Viis Neurodivergent Love Languages

A blue humanoid with rainbow highlights holds a floating sphere in cupped hands.
Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

Me armastame seda lõbu piiksuma viie neurodivergent armastus keelte alati insightful müüt.

Viis neurodivergent armastus keeled: infodumping, paralleelselt mängida, toetada vahetamine, Palun purustada mu hing tagasi minu keha, ja „Ma leidsin selle lahe rock/nuppu/leht/jne ja arvasin, et sa tahaksid seda” (pingviin pebbling) Müüt

Emotsionaalsed pakkumised on suhete kommunikatsiooni pikslid ja on olulised suhte majutuse seisukohale. See nimekiri on palju umbes tunnustada ja kohtuda mõned ühised neurodivergentne emotsionaalne pakkumisi suhetes, seega fraas „love languages”.

Me laiendada iga valitud hinnapakkumisi, pilte ja videoid.

Emotsionaalne pakkumine on see, kui me teeme midagi, et anda märku, et me tahame tähelepanu ja ühendust.Emotsionaalne pakkumised on kesksel kohal igasuguste suhete - romantiline, sotsiaalne ja professionaalne.Kõige olulisem suhe oskus - Emotsionaalne pakkumised

Gottman viitab pakkumisi kui „emotsionaalse kommunikatsiooni põhiüksust”. Pakkumised võivad olla väikesed või suured, verbaalsed või mitteverbaalsed. Need on taotlused ühenduse loomiseks.

Pakkumised on sageli sihilikult peen, sest inimesed kardavad, et olla haavatavad ja panevad end seal välja. On hirmutav öelda: „Hei! Ma tahan ühendada! Pöörake tähelepanu mulle!” nii et selle asemel, me küsida või rääkida lugu või pakkuda oma käsi ühendus. Loodame, et saame ühendust vastutasuks, kuid kui mitte, siis on see vähem hirmutav kui palun: „Ühenda minuga, palun!”

Kas soovite parandada oma suhet? Hakake pakkumistele rohkem tähelepanu pöörama

SisukordFodumpingParallel Play, Body DoublingSupport Vahetamine, jagamine lusikadaLease purustada mu hing tagasi minu BodyPenguin Pebling: „Ma leidsin selle lahe rock/nuppu/leht/jne ja arvasin, et sa tahaksid seda"Neurodivergent Love Languages ja TeamWorksPiky profiilidReframe neurodivergenceMiks me reframereFrame AidreFrame LearningReframe ResearchReframe ServicesSupport MythVid tuge? Päise kunst: Inimkonna sfäär Heike Blakley poolt

Mulle meeldib neile õudne ja sa oled lihtsalt minu stiil

Ütles Leo Taurusele

Ja kui soovid minuga mõnda aega jääda

Ma katta meid metsaga

Me saame jalutada üle maagilise maa

See on roheline ja see hõõguv

Lay meie keha sambla ja liiva

Me teame ja me teame

„Strange Astrology” on üks ainus õige armastuslaule ma olen kunagi kirjutanud. See on aus uurimine, mida tähendab armastada kedagi, kes on olemuslikult teistsugune kui sina. Tegemist on lootes, et need kõrvutavad omadused ja instinktid soodustavad kaose asemel tähenduslikku kasvu, kuid teades, et paratamatult on see alati natuke mõlemast.

FLOOD - Slothrust murda oma vaimse uue LP „Paralleelne Timeline” Track by Track by Track

Ja ma ei pahanda

Meie kummaline astroloogia

Loodan, et me leiame

Sa tood mulle parima välja

Strange astroloogia Slothrust

Infodumping

Spins ja Infodumps

Ma ei tea, kes leiutas fraasi „eriline huvi”. Tõenäoliselt mõni uurija. Autistlikud inimesed ei armasta seda mõistet, sest termin „eriline” on muutunud nii tihedalt seotud terminitega nagu „erivajadused”, mida me pahaks.

Sellest hoolimata sai kusagil mööda joont „eriline huvi”, mida tavaliselt lühendatakse Spin-ile („spin”), termini iseloomuliku autistliku tendents arendada kinnisidee millegi konkreetse ja sageli varjatud.

Mõned erilised huvid on lühiajalised ja mõned viimased inimese eluiga; kuid kui kaua nad kestavad, on nad intensiivsed, veetlevad ja oluline osa autistlikust kultuurist.

Nii lahutamatu on autistliku kultuuri erilised huvid, mida autistlikud inimesed postitavad depressiooni ja motiveerimata tunde, sest neil pole hetkel aktiivset spinni.

Eriline huvi on nagu armunud või äsja armunud. See tarbib ja veetlev. Me armastame jagada oma erihuve ja ühine näide autistlikust empaatiast julgustab teisi rääkima väga üksikasjalikult- „infodump” - oma keerutustest.

Leitakse märk hooliv ja sõprus julgustada kedagi rääkida teile oma Spin- kas sa tegelikult jagada oma huvi- sest miski teeb autistlik inimene õnnelikumaks kui arutada, õppida, või jagada, nende Spin.

Samuti on autistlikus kultuuris üsna vastuvõetav „infodump” teemal, kui see juhtub, et tulla. Autistidele (siseringi lühike käsi autistlikele inimestele) on alati teretulnud teadmiste ja teabe jagamine.

7 Cool aspekte autistlik kultuur” Neuroklastiline

Lugege monotropismi ja keerutuste kohta

🐇... kui äkki valge jänes roosad silmad jooksis lähedal...

Paralleelselt mängida, keha kahekordistamine

Meil on paralleelne mäng ja jagatud tegevused, mis ei nõua pidevat vestlust. Kui me räägime, süveneb see kiiresti. Me arutame, mis on reaalne, meie võitlused, hirmud, soovid, kinnisideed. Me hindame hea infodump, ja seal ei ole sellist asja nagu oversharing. Me vahetame SAME lugusid — jagame aega, mil tundsime sarnaselt oma elus, mitte võistlusena, vaid peegeldamaks, kui hästi me üksteist kuulame.

Kaotatud tõlge: sotsiaalse keele teooria neurodivergentsi | Trauma Geek | Keskmine

Ma tahan veeta aega paralleelselt teiega; olgem üksi koos.

neurowonderful - neurowonderful: Nad on siin! Sest sa...

Seotud paralleelselt mängida on AdHDer tava keha kahekordistada.

Aga maailma ADHD, keha topelt on keegi, kes istub koos isiku ADHD kui ta tegeleb ülesandeid, mis võivad olla raske täita üksi.

Paljud inimesed ADHD lihtsam jääda keskendunud majapidamistööd, kodutöö, arve maksmise ja muid ülesandeid, kui keegi teine on umbes hoida neid firma. Keha topelt võib lihtsalt istuda vaikselt. Ta võib lugeda, kuulata muusikat kõrvaklapid, või töötada ülesanne, et isik ADHD töötab. Raske töö on lihtsalt lõbusam, kui keegi teine on lähedal.

Asjade tegemine on sõbraga lihtsam

Aga miks keha kahekordne töö? On mõned võimalikud seletused. Lihtsaim on see, et keha topelt on füüsiline ankur häirivale inimesele, kes tunneb end rohkem keskendunud teise inimese olemasolust oma ruumis. Häiriv inimene tunneb vastutustundlikku keha ja selle eest kahekordset. See taju tähendab, et ma ei saa raisata seda kingitus aega.

Body Double: ainulaadne vahend saada asju teha | ADDA - Attention Deficit Disorder Association

Aga ta ei olnud seal viivitada. Tund aega, pr Bee, õpetaja oma 30s, live-streamed ise sorteerimine riided tema konto pühendatud ADHD: ajudlusikad. Kuna otseülekanne läks, hüppasid vaatajad sisse, et teha oma pesu „koos” temaga.

„Kõik olid nii julgustav,” ütles pr Bee, kes sai teada, et tal on ADHD täiskasvanuna. „See tegi ta tõesti tunne grupi projekti, mitte ainult mina ise kaamera. Kindlasti tegi aja kiiremini minema.”

ADHD kogukond kutsub praktikat „keha kahekordistumiseks”.

„Body kahekordistamine,” ADHD tootlikkuse vahend, õitseb Internetis | Pittsburgh Post-Gazette

Mis on keha kahekordistamine?

Kui te kujutate ette, et autistlik laps koolis on tõenäoliselt keeratud välja oma tähelepanu tunneli mitu korda iga päev, iga kord, mis viib desorientatsioon ja sügav ebamugavustunne, siis on oma viis mõista, miks koolikeskkondades võib olla nii stressirohke paljudele autistlik õpilastele. Kui te ei saa vältida kaasa, et võite leida, et teil on lihtsam aega oma autistlike õpilastega: proovige sõlmida oma tähelepanu tunneli, kui saad, selle asemel, et tõmmata neid välja. Paralleelne mäng on üks võimas vahend selle; alustada, kus laps on, näidata huvi, mida nad keskendunud. Kui teil on vaja neid välja tõmmata, mis iganes nad keskenduvad, on kõige parem anda neile natuke aega.

Käsitöö, Flow ja kognitiivsed stiilid

Toetus vahetamine, jagamine lusikad

Neurodivergentsed inimesed, kes töötavad koos, võivad täita lüngad üksteise nurkade profiilides. Mine meeskonda. Neurodiversity ERG liikmed Automatticis aitavad üksteist välja sünkroonsete, liharuumi meetups ajal, mis võib olla väga stressirohke.

Toetus vahetamine võib juhtuda paralleelselt mängida, tehes kena hetk lähenevad armastus keeles.

Inimesed ütlevad meile, mida nad vajavad, ja me leiame kogukonnast inimese, kes suudab seda vajadust täita.

Kontseptsioon oleme võtnud helistades „jagamine lusikad.”

Mida me praegu töötame? 🥄 #onefreeapp #sharingspoons #communitysolutions #mutualaid (feat. @lindsaymakesvideos)

Mis on vastastikune abi?

„Solidaarsus, mitte heategevus.”

Miks on lusikaga osakaal kasulik?

vastastikune sõltuvus, mõistmine ja toetus

Annab võimaluse aidata ja hoolitseda teiste eest meie enda tingimustel ja meie enda võimete piires

Otsene toetus kogukonnas

On palju lihtsam praktiseerida küsimist, pakkumist, vastuvõtmist ja langust inimeste seas, kes „seda saavad”!

Kollektiivne ühenduse hooldus: Autistliku vastastikuse abi futuuride unistamine

Autistlikud kogukonnad on üha enam kokku puutunud puude õigluse, vastastikuse sõltuvuse, juurdepääsu intiimsuse, kollektiivse/kogukonna hoolduse ja vastastikuse abi ideedega. Care kollektiivid, lusikas aktsiate, ja teiste kogukonnahooldusgruppide poolt ja puuetega inimestele, rassialiseeritud inimesed, LGBTQ2IA+ inimesed (ja inimesed selles ristmikul) on üha rohkem. Kas autistlike ruumide tulevik toimib ka tahtliku vastastikuse abi ruumidena?

Liikumine õiguste põhise vaatenurgast õigluspõhise üks nõuab pilk meie hooldussüsteemide ja uuesti ette näha, kuidas meie kogukonnad toimivad, et tagada keegi jääb maha.

Kollektiivne ühenduse hooldus: Autistliku vastastikuse abi futuuride unistamine, Autscape: 2020 esitlused

Lisateave vastastikuse abi kohta

Lisateave vastastikuse sõltuvuse kohta

Palun Crush Minu Soul Tagasi Sisse Minu Keha

Kuulus näide ühisest autistlikust eelistusest süvarõhu sisendiks on Temple Grandini pressimismasin.

At vanus 18, ma ehitatud pigistada masin aidata rahuneda ärevus ja paanikahood. Masina kasutamine 15 minutit vähendaks minu ärevust kuni 45-60 minutit (Grandin ja Scariano 1986). Lõõgastav efekt maksimeeriti, kui masinat kasutati kaks korda päevas.

Järk-järgult kasvas minu sallivus pigistamise masina poolt. Teades, et ma saaksin survet algatada ja peatada, kui stimulatsioon muutus liiga intensiivseks, aitas mul vähendada minu „närvisüsteemi” ületundlikkust. Kunagi valdav stiimul oli nüüd meeldiv kogemus.

Masina kasutamine võimaldas mul õppida taluma teise isiku puudutamist. 25-aastaselt suutsin mul masinas lõõgastuda ilma sellest eemale tõmmata. Samuti pani mind tundma vähem agressiivne ja vähem pinges. Varsti märkisin muutust meie kassi reaktsioonis mulle. Kass, kes varem minust eemale põgenes, jääks minuga, sest olin õppinud teda õrnema puudutusega paitama. Ma pidin ennast lohutama, enne kui ma saaksin kassile mugavust anda.

Kuna mu „närvisüsteem” rahunes, vajasin mul vähem pigistatavat survet, et tekitada lohutav tunne. Järk-järgult võin vähendada rõhuregulaatori seadistust 80 kuni 60 psi.

Rahustav mõju Deep Touch surve patsientidel autistlik häire, üliõpilased ja loomad

Aga ma olen piinatud, sest kuigi ma ei taha teha stseeni või on võõrad lisades ülekoormus ja uputama, ma olen samaaegselt meeleheitel keegi mulle tohutu, kindel, karu kallistus. Et mind varjata, kookon mind ja kaitsta mind lööklainete eest, mis liiguvad oma universumist minu juurde.

On kokkuvarisemise | Misadventures Mama Pineapple

Ma ei mõtle mingit loogilist põhjust, miks mähkmetesse peaks olema lihtsalt beebidele, sest nad on super kasulik.

Nad on nagu kallistus ilma füüsilise kontakti. See on hämmastav!

kõlasumetsa

Penguin Pebbling: „Ma leidsin selle lahe rock/nuppu/lehed/jne ja arvasin, et soovid seda”

Penguin PeblingSee on meie viis öelda: „Ma mõtlesin sinust täna. Ma mäletan seda asja sinust. Siin on midagi, mida ma tahan jagada teiega konkreetselt.Saada natuke „mõelda teile” pebble. See aitab. @brainsandspoons

Adelie Penguin kannab kivi lisada oma pesa saarel Antarktika inspireeriv neurodivergent armastus keel pingviin pebbling

Pingviinid annavad veerisid teistele pingviinidele, et näidata, et nad hoolivad. @brainsandspoons

Penguin Pebbling saab tagasi keerutab, nii kutsudes inimesi sinu ja julgustades teiste on. keerutab on ait fo r tavatu kingitus andes.

Love veeris meenutav tähed L, O, V ja E paigutatud sõna LOVE liivarand, tekitades neurodivergent armastus keel pingviin pebbling.Image Credit: AJ Wool

Lisateave Penguin Pebling kohta

Neurodivergentne armastuse keeled ja meeskonnatöö

Meeskonnatöö teeb unistuste töö

Infodumping, paralleelmäng, toetusvahetus ja pingviinide pebbling on ka meeskonnatöö ja koostöö keeled, eriti hajutatud töökultuurides ja „kommunikatsioon on hapniku” kultuurid. Kui ainult seal oli jaotatud ja töökohane samaväärne „Palun Crush My Soul Back in My Body”.

Spiky profiilid

Hindan kummaline astroloogia meie nurk profiilid tulevad kokku.

Mis teeb meist erinevad, teeb kõik erinevus maailmas.Randimals

Liitu Randimals õppida spiky profiilid.

Hork

„Me nimetame end Warriors ja Weirdos.”

VIRMALISED

Eagard

Me nimetame end Warriors ja Weirdos.

Sea Koer

„Mis teeb meid teistsuguseks, teeb kõik erinevus maailmas.”

Ellarilla

Omega hai foleet

Ja ma ei pahanda

Meie kummaline astroloogia

Loodan, et me leiame

Sa tood mulle parima välja

Strange astroloogia Slothrust

Niisiis, üks asi, mida meeles pidada ka see on, et puudega, mis eksisteerivad seoses suhteid või isegi laiemas mõttes inimesed nii spektri ja ADHD on see, et meie puudega võib sageli olla nähtamatu. We on sotsialiseeritud proovida ja rääkida neurotüüpne, kuid me ei ole hea it.A palju suhte-raskused inimesed, kes on neurodifraktiivsed pärit arusaamatusi kavatsuste. Tegevuse arusaamatused. Või ebapiisavuse ja ärevuse tunded. Sageli seetõttu, et me tuleme terve elu sõna otseses mõttes ei aktsepteerita, kes me are.ADHD ja autism suhe majutus — Kuidas saada oma vajadustele täidetud

Lisateave spiky profiilide kohta

Lugege majutust Neurodivergent Relationes

Neurodivergentsi ümberraamimine

Selleks, et mõista neurodivergentseid inimesi igasugustes suhetes, peame ümber raamima. Me ümber puude ja erinevus meie neli sammast.

Toetage müüti

Müüdi „Küsi autistlikku” YouTube'i sari on oluline osa meie teekonnast siin Stimpunksis. Meil on hea meel toetada nende tööd.

Toetage müüti

Vajad tuge?

Stimpunks Foundation vaidlustab tüüpiline lähenemine aidata inimesi, kes on neurodivergentne või puudega. Me teame, mis tunne on elada takistustega ja mida tähendab, et see ei sobi ja on rajada oma kogukond. Stimpunks teab, et neurodivergentsed ja puuetega inimesed on inimeste vajadused. Pakume humaanset lähenemist, et aidata meie kogukonnal areneda.

Läbi Stimpunks Foundation, me:

Pakkuda rahalist ja vastastikust abi;

Palgata meie kogukonna liikmeid konsultantidena;

Pakkuda meie kogukonna jaoks mõeldud õpperuumi ja

Toetada meie kogukonna avatud teadusuuringuid.

Üks neljast USA täiskasvanud on puue. Kuid meie kogukond saab ainult 2% USA toetusrahastusest ja ainult 19% meist on hõivatud. Me ei saa lihtsalt lasta, et olla tõde. Me peame vaidlustama normi ja muutma narratiivi inimeste ümber, kes on neurodivergentsed või puudega inimesed.

Stimpunks Foundation püüab just seda teha. Lisateave aadressil stimpunks.org.

Külasta sihtkohta stimpunks.org

Päise kunst: Inimkonna sfäär Heike Blakley poolt

Heike Blakley „Inimkonna sfäär: Energeetilise ühenduvuse traverse kingitus”

PunkFlowers poolt Heike Blakley

Published by Ryan Boren

#ActuallyAutistic retired technologist turned wannabe-sociologist. Equity literate education, respectfully connected parenting, passion-based learning, indie ed-tech, neurodiversity, social model of disability, design for real life, inclusion, open web, open source. he/they

4 thoughts on “ Viis Neurodivergent Love Languages

Leave a Reply

Navigating Stimpunks

Need financial aid to pay for bills or medical equipment? Visit our guide to requesting aid.

 

Need funds for your art, advocacy, or research? Visit our guide to requesting creator grants.

 

Want to volunteer? Visit our guide to volunteering.

 

Need a table of contents and a guide to our information rich website? Visit our map.