Pět neurodivergentních jazyků lásky

A blue humanoid with rainbow highlights holds a floating sphere in cupped hands.
Ear readers, press play to listen to this page in the selected language.

Milujeme tento zábavný tweet na pěti neurodivergentních milostných jazycích ze vždy zasvěceného mýtu.

Pět neurodivergentních milostných jazyků: infodumping, paralelní hra, podpora výměny, Prosím, rozdrťte mou duši zpět do mého těla, a „Našel jsem tento skvělý rock/knoflík/list/atd a myslel jsem si, že by se vám to líbilo“ (tučňák oblázek) Mýtus

Emocionální nabídky jsou pixely vztahové komunikace a jsou důležité pro přizpůsobení vztahů. Tento seznam je hodně o rozpoznání a splnění některých běžných neurodivergentních emocionálních nabídek ve vztazích, tedy fráze „milostné jazyky“.

Každou z nich rozbalíme o vybrané nabídky, snímky, a videa.

Emocionální nabídka je, když děláme něco, abychom signalizovali, že chceme pozornost a spojení. Emocionální nabídky jsou ústředním bodem každého druhu vztahu - romantického, sociálního a profesionálního. Nejdůležitější dovednost vztahů - emoční nabídky

Gottman označuje nabídky jako „základní jednotku emoční komunikace“. Nabídky mohou být malé nebo velké, slovní nebo neverbální. Jsou to požadavky na připojení.

Nabídky jsou často záměrně jemné, protože lidé se bojí být zranitelní a dát se tam. Je děsivé říkat, „Ahoj! Chci se připojit! Dávejte pozor na mě!“ takže místo toho, položíme otázku nebo vyprávíme příběh nebo nabídneme ruku pro spojení. Doufáme, že na oplátku obdržíme spojení, ale pokud ne, je to méně děsivé než prosba, „Spojte se se mnou, prosím!“

Chcete zlepšit svůj vztah? Začněte věnovat větší pozornost nabídkám

ObsahInfodumpingParalelní hra, Zdvojnásobení tělaPodpora Výměna, Sdílení lžícePlease Crush My Soul Back Into My Body Into My BodyPenguin Pebbling: „Našel jsem tuto skvělou skálu/tlačítko/list/atd a myslel jsem, že byste to chtěli"Neurodivergentní Love Languages a teamworkSpiky profilyReframe NeurodivergenceProč jsme ReframereFrame AidreFrame LearningReframe ResearchReFrame ServicesSupport MythNeed Support? Header Art: Sféra lidstva od Heike Blakley

Mám je rád strašidelné a ty jsi jen můj styl

Řekl Lev Býkovi

A kdybys se mnou chtěl chvíli zůstat

Pokryju nás lesem.

Můžeme se projít kouzelnou zemí

Je zelená a zářící

Položte naše těla do mechu a písku

Víme a víme

„Strange Astrology“ je jednou z mála správných milostných písní, jaké jsem kdy napsal. Je to upřímné zkoumání toho, co to znamená milovat někoho, kdo je skutečně odlišný od vás. Jde o naději, že tyto protikladné vlastnosti a instinkty podporují smysluplný růst místo chaosu, ale s vědomím, že to nevyhnutelně bude vždy trochu obojí.

FLOOD - Slothrust rozebrat své duchovní nové LP „Parallel Timeline“ Track by Track by Track

A nevadí mi to

Naše podivná astrologie

Doufám, že najdeme

Přinášíš ze mě to nejlepší

Podivná astrologie od Slothrust

Infodumping

Spins a Infodumps

Nevím, kdo vynalezl frázi „zvláštní zájem“. Pravděpodobně nějaký výzkumník. Autisté tento termín opravdu nemilují, protože termín „speciální“ je tak úzce spojen s pojmy jako „speciální potřeby“, „Které nesnášíme.

Nicméně, někde v řadě „zvláštní zájem“, běžně zkrácený na SpIN („spin“), se stal termín pro charakteristicky autistickou tendenci rozvíjet posedlost něčím konkrétním a často temným.

Některé zvláštní zájmy jsou krátkodobé, a některé vydrží celý život člověka; ale, jakkoli dlouho vydrží, jsou intenzivní, nádherný, a důležitou součást autistické kultury.

Nedílnou součástí jsou tedy zvláštní zájmy autistické kultury, které autisté zveřejní o pocitu deprese a nemotivace, protože v tuto chvíli nemají aktivní Spin.

Mít zvláštní zájem je jako mít zamilovanost nebo být nově zamilovaný. Je to náročné a nádherné. Rádi sdílíme naše zvláštní zájmy a běžným příkladem autistické empatie je povzbuzování ostatních, aby mluvili velmi podrobně - „infodump“ - o svých SPINS.

Považuje se za známku péče a přátelství povzbudit někoho, aby s vámi mluvil o jejich Spin- zda skutečně sdílíte jejich zájem- protože nic nedělá autistu šťastnějším než diskutovat, učit se o, nebo sdílet o, jejich Spin.

V autistické kultuře je také docela přijatelné „infodump“ na téma, kdykoli se to stane. Pro autisty (zasvěcená krátká ruka pro autisty) je sdílení znalostí a informací vždy vítáno.

7 Skvělé aspekty autistické kultury“ NeuroClastic

Další informace o monotropismu a SPINS

🐇... když najednou běžela Bílý králík s růžovýma očima...

Paralelní hra, zdvojnásobení těla

Baví nás paralelní hraní a sdílené aktivity, které nevyžadují neustálou konverzaci. Když mluvíme, rychle se to dostane hluboko. Diskutujeme o tom, co je skutečné, naše boje, obavy, touhy, posedlosti. Vážíme si dobrého infodumpu, a neexistuje nic jako sdílení. Vyměňujeme stejné příběhy - sdílíme dobu, kdy jsme se cítili podobně ve svém vlastním životě, ne jako soutěž, ale odrážet, jak dobře se navzájem posloucháme.

Ztraceno v překladu: Teorie sociálního jazyka neurodivergence | podle Trauma Geek | Střední

Chci s vámi trávit čas paralelně; buďme spolu sami.

neurowonderful - neurowonderful: Jsou tady! Protože ty...

Souvisí s paralelní hrou ADHder praxe zdvojnásobení těla.

Ale ve světě ADHD, dvojité tělo je někdo, kdo sedí s osobou s ADHD, když řeší úkoly, které by mohlo být obtížné dokončit sám.

Pro mnoho lidí s ADHD je snazší soustředit se na domácí úkoly, domácí úkol, placení účtů, a další úkoly, když je někdo jiný, aby jim udržel společnost. Tělo dvojité může jen sedět tiše. Může číst, poslouchat hudbu na sluchátkách nebo pracovat na úkolu, na kterém pracuje osoba s ADHD. Tvrdá práce je prostě zábavnější, když je poblíž někdo jiný.

Získání věcí je snazší s přítelem

Ale proč tělo funguje dvojnásobně? Existuje několik možných vysvětlení. Nejjednodušší je, že dvojité tělo slouží jako fyzická kotva pro rozptýleného jedince, který se cítí více soustředěný přítomností jiné osoby v jejich prostoru. Rozptýlená osoba se cítí zodpovědná za tělo a za dvojnásobek. Toto vnímání se překládá jako - nemohu ztrácet tento dar času.

Body Double: Unikátní nástroj pro získání věcí | ADDA - Attention Deficit Disorder Association

Ale nebyla tam, aby odkládala. Na hodinu, slečna. Včela, učitelka ve svých 30 letech, živě vysílala třídění oblečení na svém účtu věnovaném ADHD: mozkové lžíce. Jak živý přenos pokračoval, diváci skočili, aby si s ní „vyprali“ vlastní prádlo.

„Všichni byli tak povzbudiví.“, „Řekla paní. Včela, která se dozvěděla, že má ADHD jako dospělá. „Bylo to opravdu cítit jako skupinový projekt, ne jen já sám na kameru. Rozhodně to udělalo čas rychleji.“

Komunita ADHD nazývá praxi „zdvojnásobením těla“.

„Zdvojnásobení těla, „Nástroj produktivity ADHD, vzkvétá online | Pittsburgh Post-Gazette

Co je zdvojnásobení těla?

Pokud si představíte, že autistické dítě ve škole bude pravděpodobně vytržené z tunelu pozornosti několikrát denně, pokaždé vede k dezorientaci a hlubokému nepohodlí, jste na cestě k pochopení, proč může být školní prostředí pro mnoho autistických studentů tak stresující. Pokud se můžete vyhnout tomu, že k tomu přispějete, možná zjistíte, že se svými autistickými studenty máte snazší čas: zkuste vstoupit do jejich tunelu pozornosti, když můžete, spíše než je z toho vytáhnout. Paralelní hra je jedním z mocných nástrojů; začít tam, kde je dítě, projevte zájem o to, na co se zaměřuje. Pokud je potřebujete vytáhnout z všeho, na co se zaměřují, nejlepší je dát jim trochu času.

Řemeslo, tok a kognitivní styly

Podpora výměny, sdílení lžíce

Neurodivergentní lidé, pracovat společně, mohou vyplnit mezery ve špičatých profilech toho druhého. Jdi tým. Členové Neurodiversity ERG v Automattic si navzájem pomáhají během synchronní, setkání v masovém prostoru, což může být velmi stresující.

Během paralelního hraní může dojít k výměně podpory, což vytváří příjemný okamžik sbližování milostných jazyků.

Lidé nám říkají, co potřebují, a najdeme osobu v komunitě, která tuto potřebu dokáže uspokojit.

Koncept, který jsme přijali k tomu, abychom nazývali „sdílení lžiček“.

Na čem teď pracujeme? 🥄 #onefreeapp #sharingspoons #communitysolutions #mutualaid (výkon. @lindsaymakesvideos)

Co je vzájemná pomoc?

„Solidarita, ne charita.“

Proč je lžíce sdílená užitečná?

Vzájemná závislost, porozumění a podpora

Poskytuje příležitost pomáhat a starat se o ostatní podle našich vlastních podmínek a v rámci našich vlastních kapacit

Přímá podpora v komunitě v rámci komunity

Je mnohem snazší cvičit dotazování, nabídka, přijímání, a klesá mezi lidmi, kteří to „dostanou“!

Kolektivní komunitní péče: Snění o budoucnosti v autistické vzájemné pomoci

Stále více, autistické komunity byly vystaveny myšlenkám spravedlnosti se zdravotním postižením, vzájemná závislost, přístup k intimitě, kolektivní/komunitní péče, a vzájemná pomoc. Kolektivy péče, lžíce akcie, a další skupiny komunitní péče podle a pro osoby se zdravotním postižením, rasoví lidé, LGBTQ2IA+lidé (a lidé na této křižovatce) roste v počtu. Existuje budoucnost, aby autistické prostory fungovaly také jako prostory úmyslné vzájemné pomoci?

Přechod z pohledu založeného na právech k právu založenému na spravedlnosti vyžaduje pohled na naše systémy péče a znovu si představit, jak fungují naše komunity, aby zajistily, že nikdo nezůstane pozadu.

Kolektivní komunitní péče: Snění o budoucnosti v autistické vzájemné pomoci, Autscape: 2020 Prezentace

Další informace o vzájemné pomoci

Další informace o vzájemné závislosti

Prosím, rozdrťte mou duši zpět do mého těla

Slavným příkladem společné autistické preference pro hluboký tlak vstup je Temple Grandin's Squeeze Machine.

Ve věku 18, Zkonstruoval jsem stlačovací stroj, abych pomohl uklidnit úzkost a záchvaty paniky. Používání stroje po dobu 15 minut by snížilo mou úzkost až na 45-60 minut (Grandin a Scariano 1986). Relaxační účinek byl maximalizován, pokud byl stroj používán dvakrát denně.

Postupně, moje tolerance držení stlačovacím strojem rostla. Věděl jsem, že bych mohl zahájit tlak a zastavit ho, pokud se stimulace stala příliš intenzivní, pomohla mi snížit nadměrnou citlivost mého „nervového systému“. Kdysi ohromující stimul byl nyní příjemným zážitkem.

Používání stroje mi umožnilo naučit se tolerovat dotyk jinou osobou. Podle věku 25, Byl jsem schopen relaxovat ve stroji, aniž bych se od něj odtáhl. Také jsem se cítil méně agresivní a méně napjatý. Brzy jsem zaznamenal změnu reakce naší kočky na mě. Kočka, která ode mě teď utíkal, zůstala se mnou, protože jsem se ho naučil hladit jemnějším dotykem. Musel jsem se uklidnit, než jsem mohl dát kočce útěchu.

Jak se můj „nervový systém“ uklidnil, Potřeboval jsem menší stlačovací tlak, abych vytvořil uklidňující pocit. Postupně jsem mohl snížit nastavení regulátoru tlaku z 80 na 60 psi.

Uklidňující účinky hlubokého dotykového tlaku u pacientů s autistickou poruchou, vysokoškoláci, a zvířata

Ale jsem mučen, protože i když nechci dělat scénu nebo nechat cizince přidávat k přetížení a přemoci, Současně zoufale toužím po tom, aby mi někdo dal masivní, firma, objetí medvěda. Skrýt mě, kokon mě, a chránit mě před rázovými vlnami, které cestují z jejich vesmíru do mého.

Na zhroucení | Nehody Mama Pineapple

Nenapadá mě žádné logické důvody, proč by swaddles měly být jen pro děti, protože jsou velmi užitečné.

Jsou jako objetí bez fyzického kontaktu. To je úžasné!

Soundoftheforest

Penguin Pebbling: „Našel jsem tento skvělý rock/knoflík/list/atd a myslel jsem, že by se vám to líbilo“

Penguin PebblingJe to náš způsob, jak říct, „Dnes jsem na tebe myslel.“. Vzpomněl jsem si na tu věc o tobě. Zde je něco, co chci sdílet s vámi konkrétně.Poslat trochu „myslet na vás“ oblázek. Pomáhá to. @brainsandspoons

Adelie Penguin nese skálu přidat do svého hnízda na ostrově v Antarktidě inspirující neurodivergentní láska jazyk tučňák oblázek

Tučňáci dávají oblázky jiným tučňákům, aby ukázali, že jim záleží. @brainsandspoons

Penguin Pebbling dostane zpět do SPINS, a to jak pozvat lidi do vaší a povzbuzení druhého. roztočení jsou trove fo r nekonvenční dárcovství.

Láska oblázky připomínající písmena L, O, V a E uspořádány ve slově LOVE na písečné pláži, evokující neurodivergentní milostný jazyk tučňáka oblázky.Image Kredit: AJ Vlna

Další informace o Penguin Pebbling

Neurodivergentní jazyky lásky a týmová práce

Týmová práce dělá práci snů

Infodumping, paralelní hra, podpora výměny, a oblázky tučňáků jsou také jazyky týmové práce a spolupráce, zejména v distribuovaných pracovních kulturách a kulturách „komunikace je kyslík“. Kdyby jen existoval distribuovaný a pracovně vhodný ekvivalent pro „Please Crush My Soul Back into My Body“.

Špičaté profily

Oceníte podivnou astrologii našich špičatých profilů, které se spojují.

Co nás odlišuje, dělá všechny rozdíly ve světě.Randimals

Připojte se k Randimalům a dozvíte se o špičatých profilech.

Hork

„Říkáme si Warriors and Weirdos.“

POLÁRNÍ ZÁŘE

Eagard

Říkáme si Warriors and Weirdos.

Mořský pes

„To, co nás odlišuje, dělá rozdíl ve světě.“

Ellarilla

Omega hai foleet

A nevadí mi to

Naše podivná astrologie

Doufám, že najdeme

Přinášíš ze mě to nejlepší

Podivná astrologie od Slothrust

Jednou z věcí, které je třeba mít na paměti, je to, že poruchy, které existují, pokud jde o vztahy nebo dokonce v širším smyslu s lidmi jak ve spektru, tak s ADHD, spočívá v tom, že naše postižení mohou být často neviditelné.Byli jsme socializováni, abychom se pokusili mluvit neurotypicky, ale nejsme v tom dobří. spousta problémů se vztahem pro lidi, kteří jsou neurodiverzní, pochází z nedorozumění záměru. Nedorozumění jednání. Nebo pocity nedostatečnosti a úzkosti. Často proto, že pocházíme z celého života, kdy jsme doslova nebyli přijímáni za to, kým jste.AdHD a autismus Relationship Accommodations - Jak splnit vaše potřeby

Další informace o špičatých profilech

Zjistěte více o ubytování v neurodivergentních vztazích

Přepracování neurodivergence

Porozumět neurodivergentním lidem ve vztazích jakéhokoli druhu, musíme to přeformulovat. Přepracujeme postižení a rozdíl s našimi čtyřmi pilíři.

Podpůrný mýtus

Série YouTube „Zeptejte se autistického“ mýtu je důležitou součástí naší cesty zde ve Stimmpunks. Rádi podporujeme jejich práci.

Podpůrný mýtus

Potřebujete podporu?

Stimpunks Foundation zpochybňuje typický přístup k pomoci lidem, kteří jsou neurodivergentní nebo zdravotně postižené. Víme, jaké to je žít s bariérami a co to znamená nezapadnout a musíme si vytvořit vlastní komunitu. Stimpunks ví, že neurodivergentní a zdravotně postižení lidé mají lidské potřeby. Nabízíme humánní přístup, který pomůže naší komunitě prospívat.

Prostřednictvím Stimpunks Foundation, my:

Nabídka finanční a vzájemné pomoci;

Najměte si členy naší komunity jako konzultanti;

Poskytněte vzdělávací prostor určený pro naši komunitu; a

Podpořte otevřené výzkumné úsilí naší komunity.

Jeden ze čtyř USA. dospělí mají zdravotní postižení. Naše komunita však dostává pouze 2% dotací z USA a pouze 19% z nás je zaměstnáno. Nemůžeme jen tak nechat, aby to byla pravda. Musíme zpochybnit normu a změnit příběh kolem lidí, kteří jsou neurodivergentní nebo zdravotně postižení.

Stimpunks Foundation se o to snaží. Další informace najdete na adrese stimpunks.org.

Navštivte stimpunks.org

Header Art: Sféra lidstva od Heike Blakley

„Sféra lidstva: Traverzový dar energetické propojenosti“ od Heike Blakley

PunkKvětiny od Heike Blakley

Published by Ryan Boren

#ActuallyAutistic retired technologist turned wannabe-sociologist. Equity literate education, respectfully connected parenting, passion-based learning, indie ed-tech, neurodiversity, social model of disability, design for real life, inclusion, open web, open source. he/they

4 thoughts on “ Pět neurodivergentních jazyků lásky

Leave a Reply