Pieci Neirodiverģentās Mīlestības Valodas

A blue humanoid with rainbow highlights holds a floating sphere in cupped hands.
Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

Mēs mīlam šo fun čivināt par pieciem neirodivergent mīlas valodām no vienmēr insightful mīts.

Pieci neurodivergent mīlestība valodas: infodumping, paralēli spēlēt, atbalsts pārnešana, Lūdzu Crush My Soul Back Into My Body, un “Es atklāju šo atdzist rock/poga/lapa/utt un domāju, ka jūs vēlētos to” (pingvīns oļi) mīts

Emocionālās cenas ir pikseļi attiecību komunikāciju un ir svarīgi, lai attiecību naktsmītnes. Šis saraksts ir daudz par atzīt un apmierināt dažas kopīgas neirodivergent emocionālo piedāvājumu attiecībās, tādējādi frāze “mīlas valodas”.

Mēs paplašināsim par katru ar atlasītajiem pēdiņām, attēliem un videoklipiem.

Emocionāls piedāvājums ir tad, kad mēs kaut ko darām, lai signalizētu, ka mēs vēlamies uzmanību un saikni. Emocionālie piedāvājumi ir galvenais, lai jebkura veida attiecības — romantisks, sociāls un profesionāls.Svarīgākās attiecības Prasmju — Emocionālās cenas

Gottman atsaucas uz piedāvājumiem kā “fundamentālo vienību emocionālo komunikāciju.” Pieteikumi var būt mazi vai lieli, verbāli vai neverbāli. Tie ir pieprasījumi izveidot savienojumu.

Piedāvājumi bieži vien ir apzināti smalks, jo cilvēki baidās būt neaizsargāti un nodot sevi tur. Ir biedējoši teikt: “Hei! Es gribu pieslēgties! Pievērsiet uzmanību man!” tā vietā mēs uzdodam jautājumu vai pastāstīsim stāstu vai piedāvājam savu roku savienojumam. Mēs ceram, ka mēs saņemsim savienojumu pretī, bet, ja nē, tas ir mazāk biedējoši nekā lūgums: “Sazinieties ar mani, lūdzu!”

Vēlaties uzlabot savas attiecības? Sākt pievērst vairāk uzmanības piedāvājumiem

Satura rādītājsInfoDumpingParallel Atskaņot, Body DoublingSupport Swapping, koplietošanas karotesLūdzu simpātiju manu dvēseli atpakaļ manā bodypingin oļi: “Es atklāju šo atdzist rock/poga/lapa/utt un domāju, ka jūs vēlētos to"Neiroatšķirīgas Mīlestības valodas un TeamWorkSpiky ProfilesReFrame NeirodivergenceKāpēc mēs ReframereFrame AIDREFrame LearnIngress ResearchreFrame pakalpojumiSupport MythNeed atbalsts? Header Māksla: Heike Blakley cilvēces sfēra

Man patīk viņiem spooky, un tu esi tikai mans stils

Teica Leo Taurus

Un, ja jūs vēlaties palikt pie manis awhile

Es aptveršu mūs ar mežu

Mēs varam pastaigāties pa burvju zemi

Tas ir zaļš, un tas ir kvēlojošs

Lay mūsu ķermeņus sūnās un smiltīs

Mēs zinām, un mēs zinām

“Strange Astroloģija” ir viena no vienīgajām pareizajām mīlas dziesmām, kuras jebkad esmu rakstījis Tas ir godīgs pētījums par to, ko nozīmē mīlēt kādu, kas būtībā atšķiras no jums. Runa ir par cerību, ka šīs pretstatošās īpašības un instinkti veicina jēgpilnu izaugsmi, nevis haosu, bet zinot, ka neizbēgami tas vienmēr būs mazliet abi.

PLŪDU - Slothrust nojauktu savu garīgo Jauno LP “Parallel Timeline” Track ar Track

Un man nav prātā

Mūsu dīvainā astroloģija

Es ceru, ka mēs atrodam

Jūs izvedat vislabāko manī

Dīvaini Astroloģija ar Slothrust

Infodumping

Spins un infodumps

Es nezinu, kas izgudroja frāzi “īpaša interese”. Iespējams, daži pētnieks. Autisma cilvēki īsti nemīl šo terminu, jo termins “īpašs” ir tik cieši saistīts ar tādiem terminiem kā “īpašas vajadzības”, ko mēs apžēlojam.

Tomēr kaut kur pa līniju “īpaša interese”, parasti saīsināts līdz SpIN (“spin”), kļuva par terminu raksturīgā-autisma tendenci attīstīt apsēstību ar kaut ko īpašu un bieži neskaidra.

Dažas īpašas intereses ir īslaicīgas, un dažas ilgst cilvēka dzīvi; bet, lai cik ilgi tās ilgst, tās ir intensīvas, apburošas un būtiska autisma kultūras sastāvdaļa.

Tāpēc autisma kultūrai neatņemamas ir īpašas intereses, kuras autisma cilvēki publicēs par nomāktu un nemotivētu sajūtu, jo viņiem šobrīd nav aktīva SpIN.

Īpaša interese ir tāda kā simpātiju vai tikko iemīlējusies. Tas ir patērējošs un apburošs. Mums patīk dalīties mūsu īpašās intereses un kopīgs piemērs autisma empātijas ir mudinot citus runāt ļoti detalizēti- “infodump” - par saviem SPINS.

Tā tiek uzskatīta par rūpes un draudzības zīmi, lai mudinātu kādu runāt ar jums par savu SpIN — neatkarīgi no tā, vai jūs patiešām dalāties ar viņu interesi, jo nekas nepadara autisma cilvēku laimīgāku kā apspriest, mācīties vai dalīties par viņu SpIN.

Autisma kultūrā ir arī diezgan pieņemami “infodump” par tēmu, kad tas notiek, lai nākt klajā. Autistiem (iekšējās īsās rokas autisma cilvēkiem) vienmēr ir apsveicama zināšanu un informācijas apmaiņa.

7 Cool aspekti autisma kultūras” NeuroClastic

Uzziniet par monotropismu un Spins

🐇... kad pēkšņi balts trusis ar rozā acīm skrēja tuvu...

Paralēlā spēle, ķermeņa dubultošana

Mēs baudām paralēlas spēles un koplietošanas darbības, kurām nav nepieciešama nepārtraukta saruna. Kad mēs runājam, tas kļūst dziļi ātri. Mēs apspriežam, kas ir īsts, mūsu cīņas, bailes, vēlmes, apsēstības. Mēs novērtējam labu infodump, un tur nav tādas lietas kā oversharing. Mēs apmainām tos pašus stāstus — daloties laikā, kad mēs jutāmies līdzīgi savā dzīvē, nevis kā konkursā, bet lai atspoguļotu, cik labi mēs klausāmies viens otru.

Zaudēja tulkojumā: Sociālās valodas teorija neirodiverģences | Trauma Geek | Vidēja

Es vēlos pavadīt laiku paralēli eksistencei ar jums; būsim vienatnē kopā.

neirobrīnišķīgi - neirobrīnišķīgi: Viņi šeit! Tāpēc, ka jūs...

Saistīta ar paralēlo spēli ir ADHder ķermeņa dubultošanās prakse.

Tomēr ADHD pasaulē, ķermenis dubultā ir persona, kas sēž kopā ar personu ar UDHS, jo viņš risina uzdevumus, kurus varētu būt grūti pabeigt vienatnē.

Daudziem cilvēkiem ar ADHD ir vieglāk koncentrēties uz mājas darbiem, mājasdarbu, rēķinu apmaksu un citiem uzdevumiem, ja kāds cits ir apkārt, lai saglabātu tos uzņēmums. Ķermeņa dubultā var vienkārši sēdēt mierīgi. Viņš var lasīt, klausīties mūziku uz austiņām, vai strādāt pie uzdevuma, ka persona ar UDHD strādā. Smags darbs ir vienkārši jautrāks, ja tuvumā atrodas kāds cits.

Getting Stuff darīts ir vieglāk ar draugu

Bet kāpēc ķermenis divkāršs darbs? Ir daži iespējamie paskaidrojumi. Visvienkāršākais ir tas, ka ķermeņa dubultā kalpo kā fizisks enkurs izklaidējušam indivīdam, kurš jūtas vairāk koncentrēts ar citas personas klātbūtni savā telpā. Izklaidējusies persona jūtas atbildīga par ķermeni un dubultā. Šī uztvere nozīmē, ka es nevaru tērēt šo dāvanu laika.

Body Doubult: unikāls instruments, lai iegūtu lietas darīts | ADDA - uzmanības deficīta traucējumi asociācija

Bet viņa nebija tur, lai atliktu. Par stundu, Ms Bee, skolotājs viņas 30s, dzīvu straumēta sevi šķirošanas drēbes par viņas kontu veltīta UDHS: brainsandkarotes. Kad dzīvā plūsma turpinājās, skatītāji uzlēca, lai darītu savu veļu “ar” viņu.

“Visi bija tik iepriecinoši,” teica Bee kundze, kas uzzināja, ka viņai ir ADHD kā pieaugušais. “Tas lika justies kā grupas projekts, ne tikai man ar sevi uz kameras. Tas noteikti lika laiks iet ātrāk.”

UDHS kopiena aicina praksi “ķermeņa divkāršošana”.

“Ķermeņa divkāršošana” ADHD produktivitātes rīks ir uzplaukums tiešsaistē | Pittsburgh Post-Gazette

Kas ir ķermeņa dubultošanās?

Ja jūs iedomājieties, ka autisma bērns skolā ir iespējams izgriežot no viņu uzmanības tuneļa vairākas reizes katru dienu, katru reizi izraisot dezorientāciju un dziļu diskomfortu, jums ir pa ceļam uz izpratni, kāpēc skolas vide var būt tik saspringta daudziem autisma studentiem. Ja jūs varat izvairīties no ieguldījumu, ka jūs varat atrast, ka jums ir vieglāk pavadīt laiku ar saviem autisma studentiem: mēģiniet iekļūt viņu uzmanības tunelī, kad jūs varat, nevis velkot tos no tā. Paralēlā spēle ir viens spēcīgs instruments šim nolūkam; sāciet, kur atrodas bērns, izrādiet interesi par to, uz ko viņi koncentrējas. Ja jums ir nepieciešams, lai pull tos no tā, ko viņi koncentrējas uz, tas ir labākais, lai dotu viņiem mazliet laika.

Amatniecības, plūsmas un kognitīvo stilu

Atbalsta maiņa, koplietošanas karotes

Neirodiverģenti cilvēki, strādājot kopā, var aizpildīt nepilnības viens otra spiky profilos. Iet komanda. Automātiskās neirodaudzveidības ERG locekļi palīdz viens otram sinhronās, gaļas telpas sanāksmēs, kas var būt ļoti saspringtas.

Atbalsta pārnešana var notikt paralēlas spēles laikā, padarot jauku brīdi, kad saplūst mīlas valodas.

Cilvēki mums pastāsta, kas viņiem nepieciešams, un mēs atrodam cilvēku sabiedrībā, kas var apmierināt šo vajadzību.

Koncepciju mēs esam veikuši, lai izsauktu “koplietošanas karotes.

Ar ko mēs strādājam tagad? 🥄 #onefreeapp #sharingspoons #communitysolutions #mutualaid (varoņdarbs. @lindsaymakesvideos)

Kas ir savstarpēja palīdzība?

“Solidaritāte, nevis labdarība.”

Kāpēc karotes daļa ir noderīga?

Savstarpēja atkarība, izpratne un atbalsts

Sniedz iespēju palīdzēt un rūpēties par citiem saviem noteikumiem un mūsu pašu spējām

Tiešais atbalsts kopienā

Ir daudz vieglāk praktizēt jautāt, piedāvāt, saņemt un samazināties starp cilvēkiem, kuri to “saņem”!

Kolektīvā kopienas aprūpe: sapnis par nākotnes autisma savstarpējās palīdzības

Autisma kopienas arvien vairāk ir pakļautas idejām par invaliditātes taisnīgumu, savstarpējo atkarību, piekļuves tuvību, kolektīvu/kopienas aprūpi un savstarpēju palīdzību. Aprūpes kolektīvi, karoti akcijas, un citas kopienas aprūpes grupas, ko un invalīdiem, rasializētiem cilvēkiem, LGBTQ2IA+ cilvēkiem (un cilvēkiem šajā krustojumā) pieaug skaits. Vai ir nākotne, lai autisma telpas darbotos arī kā tīšas savstarpējas palīdzības telpas?

Pārejot no uz tiesībām balstītas perspektīvas uz tiesiskumu balstītu perspektīvu, ir nepieciešams aplūkot mūsu aprūpes sistēmas un pārskatīt, kā mūsu kopienas darbojas, lai nodrošinātu, ka neviens netiek atstāts aiz muguras.

Kolektīvā kopienas aprūpe: sapņi par nākotnes nākotni autisma savstarpējā palīdzībā, Autscape: 2020 prezentācijas

Uzzināt par savstarpējo palīdzību

Uzziniet par savstarpējo atkarību

Lūdzu Crush Mans Dvēsele Atpakaļ Stājšanās

Slavenais piemērs kopējai autisma priekšrocībai dziļā spiediena ieplūdei ir Temple Grandin Squeeze Machine.

Pēc 18 gadu vecuma es izveidoju izspiešanas mašīnu, lai palīdzētu nomierināt trauksmi un panikas lēkmes. Izmantojot mašīnu 15 minūtes, samazinātu manu trauksmi līdz 45-60 minūtēm (Grandin un Scariano 1986). Relaksējošais efekts tika maksimāli palielināts, ja mašīnu lietoja divas reizes dienā.

Pakāpeniski pieauga mana tolerance pret izspiešanas mašīnas turēšanu. Zinot, ka es varētu uzsākt spiedienu un apturēt to, ja stimulācija kļūst pārāk intensīva, palīdzēja man samazināt manas “nervu sistēmas” pārmērīgu jutību. Kādreiz milzīgs stimuls tagad bija patīkama pieredze.

Izmantojot mašīnu, man ļāva iemācīties pieļaut, ka to pieskaras cita persona. Pēc 25 gadu vecuma man bija iespēja atpūsties mašīnā, nevelkot prom no tā. Tas arī lika man justies mazāk agresīvi un mazāk saspringta. Drīz es atzīmēju izmaiņas mūsu kaķa reakcijā uz mani. Kaķis, kurš mēdza aizbēgt no manis, tagad paliktu pie manis, jo es biju iemācījies viņu glāstīt ar maigu pieskārienu. Man bija jāmierina sevi, pirms es varētu dot komfortu kaķim.

Tā kā mana “nervu sistēma” nomierinājās, man vajadzēja mazāk izspiest spiedienu, lai radītu mierinošu sajūtu. Pakāpeniski es varētu samazināt spiediena regulatora iestatījumu no 80 līdz 60 psi.

Deep Touch spiediena nomierinoša iedarbība pacientiem ar autisma traucējumiem, koledžas studentiem un dzīvniekiem

Bet mani spīdzina, jo, lai gan nevēlos veidot ainu vai svešiniekus pievienot pārslodzei un apbērt, es vienlaikus esmu izmisis, ka kāds man dod milzīgu, stingru, lāču ķērienu. Lai paslēptu mani, kokonē mani un pasargātu mani no triecienviļņiem, kas ceļo no viņu Visuma uz raktuvi.

Par meltdowns | Par Mama Pineapple Misadventures

Es varu iedomāties bez loģiskiem iemesliem, kāpēc autiņos vajadzētu būt tikai zīdaiņiem, jo tie ir super noderīgi.

Viņi ir kā ķēriens bez fiziska kontakta. Tas ir pārsteidzoši!

soundoftheforest

Pingvīns Pebbling: “Es atklāju šo atdzist rock/poga/lapa/utt un domāju, ka jūs to vēlētos”

Pingvīns PebblingTas ir mūsu veids, kā pateikt: “Es domāju par tevi šodien. Es atcerējos šo lietu par tevi. Lūk, kaut ko es vēlos dalīties ar jums īpaši.Nosūtīt mazliet “domāt par tevi” olis. Tas palīdz. @brainsandspoons

Adelie Penguin nes klints pievienot savu ligzdu uz salas Antarktīdā iedvesmojot neirodivergent mīlas valodas pingvīns oļi

Pingvīni dod oļus citiem pingvīniem, lai pierādītu, ka viņiem rūp. @brainsandspoons

Penguin Pebbling saņem atpakaļ uz Spins, gan aicinot cilvēkus uz jums un veicinot citu. Spins ir trove fo r netradicionālu dāvanu došanu.

Mīlestība oļiPebbles atgādina burtus L, O, V un E sakārtoti vārdu LOVE uz smilšu pludmali, izraisot neirodivergent mīlestības valodu pingvīnu oļiem.Image Credit: AJ Vilna

Uzziniet vairāk par Penguin Pebbling

Neirodaudzveidīgas mīlestības valodas un komandas darbs

Komandas darbs padara sapni darbu

Infodumping, paralēla spēle, atbalsta apmaiņa un pingvīnu oļi ir arī komandas darba un sadarbības valodas, it īpaši izplatītajās darba kultūrās un “komunikācija ir skābeklis” kultūrās. Ja tikai tur bija izplatīts un darbam atbilstošs ekvivalents “Lūdzu, Crush My Soul Back Into My Body”.

Spiky profili

Novērtējiet dīvaino astroloģiju mūsu dzēlīgs profili nāk kopā.

Kas padara mūs atšķirīgus, padara visu atšķirību pasaulē.Randimals

Pievienojieties Randimals, lai uzzinātu par dzēlīgs profiliem.

Horks

“Mēs sevi saucam par Warriors un Weirdos.”

AURORA

Eagard

Mēs saucam sevi par Warriors un Weirdos.

Jūras suns

“Kas padara mūs atšķirīgus, padara visu atšķirību pasaulē.”

Ellarilla

Omega hai foleet

Un man nav prātā

Mūsu dīvainā astroloģija

Es ceru, ka mēs atrodam

Jūs izvedat vislabāko manī

Dīvaini Astroloģija ar Slothrust

Viena no lietām, kas arī jāpatur prātā, ir tas, ka traucējumi, kas pastāv attiecībās vai pat plašākā nozīmē ar cilvēkiem gan spektrā, gan ar UDHS, ir tas, ka mūsu traucējumi bieži vien var būt neredzami.Mēs esam socializēti, lai mēģinātu runāt neirotipiski, bet mums tas nav labi. daudz attiecību grūtības cilvēkiem, kuri ir neirodaudzveidīga nāk no pārpratumiem par nodomu. Rīcības pārpratumi. Vai arī nepietiekamības un trauksmes sajūtas. Bieži vien tāpēc, ka mēs nākam no visa mūža burtiski netiek pieņemts par to, kas mēs esam. ADHD un autisms attiecības naktsmītnes - Kā iegūt jūsu vajadzībām Met

Uzziniet vairāk par spiky Profiles

Uzziniet par naktsmītnēm Neirodiverģentās attiecībās

Neirodiverģences pārveidošana

Lai saprastu neiroloģiski atšķirīgus cilvēkus jebkura veida attiecībās, mums ir jāpārveido. Mēs pārveidojam invaliditāti un atšķirību ar mūsu četriem pīlāriem.

Atbalsta mīts

Mīta “Ask an Autistic” YouTube sērija ir svarīga mūsu ceļojuma daļa šeit, Stimpunks. Mēs esam priecīgi atbalstīt viņu darbu.

Atbalsta mīts

Nepieciešams atbalsts?

Stimpunks fonds apstrīd tipisko pieeju, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri ir neirodiverģenti vai invalīdi. Mēs zinām, kā ir dzīvot ar šķēršļiem un ko nozīmē neiekļauties un veidot savu kopienu. Stimpunks zina, ka neirodiverģentiem un invalīdiem ir cilvēku vajadzības. Mēs piedāvājam humānu pieeju, lai palīdzētu mūsu kopienai attīstīties.

Caur Stimpunks Foundation, mēs:

Piedāvāt finansiālu un savstarpēju palīdzību;

Nomāt mūsu kopienas locekļus kā konsultantus;

Nodrošināt mācību telpu, kas paredzēta mūsu kopienai; un

Atbalstīt mūsu kopienas atklātos pētniecības centienus.

Vienam no četriem ASV pieaugušajiem ir invaliditāte. Tomēr mūsu kopiena saņem tikai 2% no ASV dotāciju finansējuma, un tikai 19% no mums ir nodarbināti. Mēs nevaram vienkārši ļaut, ka tā ir patiesība. Mums ir jāapstrīd norma un jāmaina stāstījums cilvēkiem, kuri ir neiroloģiski atšķirīgi vai invalīdi.

Stimpunks fonds cenšas darīt tieši to. Uzziniet vairāk par stimpunks.org.

Apmeklējiet vietu stimpunks.org

Header Māksla: Heike Blakley cilvēces sfēra

Heikes Bleklija “Cilvēces sfēra: enerģētiskās saiknes traversa dāvana”

PunFlowers par Heike Blakley

Published by Ryan Boren

#ActuallyAutistic retired technologist turned wannabe-sociologist. Equity literate education, respectfully connected parenting, passion-based learning, indie ed-tech, neurodiversity, social model of disability, design for real life, inclusion, open web, open source. he/they

4 thoughts on “ Pieci Neirodiverģentās Mīlestības Valodas

Leave a Reply