חמש שפות האהבה הנוירו-שונות

A blue humanoid with rainbow highlights holds a floating sphere in cupped hands.
Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

אנחנו אוהבים את זה ציוץ כיף על חמש שפות אהבה neurodivergent מן המיתוס תובנה תמיד.

חמש שפות אהבה neurodivergent: infodumping, משחק מקביל, החלפת תמיכה, בבקשה למחוץ את הנשמה שלי בחזרה לתוך הגוף שלי, ו "מצאתי את זה מגניב רוק/כפתור/עלה/וכו 'וחשבתי שאתה רוצה את זה" (pebbling פינגווין) מיתוס

הצעות מחיר רגשיות הן הפיקסלים של תקשורת ביחסים והן חשובות להתאמות יחסים. רשימה זו היא הרבה על הכרה ופגישה כמה הצעות רגשיות neurodivergent נפוצות במערכות יחסים, ובכך הביטוי "שפות אהבה".

נרחיב על כל אחד מהם עם ציטוטים נבחרים, תמונות וסרטונים.

הצעה רגשית היא כאשר אנו עושים משהו כדי לאותת שאנחנו רוצים תשומת לב והצעות conntion.Emotional הם מרכזיים בכל סוג של מערכת יחסים - רומנטי, חברתי מקצועי. מיומנות היחסים החשובה ביותר - הצעות רגשיות

גוטמן מתייחס להצעות כאל "היחידה הבסיסית של תקשורת רגשית". הצעות המחיר יכולות להיות קטנות או גדולות, מילוליות או לא מילוליות. הם בקשות להתחבר.

הצעות מחיר הן לעתים קרובות עדינות בכוונה כי אנשים מפחדים להיות פגיעים ולשים את עצמם שם בחוץ. זה מפחיד לומר, "היי! אני רוצה להתחבר! שימו לב אלי!" אז במקום זאת, אנחנו שואלים שאלה או מספרים סיפור או מציעים את היד שלנו לחיבור. אנו מקווים שנקבל חיבור בתמורה, אבל אם לא, זה פחות מפחיד מאשר מתחנן, "התחבר איתי, בבקשה!"

רוצה לשפר את מערכת היחסים שלך? התחל להקדיש יותר תשומת לב להצעות

טבלת תוכןinfodumpingמשחק מקביל, הכפלת גוףתמיכה החלפה, שיתוף כפותבבקשה למחוץ את הנשמה שלי בחזרה לתוך הגוף שליפינגווין פבלינג: "מצאתי את זה מגניב רוק/כפתור/עלה/וכו 'וחשבתי שאתה רוצה את זה"Neurodivergent אהבה שפות ועבודת צוותפרופילים קוצניים Neurodivergenceלמה אנחנו reframe מסגרת מחדש AIDREFrame למידה מחקרשירותי מסגרת מחדשהמיתוסהמיתהמיתזקוק לתמיכה? אמנות כותרת: כדור האנושות - הייק בלייקלי

אני אוהב אותם מפחידים ואתה בדיוק הסגנון שלי

אמר ליאו אל מזל שור

ואם אתה רוצה להישאר איתי לזמן מה

אני אכסה אותנו ביער

אנחנו יכולים לטייל על פני ארץ קסומה

זה ירוק והוא זוהר

הנח את גופנו הטחב והחול

אנחנו יודעים ואנחנו יודעים

"אסטרולוגיה מוזרה" הוא אחד משירי האהבה הנכונים היחידים שכתבתי אי פעם. זוהי חקירה כנה של מה זה אומר לאהוב מישהו שהוא שונה מהותית ממך. מדובר בתקווה שהאיכויות והאינסטינקטים שמצדדים זה בזה מעודדים צמיחה משמעותית במקום כאוס, אבל בידיעה שבהכרח זה תמיד יהיה קצת משניהם.

FLOOD - Slotrust לשבור את הרוחני החדש שלהם LP "ציר זמן מקביל" מסלול אחר מסלול

ולא אכפת לי

האסטרולוגיה המוזרה שלנו

אני מקווה שנמצא

אתה מביא את הטוב ביותר שבי

אסטרולוגיה מוזרה - סלוטרק

אינפופי

ספינים ואינפודומפס

אני לא יודע מי המציא את הביטוי "עניין מיוחד". כנראה איזה חוקר. אנשים אוטיסטים לא ממש אוהבים את המונח כי המונח "מיוחד" נקשר כל כך הדוק עם מונחים כמו "צרכים מיוחדים", אשר אנו מתרעמים.

אף על פי כן, איפשהו לאורך הקו "עניין מיוחד", המקוצר בדרך כלל ל- SpIN ("ספין"), הפך למונח לנטייה האופיינית-אוטיסטית לפתח אובססיה למשהו ספציפי ולעתים קרובות מעורפל.

כמה אינטרסים מיוחדים הם קצרים, וחלקם האחרון חייו של האדם; אבל, כמה זמן הם נמשכים, הם אינטנסיביים, מענג, חלק חיוני של התרבות האוטיסטית.

אז אינטגרלי הם אינטרסים מיוחדים לתרבות אוטיסטית שאנשים אוטיסטים יפרסמו על תחושת מדוכא וחסר מוטיבציה כי אין להם ספין פעיל כרגע.

בעל עניין מיוחד הוא כמו שיש למחוץ או להיות מאוהב לאחרונה. זה רב ומענג. אנחנו אוהבים לחלוק את האינטרסים המיוחדים שלנו דוגמה נפוצה של אמפתיה אוטיסטית היא לעודד אחרים לדבר בפירוט רב - "infodump" - על SPINS שלהם.

זה נחשב סימן של אכפתיות וידידות לעודד מישהו לדבר איתך על ספין שלהם- אם אתה בעצם לחלוק את העניין שלהם, כי שום דבר לא עושה אדם אוטיסט מאושר יותר מאשר לדון, ללמוד על, או שיתוף על, ספין שלהם.

זה גם די מקובל בתרבות האוטיסטית כדי "infodump" על נושא בכל פעם שזה קורה לעלות. לאוטיסטים (יד קצרת פנים לאנשים אוטיסטים), שיתוף הידע והמידע תמיד מתקבל בברכה.

7 היבטים מגניבים של התרבות האוטיסטית" Neuroclastic

למד על מונוטרופיזם ו SPINS

🐇... כאשר פתאום ארנב לבן עם עיניים ורודות רץ קרוב...

משחק מקביל, הכפלת גוף

אנו נהנים ממשחק מקביל ופעילויות משותפות שאינן דורשות שיחה מתמשכת. כשאנחנו מדברים, זה נהיה עמוק מהר. אנו דנים במה שאמיתי, במאבקים שלנו, בפחדים, ברצונות, באובססיות. אנו מעריכים infodump טוב, ואין דבר כזה שיתוף יתר. אנחנו מחליפים אותם סיפורים — חולקים זמן שבו הרגשנו באופן דומה בחיים שלנו, לא כתחרות, אלא כדי לשקף כמה טוב אנחנו מקשיבים זה לזה.

אבודים בתרגום: תורת השפה החברתית של נוירו-דיברגנציה | על ידי טראומה חנון | בינוני

אני רוצה לבלות זמן בקיום מקביל איתך; בואו נהיה לבד ביחד.

נוירו-נפלא — נוירו-נפלא: הם כאן! בגלל שאתה...

קשור למשחק מקביל הוא תרגול ADHDer של הכפלת הגוף.

אבל בעולם של ADHD, גוף כפול הוא מישהו שיושב עם אדם עם ADHD כפי שהוא מתמודד עם משימות שעלולות להיות קשה להשלים לבד.

אנשים רבים עם הפרעות קשב וריכוז קל יותר להישאר ממוקדים בעבודות בית, שיעורי בית, תשלום חשבונות ומשימות אחרות כאשר מישהו אחר נמצא בסביבה כדי להחזיק אותם בחברה. כפול הגוף יכול פשוט לשבת בשקט. הוא עשוי לקרוא, להאזין למוזיקה באוזניות או לעבוד על המשימה שהאדם הסובל מ- ADHD עובד עליה. עבודה קשה היא פשוט יותר כיף כאשר מישהו אחר נמצא בקרבת מקום.

קל יותר לעשות דברים עם חבר

אבל למה גוף כפול עובד? יש כמה הסברים אפשריים. הפשוטה ביותר היא שכפול הגוף משמש כעוגן פיזי לאדם המוסח שמרגיש ממוקד יותר על ידי נוכחותו של אדם אחר במרחב שלו. האדם מוסח מרגיש אחראי על הגוף כפול. תפיסה זו מתורגמת כי אני לא יכול לבזבז את מתנת הזמן הזאת.

הגוף כפול: כלי ייחודי להשגת דברים | ADDA - האגודה הפרעת קשב וריכוז (Hebrew)

אבל היא לא הייתה שם כדי להתמהמה. במשך שעה, גב 'בי, מורה בשנות ה -30 לחייה, זרמה את עצמה בשידור חי ממיינת את הבגדים על חשבונה המוקדשים להפרעות קשב וריכוז: כפות מוחות. ככל שהזרם החי נמשך, הצופים קפצו פנימה לעשות את הכביסה שלהם "איתה".

"כולם היו כל כך מעודדים", אמרה גב 'בי, שלמדה שיש לה הפרעות קשב וריכוז כמבוגרת. "זה גרם לזה להרגיש כמו פרויקט קבוצתי, לא רק אני לבדי במצלמה. זה בהחלט גרם לזמן לעבור מהר יותר."

קהילת הפרעות קשב וריכוז מכנה את התרגול "הכפלת הגוף".

'הכפלת גוף', כלי פרודוקטיביות של הפרעות קשב וריכוז, פורח באינטרנט | פיטסבורג פוסט גאזט

מהי הכפלת הגוף?

אם אתה מדמיין שילד אוטיסט בבית הספר עשוי להיחלץ ממנהרת תשומת הלב שלהם מספר פעמים ביום, בכל פעם שמוביל לבלבול ואי נוחות עמוקה, אתה בדרך להבנה מדוע סביבות בית ספר יכולות להיות כל כך מלחיצות עבור תלמידים אוטיסטים רבים. אם אתה יכול להימנע מלתרום לכך, אתה עשוי לגלות שיש לך יותר קל עם התלמידים האוטיסטים שלך: נסה להיכנס למנהרת תשומת הלב שלהם כשאתה יכול, במקום להוציא אותם ממנה. משחק מקביל הוא כלי רב עוצמה אחד עבור זה; להתחיל איפה הילד, להראות עניין במה הם מתמקדים. אם אתה צריך למשוך אותם מכל מה שהם מתמקדים, עדיף לתת להם קצת זמן.

מלאכה, זרימה וסגנונות קוגניטיביים

החלפת תמיכה, שיתוף כפות

אנשים נוירו-דיברג'נטים, העובדים יחד, יכולים למלא את הפערים בפרופילים הקוצניים של זה. קדימה צוות. חברי ה- ERG המגוון הנוירולוגי ב- Automattic עוזרים זה לזה במהלך מפגשי שטח בשר סינכרוניים, שיכולים להיות מלחיצים מאוד.

החלפת תמיכה יכולה לקרות במהלך משחק מקביל, מה שהופך לרגע נחמד של שפות אהבה מתכנסות.

האנשים אומרים לנו מה הם צריכים, ואנחנו מוצאים את האדם בקהילה שיכול לענות על הצורך הזה.

מושג שלקחנו לכנות "שיתוף כפיות".

על מה אנחנו עובדים עכשיו? 🥄 #onefreeapp #sharingspoons #communitysolutions #mutualaid (הישג. @lindsaymakesvideos)

מהי עזרה הדדית?

"סולידריות, לא צדקה."

מדוע נתח כף מועיל?

תלות הדדית, הבנה ותמיכה

נותן הזדמנות לעזור ולדאוג לאחרים בתנאים שלנו ובתוך היכולות שלנו

תמיכה ישירה בקהילה בתוך קהילה

זה הרבה יותר קל לתרגל לשאול, להציע, לקבל, ירידה בקרב אנשים "לקבל את זה"!

טיפול קהילתי קולקטיבי: חולמים על חוזים עתידיים בסיוע הדדי אוטיסטי

יותר ויותר, קהילות אוטיסטיות נחשפו לרעיונות של נכות צדק, תלות הדדית, אינטימיות גישה, טיפול קולקטיבי/קהילתי ועזרה הדדית. טיפול קולקטיבים, מניות כפית, וקבוצות טיפול קהילתיות אחרות על ידי ועבור אנשים עם מוגבלויות, אנשים גזעיים, LGBTQ2IA+אנשים (ואנשים בצומת זה) גדלים במספר. האם יש עתיד למרחבים אוטיסטים לשמש גם כחללים של עזרה הדדית מכוונת?

מעבר מנקודת מבט מבוססת זכויות אל אחד מבוסס צדק מחייב מבט על מערכות הטיפול שלנו מחדש לדמיין כיצד הקהילות שלנו לתפקד כדי להבטיח שאף אחד לא נשאר מאחור.

טיפול קהילתי קולקטיבי: חולם על חוזים עתידיים בסיוע הדדי אוטיסטי, Autscape: מצגות 2020

למד אודות סיוע הדדי

למד אודות תלות הדדית

בבקשה למחוץ את הנשמה שלי בחזרה לתוך הגוף שלי

דוגמה מפורסמת להעדפה האוטיסטית הנפוצה לכניסת לחץ עמוק היא מכונת הסחיטה של טמפל גרנדין.

בגיל 18, בניתי את מכונת לסחוט כדי לעזור להרגיע את החרדה ואת התקפי פאניקה. שימוש במכונה עבור 15 דקות יפחית את החרדה שלי עד 45-60 דקות (גרנדין ו Scariano 1986). האפקט המרגיע הוגדל אם נעשה שימוש במכונה פעמיים ביום.

בהדרגה, הסובלנות שלי מוחזקת על ידי מכונת הסחיטה גדלה. בידיעה שאני יכול ליזום את הלחץ, ולעצור אותו אם הגירוי נעשה אינטנסיבי מדי, עזר לי להפחית את הרגישות יתר של "מערכת העצבים" שלי. גירוי מכריע פעם היה עכשיו חוויה מהנה.

השימוש במכונה אפשר לי ללמוד לסבול שאדם אחר נגע בו. בגיל 25 הצלחתי להירגע במכונה מבלי להתרחק ממנה. זה גם גרם לי להרגיש פחות תוקפנית ופחות מתוחה. עד מהרה ציינתי שינוי בתגובת החתול שלנו אלי. החתול, שנהג לברוח ממני עכשיו היה נשאר איתי, כי למדתי ללטף אותו במגע עדין יותר. הייתי צריך להתנחם בעצמי לפני שאוכל לנחם את החתול.

ככל ש"מערכת העצבים "שלי נרגעה, נדרשתי פחות לחץ לסחוט כדי לייצר תחושה מנחמת. בהדרגה, אני יכול להפחית את הגדרת הרגולטור לחץ מ 80 ל 60 psi.

השפעות מרגיעות של לחץ מגע עמוק בחולים עם הפרעה אוטיסטית, סטודנטים ובעלי חיים

אבל אני מעונה כי בעוד אני לא רוצה לעשות סצנה או יש זרים להוסיף עומס יתר להציף, אני בו זמנית נואש שמישהו ייתן לי מסיבי, מוצק, דוב חיבוק. להסתיר אותי, לגולם אותי, ולהגן עלי מפני גלי ההלם שנעים מהיקום שלהם לשלי.

על התמוטטויות | הכישלונות של אמא אננס

אני לא יכול לחשוב על שום סיבה הגיונית מדוע swaddles צריך להיות רק עבור תינוקות כי הם סופר מועיל.

הם כמו חיבוק ללא מגע פיזי. זה מדהים!

סאונדאפהיער

פינגווין Pebbling: "מצאתי את זה מגניב רוק/כפתור/עלה/וכו 'וחשבתי שאתה רוצה את זה"

פינגווין פבלינג זו הדרך שלנו לומר, "חשבתי עליך היום. אני זוכר את הדבר הזה עלייך. הנה משהו שאני רוצה לחלוק איתכם באופן ספציפי. שלח קצת "חושב עליך" חלוק. זה עוזר. @brainsandspoons

פינגווין אדלי נושא סלע להוסיף לקן שלו על אי באנטארקטיקה ומעורר השראה לפינגווין של שפת האהבה העצבית

פינגווינים נותנים חלוקי נחל לפינגווינים אחרים כדי להראות שאכפת להם. @brainsandspoons

פינגווין פבלינג חוזר ספינים, שניהם מזמינים אנשים לתוך שלך ועידוד של אחרים. Spins הם אוצר עבור r מתן מתנה לא שגרתית.

אהבה חלוקי נחל הדומים האותיות L, O, V, ו- E מסודרים במילה אהבה על חוף חולי, מעוררים את שפת האהבה neurodivergent של חלוקי פינגווין. אשראי תמונה: צמר AJ

למידע נוסף על פינגווין פבלינג

שפות אהבה נוירו-שונות ועבודת צוות

עבודת צוות הופכת את החלום לעבוד

Infodumping, משחק מקביל, החלפת תמיכה, ו pebbling פינגווין הם שפות של עבודת צוות ושיתוף פעולה מדי, במיוחד בתרבויות עבודה מבוזרות "תקשורת היא חמצן" תרבויות. אם רק היה שווה ערך מופץ ומתאים לעבודה עבור "בבקשה למחוץ את הנשמה שלי בחזרה לתוך הגוף שלי".

פרופילים קוצניים

מעריך את האסטרולוגיה המוזרה של הפרופילים הקוצניים שלנו מתאחדים.

מה שעושה אותנו שונים, עושה את כל ההבדל בעולם. Randimals

הצטרפו ל- Randimals בלמידה על פרופילים קוצניים.

הורק

"אנחנו קוראים לעצמנו לוחמים ומוזרים".

אורורה

איגארד

אנחנו קוראים לעצמנו לוחמים ומוזרים.

כלב ים

"מה שעושה אותנו שונים, עושה את כל ההבדל בעולם."

אלרילה

אומגה חי עופות

ולא אכפת לי

האסטרולוגיה המוזרה שלנו

אני מקווה שנמצא

אתה מביא את הטוב ביותר שבי

אסטרולוגיה מוזרה - סלוטרק

אז, אחד הדברים שיש לזכור גם עם זה הוא שהליקויים הקיימים במונחים של מערכות יחסים או אפילו במובן רחב יותר עם אנשים הן על הספקטרום והן עם הפרעת קשב וריכוז היא שהליקויים שלנו יכולים לעתים קרובות להיות בלתי נראים. היינו חברתיים כדי לנסות לדבר נוירוטיפי, אבל אנחנו לא טובים בזה. הרבה קשיים-יחסים לאנשים שהם נוירו-מגוונים נובעים מאי הבנות של כוונה. אי הבנות של פעולה. או תחושות של חוסר התאמה וחרדה. לעתים קרובות כי אנחנו באים חיים שלמים של ממש לא להתקבל על מי שאנחנו. הפרעת קשב וריכוז, אוטיזם יחסים לינה — כיצד לקבל את הצרכים שלך נפגשו

מידע נוסף על פרופילים קוצניים

למד אודות לינה במערכות יחסים נוירו-דיברג'נט

מסגרת מחדש של סטייה עצבית

כדי להבין אנשים neurodivergent במערכות יחסים מכל סוג שהוא, עלינו למסגר מחדש. אנו ממסגרים מחדש את הנכות ואת ההבדל עם ארבעת העמודים שלנו.

מיתוס תמיכה

סדרת היוטיוב "שאל אוטיסט" של מיתוס היא חלק חשוב מהמסע שלנו כאן בסטימפונקס. אנו שמחים לתמוך בעבודתם.

מיתוס תמיכה

זקוק לתמיכה?

קרן Stimpunks מאתגרת את הגישה הטיפוסית לעזור לאנשים שאינם נוירו-דיברג'נטים או נכים. אנחנו יודעים איך זה לחיות עם מחסומים ומה המשמעות של לא להשתלב ולהיאלץ לעצב את הקהילה שלנו. Stimpunks יודע כי אנשים neurodivergent ונכים יש צרכים אנושיים. אנו מציעים גישה אנושית כדי לעזור לקהילה שלנו לשגשג.

באמצעות קרן סטימפונקס, אנו:

להציע סיוע כספי הדדי;

להעסיק את חברי הקהילה שלנו כיועצים;

לספק מרחב למידה המיועד לקהילה שלנו; ו

תמוך במאמצי המחקר הפתוחים של הקהילה שלנו.

לאחד מכל ארבעה מבוגרים בארה "ב יש נכות. עם זאת, הקהילה שלנו מקבלת רק 2% ממימון המענקים בארה"ב, ורק 19% מאיתנו מועסקים. אנחנו לא יכולים לתת לזה להיות האמת. עלינו לאתגר את הנורמה ולשנות את הנרטיב סביב אנשים שהם נוירו-דיברג'נטים או נכים.

Stimpunks קרן מבקשת לעשות בדיוק את זה. למידע נוסף באתר stimpunks.org.

בקר ב-Stimpunks.org

אמנות כותרת: כדור האנושות - הייק בלייקלי

"כדור האנושות: מתנה חוצה של חיבור אנרגטי" מאת הייקה בלייקלי

PunkFlowers מאת הייק בלייקלי

Published by Ryan Boren

#ActuallyAutistic retired technologist turned wannabe-sociologist. Equity literate education, respectfully connected parenting, passion-based learning, indie ed-tech, neurodiversity, social model of disability, design for real life, inclusion, open web, open source. he/they

6 thoughts on “ חמש שפות האהבה הנוירו-שונות

Leave a Reply