پنج زبان عشق عصبی واگرا

A blue humanoid with rainbow highlights holds a floating sphere in cupped hands.
Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

ما عاشق این صدای جیر جیر سرگرم کننده در پنج زبان عشق عصبی از اسطوره همیشه روشنگری.

پنج زبان عشق neurodivergent: infodumping, بازی موازی, مبادله پشتیبانی, لطفا له روح من بازگشت به بدن من, و «من پیدا کردم این سرد سنگ/دکمه/برگ/و غیره و فکر کردم شما آن را دوست دارم» (سنگریزه پنگوئن) اسطوره

پیشنهادات عاطفی پیکسل ارتباطات رابطه هستند و به اقامت در رابطه مهم هستند. این لیست بسیار در مورد شناخت و ملاقات برخی از پیشنهادات عاطفی عصبی واگرا مشترک در روابط, در نتیجه عبارت «زبان های عشق».

ما در هر کدام با نقل قول ها، تصاویر و فیلم های انتخاب شده گسترش خواهیم داد.

پیشنهاد عاطفی است که ما انجام کاری به سیگنال که ما می خواهیم توجه و connection.Esuly مناقصه مرکزی به هر نوع رابطه هستند — عاشقانه, اجتماعی و حرفه ای. مهم ترین مهارت رابطه — پیشنهادات عاطفی

گاتمن اشاره به مناقصه به عنوان «واحد اساسی ارتباطات عاطفی است.» پیشنهادات می تواند کوچک یا بزرگ، کلامی یا غیر کلامی باشد. آنها درخواست برای اتصال هستند.

مناقصه ها اغلب عمدا ظریف هستند زیرا مردم می ترسند آسیب پذیر باشند و خود را در آنجا قرار دهند. این ترسناک است که بگوییم، «هی! من می خواهم برای اتصال! توجه به من!» پس در عوض، ما یک سوال می پرسیم یا داستان می گوییم یا دستمان را برای ارتباط پیشنهاد می دهیم. ما امیدواریم که ما اتصال در عوض دریافت, اما اگر نه, آن را کمتر ترسناک از التماس, «با من ارتباط برقرار کنید, لطفا!»

آیا می خواهید رابطه خود را بهبود ببخشید؟ شروع به توجه بیشتر به مناقصه

جدول محتواInFOdumpingParallease بازی موازی, بدن مضاعف مبادله پشتیبانی, به اشتراک گذاری قاشقاه له روح من بازگشت به بدن من نقش ونگار ریگی دادن: «من این سنگ خنک/دکمه/برگ/و غیره پیدا کردم و فکر کردم شما آن را دوست دارم"زبان عشق عصبی و تیمکار پروفایلSpikyReframe NeuroDivergenceچرا ما reframeقاب یادگیری AIDREFrame تحقیقاتReframe خدماتپشتیبانی از اسطوره ای نیاز به پشتیبانی؟ سربرگ هنر: حوزه بشریت توسط هایک بلکلی

من آنها را شبح وار دوست دارم و شما فقط به سبک من

لئو به برج ثور گفت

و اگه دوست داري يه مدت پيش من بموني

من خودمون رو با جنگل پوشش ميدم

ما می توانیم در سراسر یک سرزمین سحر و جادو قدم بزنیم

سبز و درخشان است

بدن ما را در خزه و شن قرار دهید

ما می دانیم و ما می دانیم

«طالع بینی عجیب و غریب» یکی از تنها آهنگ عشق مناسب من تا کنون نوشته شده است. این یک اکتشاف صادقانه است از اینکه عشق ورزیدن به فردی که ذاتا با شما تفاوت دارد چه معنایی دارد. این در مورد امید است که آن ویژگی ها و غرایز کنار هم قرار دادن رشد معنادار را تشویق کنند به جای هرج و مرج، اما دانستن اینکه ناگزیر همیشه کمی از هر دو خواهد بود.

سیل - Slotrust شکستن LP معنوی جدید خود را «جدول زمانی موازی» پیگیری توسط آهنگ

و برام مهم نيست

طالع بینی عجیب ما

من امیدوارم که ما پیدا

تو بهترين ها رو در من مياري

طالع بینی عجیب و غریب توسط Slotrust

اینفودامپینگ

چرخش و Infodumps

نميدونم کي عبارت «علاقه خاص «رو اختراع کرده. احتمالا يه محقق افراد مبتلا به اوتیسم واقعا این اصطلاح را دوست ندارند زیرا اصطلاح «ویژه» با شرایطی مانند «نیازهای ویژه» گره خورده است، که ما از آن متنفر هستیم.

با این وجود، در جایی پایین خط «علاقه خاص،» معمولا کوتاه به چرخش («چرخش»)، مدت برای تمایل مشخصه اوتیسم به توسعه وسواس با چیزی خاص و اغلب مبهم شد.

برخی از منافع خاص کوتاه مدت زندگی می کردند, و برخی از آخرین طول عمر فرد; اما, با این حال طولانی آنها آخرین, آنها شدید, لذت بخش, و بخش حیاتی از فرهنگ اوتیسم.

بنابراین جدایی ناپذیر منافع خاص به فرهنگ اوتیسم است که افراد مبتلا به اوتیسم در مورد احساس افسردگی و انگیزه ارسال چرا که آنها یک اسپین فعال در حال حاضر ندارد.

داشتن یک علاقه خاص است مانند داشتن یک پیروز شدن و یا تازه در عشق. این مصرف و لذت بخش است. ما دوست داریم برای به اشتراک گذاشتن منافع خاص ما و یک مثال مشترک از همدلی اوتیسم است تشویق دیگران به صحبت با جزئیات بزرگ - «infodump» - در مورد چرخش خود را.

این نشانه ای از مراقبت و دوستی است که شخصی را تشویق کنید تا در مورد Spin خود با شما صحبت کند - خواه در واقع علاقه خود را به اشتراک بگذارید یا خیر - زیرا هیچ چیز یک فرد مبتلا به اوتیسم را شادتر از بحث، یادگیری یا به اشتراک گذاشتن اسپین خود نمی کند.

آن را نیز کاملا قابل قبول در فرهنگ autistic به «infodump» در یک موضوع هر زمان که آن اتفاق می افتد به آمده تا است. به autists (خودی دست کوتاه برای افراد مبتلا به اوتیسم)، به اشتراک گذاری دانش و اطلاعات همیشه خوش آمدید.

7 جنبه های جالب فرهنگ اوتیسم» NeuroClastic

اطلاعات در مورد تکتروپیسم و چرخش

🐇... هنگامی که ناگهان یک خرگوش سفید با چشم های صورتی نزدیک شد...

بازی موازی، دو برابر شدن بدن

ما از بازی موازی و فعالیت های مشترک لذت می بریم که نیازی به مکالمه مداوم ندارند. وقتی صحبت می کنیم، به سرعت عمیق می شود. ما بحث می کنیم که چه چیزی واقعی است، مبارزات، ترس ها، خواسته ها، وسواس ها. ما قدر یک infodump خوب, و هیچ چیزی به عنوان اشتراک گذاری بیش از حد وجود دارد. ما داستان های مشابه را مبادله می کنیم - زمانی را به اشتراک می گذاریم که در زندگی خودمان به طور مشابه احساس می کنیم، نه به عنوان یک رقابت، بلکه منعکس کننده چگونگی گوش دادن به یکدیگر هستیم.

گمشده در ترجمه: نظریه زبان اجتماعی واگرایی عصبی | توسط تروما گیک | متوسط

من می خواهم به صرف زمان به صورت موازی با شما; اجازه دهید به تنهایی با هم.

عصب شگفت انگیز — عصب شگفت انگیز: آنها اینجا هستند! چون تو...

مربوط به بازی موازی عمل ADHDer از دو برابر شدن بدن است.

اما در دنياي اختلال كمبود توجه/بيش فعالي، بدن دو برابر كسي است كه با فرد مبتلا به اختلال كمبود توجه/بيش فعالي مي نشیند و در حال مقابله با وظايفی است كه ممكن است به تنهایی

بسیاری از افراد مبتلا به ADHD پیدا کردن آن آسان تر به ماندن متمرکز بر کارهای خانه, مشق شب, لایحه پرداخت, و کارهای دیگر زمانی که شخص دیگری در اطراف به نگه داشتن آنها شرکت. بدن دو برابر ممکن است فقط بی سر و صدا بنشیند. او ممکن است خواندن، گوش دادن به موسیقی در هدفون، و یا کار بر روی کاری که فرد مبتلا به ADHD در حال کار بر روی. کار سخت است که به سادگی بیشتر سرگرم کننده زمانی که شخص دیگری در این نزدیکی هست.

گرفتن چیزهای انجام شده آسان تر است با یک دوست

اما چرا بدن دو برابر کار می کند؟ چند توضیح ممکن وجود دارد. ساده ترین این است که بدن دو برابر به عنوان یک لنگر فیزیکی برای فرد پریشان که احساس می کند با حضور شخص دیگری در فضای خود متمرکز تر عمل می کند. فرد پریشان احساس می کند مسئول به و برای بدن دو برابر. این درک ترجمه AS-من می توانید این هدیه از زمان را هدر ندهید.

بدن دو: یک ابزار منحصر به فرد برای انجام کارها | ADDA - انجمن اختلال کمبود توجه

اما اون اونجا نبود که تعلل کنه برای یک ساعت، خانم بی، یک معلم در 30s خود، خود را به صورت زنده پخش می کرد که لباس های خود را به حساب خود اختصاص داده شده به ADHD مرتب سازی می کند: brainsandpog با ادامه جریان مستقیم، بینندگان برای انجام لباس های شسته شده خود «با» او شروع به پریدن کردند.

خانم بی، که آموخته است ADHD به عنوان یک بزرگسال دارد، گفت: «همه بسیار دلگرم کننده بودند.» «این باعث شد آن را واقعا مانند یک پروژه گروهی احساس, نه فقط من توسط خودم در دوربین. این قطعا باعث شده زمان سریعتر پیش برود.»

جامعه ADHD این عمل را «دو برابر شدن بدن» می نامد.

«دو برابر شدن بدن»، یک ابزار بهره وری ADHD، در حال شکوفایی آنلاین است | پیتسبورگ پست روزنامه

دو برابر شدن بدن چیست؟

اگر شما تصور کنید که یک کودک مبتلا به اوتیسم در مدرسه است به احتمال زیاد به wrenched از تونل توجه خود را چند بار هر روز هر بار منجر به سردرگمی و ناراحتی عمیق، شما در راه خود را به درک که چرا محیط مدرسه می تواند بسیار استرس زا برای بسیاری از دانش آموزان مبتلا به اوتیسم هستند. اگر شما می توانید جلوگیری از کمک به آن، شما ممکن است دریابید که شما باید یک زمان آسان تر با دانش آموزان autistic خود را: سعی کنید ورود به تونل توجه خود را زمانی که شما می توانید، به جای کشیدن آنها را از آن. بازی موازی یک ابزار قدرتمند برای این است; شروع که در آن کودک است, نشان دادن علاقه به آنچه که آنها در حال تمرکز بر. اگر لازم است آنها را از هر آنچه که روی آن تمرکز می کنند بیرون بکشید، بهتر است کمی به آنها وقت بدهید.

صنایع دستی، جریان و سبک های شناختی

مبادله پشتیبانی، به اشتراک گذاری قاشق

افراد عصبی واگرا، با هم کار می کنند، می توانند شکاف های پروفایل های تند و تیز یکدیگر را پر کنند. برو تيم اعضای ERG تنوع عصبی در Automattic در هنگام ملاقات همزمان، فضای گوشت، که می تواند بسیار استرس زا باشد، به یکدیگر کمک می کنند.

مبادله پشتیبانی می تواند در طول بازی موازی اتفاق بیفتد، و برای لحظه ای زیبا از همگرایی زبان های عاشقانه ایجاد شود.

مردم به ما می گویند که چه چیزی نیاز دارند، و ما فردی را در جامعه پیدا می کنیم که بتواند این نیاز را برآورده کند.

مفهوم ما را به تماس گرفته «به اشتراک گذاری قاشق.»

الان داريم رو چي کار ميکنيم؟ 🥄 #onefreeapp #sharingspoons #communitysolutions #mutualaid (شاهکار. @lindsaymakesvideos)

کمک متقابل چیست؟

«همبستگی، نه خیریه.»

چرا سهم قاشق مفید است?

وابستگی متقابل، درک و پشتیبانی

فرصت کمک و مراقبت از دیگران را در شرایط خود و در ظرفیت های خود ما فراهم می کند

حمایت مستقیم در یک جامعه در یک جامعه

این بسیار آسان تر برای تمرین درخواست, ارائه, دریافت, و کاهش در میان افرادی که «آن را دریافت»!

مراقبت جمعی در جامعه: رویای آینده در کمک های متقابل اوتیسم

جوامع اوتیسم به طور فزاینده ای در معرض ایده های عدالت ناتوانی، وابستگی متقابل، صمیمیت دسترسی، مراقبت جمعی/اجتماعی و کمک های متقابل قرار گرفته اند. گروه های مراقبت، سهم قاشق و سایر گروه های مراقبت از جامعه توسط و برای افراد معلول، افراد نژادی، افراد LGBTQ2IA+ (و افراد در این تقاطع) در حال افزایش هستند. آیا آینده ای برای فضاهای اوتیسم وجود دارد که به عنوان فضاهای کمک متقابل عمدی عمل کند؟

حرکت از یک دیدگاه مبتنی بر حقوق به یک مبتنی بر عدالت، مستلزم نگاهی به سیستم های مراقبت ما و دوباره تصور اینکه جوامع ما چگونه عمل می کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس پشت سر گذاشته نمی شود.

مراقبت از جامعه جمعی: رویای آینده در کمک های متقابل اوتیسم، Autscape: ارائه های 2020

کسب اطلاعات در مورد کمک های متقابل

کسب اطلاعات در مورد وابستگی متقابل

لطفا روح من را به بدن من خرد کنید

یک مثال معروف از اولویت معمول اوتیسم برای ورودی فشار عمیق، دستگاه فشار تمپل Grandin است.

در سن 18, من ساخته شده دستگاه فشار برای کمک به آرام کردن اضطراب و حملات هراس. استفاده از دستگاه به مدت 15 دقیقه اضطراب من را تا 45-60 دقیقه کاهش می دهد (Grandin and Scariano 1986). اگر دستگاه دو بار در روز استفاده شود، اثر آرامش بخش به حداکثر می رسد.

به تدریج، تحمل من از اینکه توسط دستگاه فشار برگزار شد، رشد کرد. دانستن اینکه من می توانم فشار را شروع کنم و اگر تحریک بیش از حد شدید شد، آن را متوقف کنم، به من کمک کرد تا حساسیت بیش از حد «سیستم عصبی» خود را کاهش دهم. محرک یک بار قریب به اتفاق در حال حاضر یک تجربه لذت بخش بود.

با استفاده از دستگاه به من این امکان را داد که یاد بگیرم که لمس شدن توسط شخص دیگری را تحمل کنم. در سن 25 سالگی، من قادر به استراحت در دستگاه بدون کشیدن از آن بود. همچنین باعث شد احساس کنم کمتر تهاجمی و تنش کمتری دارم. به زودی متوجه تغییر در واکنش گربه ما به من شدم. گربه، که قبلا از من فرار می کرد، با من باقی می ماند، زیرا من آموخته بودم که او را با لمس ملایمتر نوازش کنم. من تا به حال به خودم آرامش قبل از من می تواند آرامش به گربه.

به عنوان «سیستم عصبی» من آرام, من نیاز به فشار کمتر برای تولید یک احساس آرامش. به تدریج، می توانم تنظیم کننده فشار را از 80 تا 60 psi کاهش دهم.

اثرات آرام بخش فشار لمسی عمیق در بیماران مبتلا به اختلال اوتیسم، دانشجویان و حیوانات

اما من شکنجه شدم چون در حالی که نمی‌خواهم صحنه‌ای بسازم یا غریبه‌ها به اضافه‌بار و غرق شدن اضافه کنند، همزمان از یک نفر ناامید شدم که مرا در آغوش گرفتن یک خرس بزرگ، محکم و محکم قرار دهد. که منو مخفي کني، پيله ام کني و از من در برابر موج هاي شوک که از دنياي اونا به دنياي من سفر مي کنن محافظت کني

در بحران | misadventures از مادر آناناس

من می توانم از هیچ دلیل منطقی فکر می کنم که چرا swaddles فقط باید برای نوزادان باشد چرا که آنها فوق العاده مفید هستند.

آنها مانند یک آغوش بدون تماس فیزیکی هستند. این شگفت انگیز است!

صوندف جنگل

پنگوئن نقش ونگار ریگی: «من پیدا کردم این سرد سنگ/دکمه/برگ/و غیره و فکر کردم شما آن را می خواهم»

پنگوئن سنگریزه این روش ما برای گفتن است، «من امروز به شما فکر کردم. من اين چيز رو در مورد تو يادم اومد در اینجا چیزی است که من می خواهم برای به اشتراک گذاشتن با شما specifically.Send کمی «فکر کردن به شما» سنگ ریزه. این کمک می کند. @brainsandspoons

پنگوئن Adellie با حمل یک سنگ برای اضافه کردن به لانه خود را در جزیره ای در قطب جنوب الهام بخش عصبی واگرا زبان عشق پنگوئن سنگ

پنگوئن ها را سنگریزه به پنگوئن های دیگر نشان می دهد که آنها مراقبت. @brainsandspoons

پنگوئن نقش ونگار ریگی می شود به چرخش، هر دو دعوت مردم را به شما و تشویق دیگر.

سنگ های قیمتی عشق سنگریزه شبیه حروف L, O, V, و E مرتب در کلمه عشق در ساحل شنی, فراخوانی زبان عشق عصب واگرا پنگوئن pebbling.Image اعتباری: AJ پشم

اطلاعات بیشتر در مورد پنگوئن نقش ونگار ریگی

زبان عشق عصبی واگرا و کار گروهی

کار گروهی باعث می شود کار رویایی

Infodumping، بازی موازی، مبادله پشتیبانی و پنگوئن ها زبان های کار گروهی و همکاری نیز هستند، به ویژه در فرهنگ های کار توزیع شده و فرهنگ «ارتباطات اکسیژن است». اگر فقط یک معادل توزیع شده و مناسب برای «لطفا روح من را به بدن من خرد کنید» وجود دارد.

پروفایل های تند و تیز

قدردانی طالع بینی عجیب و غریب از پروفایل های تند و تیز ما آینده با هم.

چه چیزی باعث می شود ما متفاوت, باعث می شود تمام تفاوت در world.Randimals

اضافه کردن Randimals در یادگیری در مورد پروفایل های تند و تیز.

هورک

«ما اسم خودمون رو جنگجو و آدم عجيب ميذاريم»

شفق قطبی

ایگارد

ما خودمون رو جنگجو و عجيب غريب صدا ميکنيم

دریای سگ

«آنچه ما را متفاوت می کند، تفاوت در جهان را ایجاد می کند.»

الاریلا

امگا چینگ های

و برام مهم نيست

طالع بینی عجیب ما

من امیدوارم که ما پیدا

تو بهترين ها رو در من مياري

طالع بینی عجیب و غریب توسط Slotrust

بنابراین، یکی از چیزهایی که باید در نظر داشته باشید این است که اختلالی که از نظر روابط یا حتی در معنای گسترده تر با مردمی هم در طیف و هم با ADHD وجود دارد این است که اختلالات ما اغلب می تواند نامرئی باشد. ما اجتماعی شده ایم تا سعی کنیم و صحبت کنیم عصب معمولی، اما ما در آن خوب نیستیم. بسیاری از مشکلات ارتباطی برای مردمی که عصبی هستند ناشی از سوء تفاهم از قصد است. سوء تفاهم از عمل. یا احساس بی کفایتی و اضطراب. اغلب به این دلیل که ما از تمام طول عمر به معنای واقعی کلمه برای که ما are.ADHD و اوتیسم رابطه اقامت پذیرفته نمی آمده — چگونه می توانید نیازهای شما ملاقات

اطلاعات در مورد پروفایل های تند و تیز

اطلاعات در مورد اقامت در روابط عصبی واگرا

واگرایی عصبی

برای درک افراد عصبی در روابط هر نوع، ما باید تغییر شکل دهیم. ما ناتوانی و تفاوت را با چهار ستون ما تغییر شکل می دهیم.

اسطوره پشتیبانی

سریال یوتیوب «Ask a autistic» افسانه بخش مهمی از سفر ما به اینجا در Stimpunks است. ما خوشحالیم که از کار آنها حمایت می کنیم.

اسطوره پشتیبانی

نیاز به پشتیبانی؟

بنیاد Stimpunks رویکرد معمول برای کمک به افرادی که عصبی یا معلول هستند، به چالش می کشد. ما می دانیم که زندگی با موانع چگونه است و چه معنایی دارد که در آن جا نباشیم و جامعه خودمان را جعل کنیم. استیپانکس می داند که افراد عصبی واگرا و معلول نیازهای انسانی دارند. ما یک رویکرد انسانی را برای کمک به جامعه خود در پیشرفت ارائه می دهیم.

از طریق بنیاد استیمپانکس، ما:

ارائه کمک مالی و متقابل؛

استخدام اعضای جامعه ما به عنوان مشاور؛

یک فضای یادگیری طراحی شده برای جامعه ما فراهم می کند؛ و

از تلاشهای تحقیقاتی باز جامعه ما حمایت کنید.

از هر چهار بزرگسال ایالات متحده یک نفر معلولیت دارند. با این حال، جامعه ما تنها 2٪ از کمک های مالی ایالات متحده را دریافت می کند و تنها 19٪ از ما شاغل هستند. ما نمي تونيم بذاريم اين حقيقت داشته باشه ما باید هنجار را به چالش بکشیم و روایت افراد عصبی واگرا یا معلول را تغییر دهیم.

بنیاد Stimpunks به دنبال انجام درست آن است. در سایت stimpunks.org بیشتر بدانید.

به سایت استیمپونک مراجعه کنید

سربرگ هنر: حوزه بشریت توسط هایک بلکلی

«کره بشریت: هدیه گذشتن از ارتباط پر انرژی» توسط هییک بلکلی

PunkFlowers توسط هییک بلکلی

Published by Ryan Boren

#ActuallyAutistic retired technologist turned wannabe-sociologist. Equity literate education, respectfully connected parenting, passion-based learning, indie ed-tech, neurodiversity, social model of disability, design for real life, inclusion, open web, open source. he/they

4 thoughts on “ پنج زبان عشق عصبی واگرا

Leave a Reply