalikud mitte-erakorralise varuvaratusega ettevõtted (ettevõtted, mis pakuvad ratastooliga

🏨 Ööbimine konverentsidel

ADA automaatse ukseavajaga toad

Toad, kus on piisavalt ruumi ratastooli kasutajatele mugavalt liikuda

Vannitubades on dušš koos pingiga

Voodid on piisavalt kõrge Hoyer lift, kuid piisavalt madal ratastooli kasutajatele

Allikas: Holding kaasava sündmused: Juhend juurdepääsetav ürituste planeerimine

🎧 Sensoorne juurdepääsetavus

On olemas kahte tüüpi sensoorne ligipääsetavus:

1. Saadaval on kuulmis- ja visuaalsed abivahendid (mõnikord kattub kognitiivse ligipääsetavusega)

2. Ohutu koht inimestele, kellel on keemilised ja kerged allergiad ja/või tundlikkus.

Kuulmis-, visuaal- ja kombatava (kompimismeel) majutuse näited

Esitluste piltide kirjeldused ja videote pealdised

Heliseadmed kõlblikule kuulmisele kuuluvatele osalejatele

Mikrofonid

CART ja ASL tõlgendus

Alternatiivsed vormingud: Braille, digitaalne, lihtne lugeda (lihtne keel piltidega), suur trükk

Näited majutuskohtadest keemiliste ja kergete tundlikkuste jaoks

Fragrance free poliitika

Flash-fotograafia poliitikat pole

ASL aplaus (või „flapplaus”) asemel plaksutamine

Mürasummutavad kõrvaklapid

Sensoorsed vabad toad

Töötav kliimaseade

Allikas: Holding kaasava sündmused: Juhend juurdepääsetav ürituste planeerimine

🧠 Kognitiivne juurdepääsetavus

Igaüks, kes sündmusele jõuab, teab, mida oodata. Igaüks teab:

Mis sündmus on umbes.

Graafik.

Kui sündmus on.

Mis majutust on saadaval.

Kognitiivse ligipääsetavuse näited on järgmised:

📆 Üksikasjalikud ajakavad

Tee oma sündmuse ajakava kättesaadavaks veebisaidil või e-kirjades.

Saada sõiduplaanid inimestele enne oma sündmust.

Konverentsid: saata osalejatele ja kõnelejatele sõiduplaane, mis sisaldavad lennujaama saabumise ja väljumise aegu, treeningseansi nimesid, kõnelejate nimesid ja vaheaegu vähemalt kuu aega enne sündmust. Inimesed, kes ei kasuta e-posti saavad paberkandjal ajakava.

Ühepäevased sündmused: saatke täidetud ajakava/päevakord hiljemalt 2 nädalat ette.

ℹ️ Infopaketid (üleöö konverentsid)

Majutusvorm koos majutuskohtade nimekirjaga saavad inimesed taotleda

Kaasa kahte tüüpi sündmuste ajakava: sündmuse ajakava ja päevaplaanid (vt lisa näiteks)

Lisage teave vaiksete ruumide kohta

Sisestage sündmuse peamise kontaktisiku nimi, e-post ja telefoninumber

Esitage nimekiri kohalikest meditsiinitehnika kauplustest koos renditasudega (kammutid, hoyer liftid ja muud tüüpi seadmete ürituse korraldajad ei saa reserveerida)

Lisage lühike märkus tugiinimeste ootuste kohta

Märkus. Infopaketid tuleb saata kinnitatud osalejatele 3—4 kuud enne konverentsi.

🧠🎪 Kognitiivne ligipääsetavus kohas

Kasuta nimed kõigile.

Esitage istungid erineval viisil. (st kirjalikud ja suulised juhised, visuaalsed abivahendid nagu fotod, joonised ja diagrammid)

Ajakava palju katkestusi kogu päeva jooksul. Ärge ajakohastage seansse, mis lähevad kaugemale poolteist tundi.

Luba inimestel liikuda stim või tempo.

Pakkuda ja selgitada värvi side märgid.

Veenduge, et esitlused oleksid eri nurkade alt vaadatavad.

Allikas: Holding kaasava sündmused: Juhend juurdepääsetav ürituste planeerimine

✅ Juurdepääsu uuring

Meile meeldib see lihtne juurdepääsu uuring hindamiseks kohtades ATX Go.

Mõned asjad, mida me lisame:

Kas kõik uksed on vähemalt 36"? (32" on minimaalne, kuid meil on kergendust, kui kõik uksed on vähemalt 36").

Kas on olemas sensoorne põgenemise tuba/piirkond?

Kas on vahetu kontakt väljas? Kui palju uksi väljas saada?

Millised on helirõhu tasemed võimsusel?

Millal on vaikne tööaeg?

Millised on CO2 tasemed? (Me peaksime alustama ka CO2 taseme juurdepääsu uuringud.)

☑ Muud juurdepääsetavuse kontrollnimekirjad

Juurdepääsetav konverentsijuhend | SI

Kaasavad ja tervitavad sündmused — Tee WordPressi kogukonnad

Juurdepääsetavus WordCampsi jaoks - ryelle koodid

SFWA Spaces hõlbustusfunktsioonide kontrollnimekiri - SFWA

Mitmekesisuse suurendamine Teie konverentsil | ashe dryden

Neuromitmekesisuse suurendamine puuetega ja sotsiaalse õigluse propageerivate

Kuidas teha oma esitlusi ja koosolekuid kõigile kättesaadavaks | Veebi hõlbustusfunktsioonide algatus (WAI) | W3C

Toimumiskoha juurdepääsetavuse kontrollnimekiri — Tee WordPressi

Neurotseptsioon ja sensoorne koormus: meie komplekssed sensoorsed kogemused

Nüüd, kui oleme uurinud tajumaailmu, sensoorset traumat ja praktilist juurdepääsu, räägime neurodivergentide inimeste keerukate sensoorsete kogemuste kujundamisest.

Jätkake „Neurotseptsioon ja sensoorne koormus: meie komplekssed sensoorsed kogemused”

Navigating Stimpunks

Need financial aid to pay for bills or medical equipment? Visit our guide to requesting aid.

 

Need funds for your art, advocacy, or research? Visit our guide to requesting creator grants.

 

Want to volunteer? Visit our guide to volunteering.

 

Need a table of contents and a guide to our information rich website? Visit our map.